Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Isteres on Sob Cze 22, 2013 7:38 am


Górny Miltenes jest rządzony przez wezyra Azesa. Największa osada tutaj to nadmorskie miasto stołeczne Tezy, będące siedzibą etnarchy. Jednak wezyr przez większość cyklu powodziowego zarządza z Cheremii, nie zaś ze stolicy. Tezy i ich najbliższa okolica są jakby osobnym terenem podlegający władzy tylko etnarchy. Do nich należy Kotlina Bogów, w których znajduje się Wielka Świątynia Amu-tot, wokół której znajdują się grobowce najznamienitszych władców Miltenesu.

Dolny Miltenes znajduje się pod opieką wezyra Cheremona. Jego stolicą jest Milte-teb, centrum rzemieślnicze kraju. W tej części najbardziej rozwinęło się górnictwo odkrywkowe wapni, żwirów, marmuru i piaskowców, a dalej, w Górach Milteneskich - złota, srebra, miedzi, brązu i kamieni szlachetnych.

Dolina Tezratu to część kraju należąca do Dolnego Miltenesu. Jest to najżyźniejszy teren pomiędzy Mifratem a Tezratem, centrum rolnicze kraju, którego stolicą jest Milte-din, dawne miasto-państwo.

Kraina Wschodnich Oaz to nowo zdobyte tereny na zachód od Tezratu, nad którymi władzę sprawuje dowódca wojskowy i wezyr Sarkonozor. Jest to teren raczej biedny, a tutejsze osady skupiają się tylko wokół oaz. Wschodnią granicę wyznacza linia fortów z piaskowca.


Ostatnio zmieniony przez Isteres dnia Sro Lip 03, 2013 1:37 pm, w całości zmieniany 2 razy
Isteres
Isteres

Liczba postów : 77
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Administracja

Pisanie by Isteres on Sob Cze 22, 2013 9:47 am

Punkty handlu:

1.Tezy - z konieczności, Miltanie handlują z ludźmi żyjącymi na północ od pustyni. Korzystając ze statków, dopływają do nadmorskich miast, gdzie zakupują nieznane im towary.

2.Urum - miasto znajdujące się prawie w samym środku Miltenesu, jest ważnym punktem handlowym leżącym na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków handlowych pomiędzy Milte-din Milte-teb, Górami Milteneskimi a Cheremią i Amun.
Isteres
Isteres

Liczba postów : 77
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach