Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Vaiar on Pon Lip 04, 2016 3:59 pm

1. Potencjał rekrutacyjny w Kwietnej Krainie/Złotej Dolinie:

a) Błękitni Łowcy - 300 Tropicieli (200 sztuk złota, koszt utrzymania wynosi 10% ceny) ZREKRUTOWANO

b) Flota Namiestnicza - 10 Białych Delfinów (250 sztuk złota, koszt utrzymania wynosi 15% ceny) ZREKRUTOWANO

b) Flota Vaulońska - 15 Białych Delfinów (350 sztuk złota, koszt utrzymania wynosi 15% ceny)

2. Potencjał rekrutacyjny w Górach Thelianisa/Marchii Południowej:

Inne:
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vaiar on Sro Lip 06, 2016 10:54 am

1. Vaulońscy zbrojni


Vaulońscy zbrojni są podstawą elfickiej armii. Większość z nich chroniona jest przez zbroje łuskowe i stalowe tarcze, a walczą głównie za pomocą mieczy. Zadaniem zbrojnych nie jest stanie w miejscu i odpieranie ataków wroga (co nie znaczy że nie są do tego zdolni) ale specjalizują się w szybkich, niespodziewanych atakach, najlepiej z morza.

2. Tropiciele


Formacja Tropicieli istniała już za czasów Vaulona i chociaż jej członkowie rekrutują się często spośród warstwy myśliwych to Tropiciele nie zajmują się tropieniem zwierząt. Ich naczelne zadania to zwiad i infiltracja, a w przypadku bitew - wspieranie oddziałów walczących wręcz. Sami tropiciele nie mają na sobie praktycznie żadnej ochrony w postaci jakiegokolwiek pancerza - utrudniałoby im to manewrowanie i kamuflaż. Wyposażeni są zwykle w długie łuki i strzały, a także krótkie miecze i długie noże - ale z tych robią użytek głównie wtedy, gdy atakują wroga z zaskoczenia a on niczego się nie spodziewa..

3. Delfiny Vaulonu


Dla floty wojennej Błękitnego Królestwa najważniejsza była po pierwsze szybkość, a po drugie ilość żołnierzy i sprzętu/zaopatrzenia którą dany okręt mógł unieść. Na typowym okręcie wojennym załoga dysponuje łukami i koksownikami (do podpalania strzał), z których jest w stanie pruć do wrażych jednostek, gdy te zbliżą się na odpowiednią odległość. Dysponują też zazwyczaj balistami i katapultami do walk na większe dystanse. Gdyby tego mało - niemal każdy okręt dysponuje taranem na dziobie, który można wbić we wroga. Flotylle takich okrętów, przewożących żołnierzy Błękitnego Królestwa nazywa się powszechnie Delfinami Vaulonu.
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach