Działania i Wydarzenia

Go down

Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Pon Lip 04, 2016 9:43 pm

avatar
Zeman

Liczba postów : 235
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Czw Lip 07, 2016 6:15 pm


Spokój, to zawsze mogli odnaleŹć pielgrzymi kiedy pierwszy raz zawitali do Królestwa Białej Panny, podążając za Pieśnią Jej Głosu. Od kiedy Miasto Ul otworzyło się na powierzchnie po raz kolejny, coraz więcej istot na okolicznych ziemiach wyczulało się na delikatny, piękny śpiew Białej Panny i zmierzali właśnie w to miejsce, by szukać swoje Wywyższenia. Jednak, wciąż wielu z nich gubiło się, bądź traciło nadzieje w połowie swojej wędrówki. Najwyższa Kapłanka także była kiedyś w ich pozycji. Zdecydowała dlatego, że najwyższy czas wyciągnąć pomocną rękę dla przyszłych Sług Białej Panny. Iglica była pierwszą budowlą poza Wielką Szczeliną, i to własnie z jej wysokości postaniowiono skorzystać. Zebrano najzdolniejszych twórców i budowniczych, architektów i arystów których zadaniem miało być utworzenie na jej szczycie pięknej latarni, która byłaby światłem dla podróżników. Oczywiście, Kapłanka podyktowała także pare swoich uwag, by sama konstrukcja wzmacniała i uwzniosjała sam zasięg Pieśni, służac jako połączenie z tymi którzy wyczuleni są na Jej Głos.

"Ćma" z kolei nigdy nie przepadała za pokojem. Rozumiała potrzebe harmonii, jednak zdawała sobie także sprawe z tego, że konflikt jest naturalną częścią prymitywnej natury. Często brakowało jej okazji by zmierzyć się z kolejnymi istotami które czasem napotykali pod ziemią, gdy to mogła sprawdzić swoje nowe zdolności i bronie. W związku z poruszeniem politycznym o którym poinformował pustynny elf, postanowiła wysłać swoich zwiadowców na ziemie przyległe terytorium Królestwa Białej Panny, by być pewna że nie czai się tam poważne zagrożenie.
- 75 na budowe "Latarni Białej Panny"
- 25 na zwiad.
avatar
Zeman

Liczba postów : 235
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Lip 07, 2016 9:08 pm


Zwiadowcy Ćmy wrócili z informacjami dotyczącymi krainy położonej na północ oraz na zachód.

Ziemie na północ stąd to bezkresne pustynie, których nikt nie zamieszkuje. Nasi odkrywcy natrafili jednak na ślady ruin, które sugerują obecność starożytnych cywilizacji w tym rejonie na długo przed nami. Gdzieniegdzie na północy występują oazy, które są zdatne do osiedlenia.

Z kolei zachodnia prowincja to terytorium zamieszkiwane przez byłych pobratymców kupca Lash'Mafara - są to pustynne elfy, które żyją w gęstych skupiskach przy oazach i jedynej rzece w okolicy, która przecina te terytoria. Poza oazami na północy odwiedzonej krainy znajduje się pas pustynnych gór, które odcinają państwo pustynnych elfów od jakiegokolwiek zagrożenia, które mogłoby przyjść z tamtych stron.
I'Shael, bo tak nazywają się pustynne elfy, wykształcili kulturę opierającą się na korzystaniu z przyjemności żywota na ziemi i niespecjalnie przejmowania się sprawami globalnej polityki; szczególnie popularnym nałogiem jest uprawa i palenie tajemniczego ziela, które rozluźnia mięśnie i koi nerwy. Ostrousi nie dysponują pokaźnym garnizonem, jednak nie wiadomo jak poradziliby sobie w potencjalnej walce. Przywódcą pustynnego ludu jest niejaki Are'Thal, co w lokalnym języku oznacza po prostu "Arcyksiążę".

Budowa Latarni Białej Panny rozpoczęła się; architekci sprawnie wywiązali się ze swoich obowiązków i latarnia powinna już normalnie funkcjonować. Jej światło jest widoczne z ogromnych dystansów i zwabia do królestwa wielu strudzonych podróżników; niektórzy zostają na dłużej, inni podziwiają specyficzną kulturę Roju. A więcej osób w gościnie to więcej wydanego pieniądza na wszystko, co związane z Królestwem. Ponadto, do kraju ściągają też kupcy, którzy kupują wytwarzane tutaj egzotyczne towary i sprzedają rodzime produkty.---

Odejmij pieniądze z budżetu.

Dodaj nowy zysk co turę:
Pustynni handlarze - 25 sztuk złota

Dodaj modyfikator:
Latarnia Białej Panny - piękna konstrukcja, która góruje nad horyzontem w okolicy i dowód na to, że architekci Białej Panny są jednymi z najlepszych w swoim fachu. Wszelkie konstrukcje, wały obronne i tym podobne są tańsze o 5%, a poważne projekty architektoniczne są szybciej ukańczane.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Nie Lip 17, 2016 6:08 pm

Lash'Mafar został oddelegowany by prowadzić rozmowy ze swoimi pobratymcami, zapewne najlepiej znając się na ichniejszych sztuczkach, zamiarach i tym co najbardziej sobie cenią. Sam został poproszony o wybranie tych produktów Sług Białej Panny, które uzna za najbardziej popularne wśród elfów, na przykład jady wydzielane przez niektóre Sługi, powodujące halucynacje itd. Jeżeli negocjacje okażą się owocne, Najwyższa Kapłanka jest w stanie przeznaczyć zasoby wartości 100 sztuk złota na rozbudowe traktu pomiedzy Królestwem a terytorium Arcyksięcia, budując także punkty obserwacyjne i zaopatrzeniowe by usprawnić komunikacje i ewentualny handel.

100 Sztuk złota zostało także przeznaczone na rozbudowe tuneli na terenie Królestwa, poszukując cennych minerałów i nowych jaskiń. W przyszłości mogą one być także przydatne podczas obrony terenów Białej Panny.

W końcu Najwyższa Kapłanka zwróciła uwage na flore która zaczeła rozrastać się na powierzchni wokół stolicy. Posłała robotników by zebrali próbki występujących tam roślin, a także poinformowała uczonych i reszte kapłaństwa że Jej wolą jest, by poznać tajemnice które skrywa ten Dar Białej Panny. Być może będą w stanie przywrócić otaczającym pustkowiom zatracone życie? Przeznaczyła na to 100 Sztuk Złota.

---
Koniec tury 1
avatar
Zeman

Liczba postów : 235
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach