Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Vann on Wto Lut 04, 2014 1:25 pm

Liczebność armii::

a) Lekka Ehreebska Kawaleria: 1/1
b) Ehreebscy Gońcy: 1/1


Inne:Rozmieszczenie armii:

Koszta utrzymania: 10%


Ostatnio zmieniony przez Vann dnia Pią Lut 14, 2014 2:55 pm, w całości zmieniany 4 razy
avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vann on Sro Lut 05, 2014 4:14 pm

Jednostki militarne Klanatu Trzech Rzek:
Nadwyżka Milicji -  200 mężczyzn - Motłoch
Wycena: [Oceniający]

Jednostka ta składa się z mężczyzn, którzy zgłosili się do służby w milicji w zamian za stały żołd. Jest to raczej jednostka defensywna; oddziały milicji pilnują porządku na traktach klanatu, dbając o zachowanie bezpiecznego ruchu pośród podróżnych. Zgodnie z ustaleniami Kahleta, każda miejscowość ma powoływać odpowiednią ilość milicji obywatelskiej proporcjonalnie do ilości mieszkańców - na stu mężczyzn przypada więc ośmiu milicjantów w czynnej służbie i nieograniczona ilość tychże z otwartego naboru. W przypadku nadmiaru milicjantów na szlakach przekierowuje się chętnych do służby wojskowej.

Milicja uzbrojona jest najczęściej w prostą broń: krótkie halabardy, krótkie miecze lub topory, czasem łuki lub rzadziej, buzdygany. Stopień uzbrojenia jednostki milicji zależy od bogactwa danego havforu i domeny w klanacie - stąd, z niektórych pochodzą milicjanci w skórzanych tunikach o kiepskim kroju, a z innych, na przykład ze stolicy, dobrze uzbrojeni mężczyźni w żelaznych pancerzach. Standardem są jednak skórzane pancerze/tuniki o dobrym kroju, skórzane buty z wysokimi cholewami, dobry, nieprzemakalny skórzany płaszcz oraz rękawice. Tak uzbrojona jednostka nadaje się już do walki u boku Ehreebskiej armii... Jeśli się ją stosuje. A w klanacie jest to raczej dość rzadki fenomen.Kahleccy Łowcy - 200 mężczyzn - Motłoch
Wycena: [Oceniający]

Ubrani w skóry jegomoście dzierżący długie lub refleksyjne łuki na usługach samego Kahleta. Zwykle polują w należących do niego puszczach, a jeśli nie, to cóż... Zwykle coś jest nie tak, gdy widzi się myśliwego na polu bitwy lub na trakcie. Większość doposaża się z własnego majątku, bo polowanie na posiadłościach "pana ziemskiego" i tak jest dochodowe - wystarczy opłacić niewielki podatek ze zdobyczy. Jest to więc zajęcie popularne, a myśliwym całkiem nieźle się powodzi.

Czasem posiadają jeszcze krótkie noże służące do oskórowania zwierzyny albo niewielkie toporki, rzadziej krótkie miecze. Większość z nich wywodzi się z havforu Arraleune i Farnyr. Bogatsi czasem korzystają z koni, ale jest to niepopularne. W czym tkwi przydatność tej formacji? Ano, przez ostatnie lata polowań poznali większość ukrytych leśnych szlaków klanatu, są więc świetnymi przewodnikami i dobrze sobie radzą z odszukiwaniem drogi. Nie mają też problemu z ewentualnym bojem w lasach, wspomagani swoim doświadczeniem. Bardzo często współpracują z gońcami, jeśli są powoływani do służby - a zbyt trudne to nie jest, wystarczy zaoferować już uzbrojonym mężczyznom stały żołd...Lekka Ehreebska Kawaleria - 100 mężczyzn - Żołnierze Profesjonalni
Wycena: [Oceniający]

Widzieliście kiedyś Ehreebczyka na koniu? Cóż, jest to dość imponujący widok. Zwierzęta te są w klanacie lubiane i cenione, a dzieci od małego uczą się jazdy konnej. Wynika to z tutejszej kultury i wierzeń ludowych, które wysławiają znaczenie tych zwierząt w historii Perem Adnid Dishnai. Co zaś tyczy się formacji - są to ludzie uzbrojeni w skórzane pancerze i tuniki z włóczniami o żelaznych lub kamiennych, częściej kamiennych, grotach, co spowodowane jest niestety brakiem żelaza w okolicy. Owo niedoposażenie jest jedynie nieznaczne, bo dzięki wszechobecnemu drewnu i kamieniołomom z Arraleune daje się to łatwo uzupełnić.

Warto wspomnieć też o umiejętnościach Ehreebskiej kawalerii - kluczem do zwycięstwa i jednocześnie głównym elementem taktyki jest jak największa mobilność połączona z kontaktami pomiędzy jednostkami i łatwym transportem wyposażenia dla oddziałów. Chodzi tu o maksymalnie efektowne wykorzystanie potencjału jednostki w wojnie podjazdowej, a nie zaś w otwartym starciu. Z tego powodu częstokroć kawaleria ta wyposażona jest też w oszczepy i krótkie łuki, którymi może razić jednostki wroga w czasie bliskiego natarcia. Zaraz potem też wycofuje się prosto w las, z którego chwilę temu wychynęła...Ehreebscy Gońcy - 100 mężczyzn - Żołnierze Profesjonalni
Wycena: [Oceniający]

Nie jest to typowa jednostka angażująca się często w bój. Owi żołnierze (bo to jednak formacja zbrojna) uzbrojeni są wyłącznie w krótkie miecze, długie łuki i skórzane pancerze. Bardzo ważne jest w ich przypadku posiadanie umiejętności jazdy konno i poprawnego strzelectwa; ich celem bowiem jest często przekazywanie bardzo ważnych informacji, więc muszą być, z założenia, najszybszą jednostką na całym polu bitwy. Z tego powodu dobiera się im najszybsze wierzchowce, pancerze są subtelne i wykonane tak, żeby były jak najlżejsze, a oni sami są zwykle szczupli, o ile nie chudzi i wytrzymali. To sprawia, że jest to jednostka mobilna i zwinna w ataku i obronie, ale bardzo podatna na bezpośredni bój.

Ehreebscy Gońcy upodobali sobie leśne ścieżyny. Nimi to poruszają się na terytorium klanatu przekazując w czasie konfliktu zbrojnego informacje pomiędzy oddziałami kawalerii i piechoty, będąc utrapieniem dla wroga; rozbicie takiej formacji jest bowiem bardzo trudne, dlatego, że każdy jej członek działa indywidualnie - potrzeba więc większych sił przeczesujących leśne terytorium, aby sprawić, że rozkaz nie nadejdzie do innej formacji na czas.

Informacje które przekazują gońcy występują częściej w formie notatek niźli przekazów ustnych, ale i takie się zdarzają. W trakcie ewentualnego boju stoją w drugiej linii, bardzo rozproszeni i szyją ze swych długich łuków w pierwsze i drugie linie wojsk wroga.Lekka Piechota - Włócznicy - 100 mężczyzn - Żołnierze Profesjonalni
Wycena: [Oceniający]

Owi Ehreebczycy to chętni żołdacy, którzy stanowią zwykłą część armii klanatu. Jak w innych jednostkach, tutaj również spotkamy system dowodzenia - jedna formacja składa się z dziesięciu mężczyzn, z których jeden jest dowódcą, a cały oddział ze stu mężczyzn, gdy spośród dziesięciu mężczyzn-dowódców obiera się kadrę oficerską.
Wyposażeni są w skórzane, ćwiekowane tuniki, częstokroć wzmacniane tym i owym, czasem żelaznymi płytkami. Oni sami posiadają za to długie włócznie o kamiennych bądź żelaznych grotach, podobnie jak podstawa kawalerii. Jako, że stanowią jednostkę pieszą, z racji przyjętej taktyki, muszą być prędcy - i to jest główna zasada, którą kierują się rekrutujący. Potrzebują też pewnej wprawy w korzystaniu z włóczni, więc nie obiera się ich z motłochu, ni z farmerów czy myśliwych.

Zwykle podróżują traktami, jednak z powodu dobrej znajomości terenu przez tutejszych korzystają czasem z leśnych ścieżek. Są jedną z niewielu formacji która angażuje się czasem w bój bezpośredni, ale częstsze w tym przypadku jest zwyczajne nachodzenie wroga wraz z atakiem lekkiej kawalerii a potem znikanie w gęstwinach leśnych.
avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Zeman on Sro Lut 05, 2014 9:11 pm

Nadwyżka Milicji - 80 Sztuk Złota
Kahleccy Łowcy - 100 Sztuk Złota
Lekka Ehreebska Kawaleria - 250 Sztuk Złota
Ehreebscy Gońcy - 200 Sztuk Złota
Lekka Piechota - Włócznicy - 200 Sztuk Złota
avatar
Zeman

Liczba postów : 235
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vann on Nie Lut 16, 2014 1:57 pm


Mobilna Jednostka Kawalerii - 25 mężczyzn - Elita
Wycena: [Oceniający]

Prawdziwa perła wśród Ehreebskich jeźdźców, ta jednostka kawalerii składa się z najlepszych kawalerzystów w całym klanacie. Najlepszych nie oznacza tu wcale najsilniejszych, ale najzwinniejszych i najsprytniejszych. Ich konie przystosowane są specjalnie do średniego obciążenia, a hodowane są wraz z tymi, których używają najlepsi gońcy. W trakcie bitew ich jeźdźcy najczęściej zakładają na swoich podopiecznych elementy skórzanej lub żelaznej zbroi, a sami korzystają z lżejszych kolczug albo ćwiekowanych skórzanych pancerzy. Taki wybór uzbrojenia wcale nie oznacza, że brakuje surowców, aby ich doposażyć. Wręcz przeciwnie.

Oznacza to tyle, że nie potrzebują więcej, a wręcz, że dodatkowy pancerz spowalniałby ich i przeszkadzał w boju. Często rezygnują nawet z przyłbic w hełmach, na które się jednak decydują, aby nie ograniczać swojego pola widzenia. Trudno więc nazwać tą jednostkę lekką, ale i ciężką kawalerią - pozostańmy więc przy średniej. Wyposażeni są w refleksyjne łuki, długie, jednoręczne ostrza, tarcze o niedużej średnicy, szeroki myśliwski nóż i czasem długie włócznie przypominające lance, gdy przychodzi im zmierzyć się z wrogą kawalerią.
Wojownicy powołani do tej formacji zwykle służyli już w armii i osiągnęli stopień oficerski albo wsławili się swoimi czynami. Bywa też, że nawet młodzianin z odpowiednimi predyspozycjami dołączał od razu do formacji, gdzie mógł przynieść sławę swojemu rodowi.

Do największych atutów tej jednostki przypisać można świetną organizację, bardzo dobrą znajomość terenu, doświadczenie osiągnięte w wielu bojach, poznane techniki i sposoby walki z wrogiem, szczególną zręczność i umiejętność współpracy z innymi jednostkami - na przykład z lekką kawalerią i gońcami. Zwykłą formację tworzy dwudziestu pięciu elitarnych jeźdźców, z których trzech stanowi po kolei: dowódcę oddziału, dowódcę prawego skrzydła oraz dowódcę lewego skrzydła. Można bez najmniejszych wątpliwości rzec, że są to jedni z najlepszych jeźdźców na całym Tivarze.
avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach