Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Kaffar on Wto Lut 04, 2014 1:37 pm

Ostatnio zmieniony przez Kaffar dnia Czw Lut 13, 2014 10:15 am, w całości zmieniany 5 razy
avatar
Kaffar

Liczba postów : 32
Join date : 02/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Administracja

Pisanie by Kaffar on Sro Lut 05, 2014 1:30 pm

Literówki poprawie potemEberronEberron to ogromne miasto w 2/3 połozone pod ziemią.
Od samego miasta w różnych kierunkach odchodzi kilkaset podziemnych korytarzy z których tylko nieznaczna częśc została zbadana. Część z nich prowadzi do klanowych siedzib, inne do sztolni a jeszcze inne sa zapomniane i zabarykadowane by żadne podziemne plugastwo nie dostało się do części mieszkalnych.
Część naziemna Eberronu to położona na wysokości ponad 3 tys m npm skuta lodem warownia w murach której znajduje sie kilka ogromnych hut oraz największa w królestwie enklawa gnomów.

2. - Ruszyła budowa Wielkiej Huty Królewskiej (inwestycja z 1200)

Kar MogburKar Mogbur to niewielka osada zamieszkała przez od zawsze przez klan Topora.
Z głębokich sztolni dzień po dniu krasnoludy wydobywają złote samorodoki, kamienie szlachetne oraz największy skarb Eberronu rude Mitrylu.

Kar TarimKat Tarim to najstarsza krasnoludzka osada w Trivarze. Przynajmniej tak twierdza mający tu swa siedzibę Kowale runów.
Dziesiątki kilkometrów ukrytych przed oczami obcych korytarzy kryje krasnoludzka historie, opisy rytułałow i tajniki kreślenia run wyrytych w ploskorzeźbach.

Najstarsza eksploatowana sztolnia ma ponad 2 kilometry głebokości.
Kar Tarim położone jest na wysokiej skale na najwyższym wzniesieniu w tej cześci gór.
Oprócz wąskiej drogi prowadzącej poprzez zaśniezone przełęcze i zdradliwe lodowce istnieje druga droga która prowadzi do tej osady. Prastare tunele które ciągna się pod całymi górami. Mimo że penetrowane przez krasnoludy od stuleci dalej poznane sa w niewielkim stopniu. Jedną z nielicznych bezpiecznych podziemnych dróg jest właśnie szlak miedzy Kar Mogbur a Kar Tarim.

Snieżna przełęczSnieżna Przełęcz to sporej wielkości miasto zupełnie nie podobne do innych miast Mitrylowego Krolestwa
Niemal 1/3 populacji stanowią tu gnomy. Śnieżna przełęcz to również siedziba Gildi kupieckiej i wielka Brama Eberronu na świat.
Miasto zawdzięcza swoja nazwę przełęczy która jest najdogodniejszym sposobem pokonania gór.
Stad wyruszają wszystkie karawany kupców Krasnoludzkich i tu przyjmowani są posłowie z innych krain.
łagodny jak na Królestwo Klimat pozwala nawet na ograniczona produkcje rolną i naziemny wypas baryłkowców (dzięki zielonej trawie ich mięso nie jest tak tragicznie gorzkie ).
Miasto wykute jest w zboczu góry ma na całkiem znosne warunki do obrony. Jedna brama która prowadzi w głąb królestwa Eberronu.
Tutaj znajduje się siedziba Berserkerów oraz Wielkie Magiczne Kowadło dzięki którym mozliwa jest modyfikacja krasnoludów w Berserkerów..

1. - Zbudowano Wędzarnie

Mortagh

Niewielki fort na południowy wschód od Śnieżnej Przełęczy, poczatkowa budowla nowego miasta załozonego w 1 Bc przez Midgarda Długobrodego. (wart 300gp)

2. - Rozpoczęto budowę kopalni oraz pojawili sie pierwsi osadnicy.


Podziemne TuneleNiewiele wiadomo o twórcach tych gigantycznych konstrukcji.
Ciągna się ona nieprzeliczonymi poziomami przez całe góry a niektórzy mówiaże łącza one Góry Mrozne z sąsiednimi pasmami lecz nikt tego nie moze potwieerdzic.
Faktem jest ze te ciemne niekończace sie korytarze zamieszkiwane sa przez weszelkiego rodzaju robactwo, nieprzyjazne istoty i duchy dawnych budowniczych. Bywa czasem że co bardziej pochopni krasnoludowie ruszaja na wyprawy w głab nieznanego ... niektorzy wracaja ze skarbami i niesamowitymi opowieściami ale wiekszość konczy swój żywot gdzies w czeluściach Gór Mroźnych.
cdn....
avatar
Kaffar

Liczba postów : 32
Join date : 02/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach