Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Vann on Pon Lip 04, 2016 10:56 am

1. Potencjał rekrutacyjny w Schoratedze:

a) Synowie Pustyni - 150 włóczników, 50 łuków pustyni (200 sztuk złota, koszt utrzymania wynosi 10% ceny)
b) Kawaleria Wielkiego Wezyra - 200 piaskowych kawalerzystów (300 sztuk złota, koszt utrzymania wynosi 10% ceny)

2. Potencjał rekrutacyjny w Banutedze:

a) Chorągiew Banuteska - 200 łuków pustyni (180 sztuk złota, koszt utrzymania wynosi 5% ceny)

Inne:
Vann
Vann

Liczba postów : 148
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vann on Sob Lip 09, 2016 5:45 pmWłócznicy pustynni

Dumne schorateskie tradycje nakazują każdemu mężczyźnie i każdemu chcącemu udowodnić swoją wartość i założyć rodzinę młodzieńcowi sięgnąć po włócznię. Jest to podstawowa broń mieszkańców pustyni. Stalowe groty połączone z lekkim drewnianym drzewcem zapewniają lekkiej piechocie pustyni doskonałą szybkość i wymaganą siłę ataku, a łącząc to z maskującym, brązowo-szarym odzieniem które wpisało się w tradycję tutejszego ludu jako ubiór bojowy - dają im ogromną przewagę na pustyni, gdzie mogą wychynąć spod zwały piasku i pchnąć, znikając w eterze nocy lub wirując wokół przeciwnika, w ostateczności sięgając po sejmitar, aby zmierzyć się z nim w walce bronią białą lub po prostu go dobić. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza formacja wojskowa w Schoratedze.
Łuki pustyni

Potrzebna formacja zbrojna, składająca się nie tylko z tych którzy z jakiegoś powodu preferują walkę dystansową nad bezpośrednie zbliżenie, ale również z bystrookich i uzdolnionych strzelców którzy mieli okazję udowodnić swoje umiejętności w walce i na turniejach. Tutejsze wyschnięte łuki są niezwykle lekkie, a do ich napięcia używa się cięciw z preparowanego włosia wielbłądów, które nadaje im porządną trwałość na wypadek braku i nadmiaru wilgoci. Taktyka łuków pustyni polega głównie na wybraniu wzgórza, z którego następnie ta jednostka zbrojna na rozkaz naczelnego dowódcy lub desygnowanego przez niego żołnierza strzela salwami, aby nie dać wrogowi od razu poznać swojego miejsca pobytu. W przypadku gdy wyjdzie ono na jaw i będzie musiała zmierzyć się z wrażymi siłami, strzelają oczywiście wedle woli, a przypięte przy pasie długie sztylety też nie są jedynie do ozdoby.
Piaskowa kawaleria

Jeźdźcy wielbłądów, szlachetnych stworzeń pustyni, bardzo dbają o swoje 'rumaki'. Ich skóry okrywa się suknami lub wypreparowanymi pancerzami chroniącymi je przed gorącem słońca i zdolnymi ochronić zwierzę przed najprostszymi z ataków. Przede wszystkim jednak służą one żołnierzom za wierzchowce, na których ruszają do walki zaskakując wroga ich sprawnością, szybkością i umiejętnościami prowadzenia tych, zdawałoby się, wiecznie dzikich i niezależnych zwierząt do boju. Jeźdźcy wielbłądów korzystają najczęściej z sejmitarów, ale do walki na dystans posiadają również łuki.
Vann
Vann

Liczba postów : 148
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach