Działania i wydarzenia

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Pon Sty 11, 2016 9:10 pm

avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Sty 14, 2016 3:03 pm


Tura I

- Zaraza.

Diagnoza medyka Remedium była prosta, gdy tylko zobaczył przegniłą skórę, niezdrowe odruchy, zginające się w nieprawidłową stronę kolana. Żadne państwo Nialla nie umknęło wpływom tej choroby, a niektóre tylko przetrwały ją nieco mniej tragicznie. Magokracja swoje odchorowała i wydała na świat kolejne pokolenie w większości już odporne na skutki tej straszliwej choroby, ale okazuje się, że w Bahariyi wciąż istnieje jej ognisko. Nie niesie to poważnego zagrożenia całej państwowości, ale pozostawienie tej sytuacji samej sobie może spowodować lokalną epidemię. Oto bowiem kilkaset osób w obrębie miasta i okolic odchorowuje Zarazę, a w obliczu braku żadnego leku reszta ucieka przed nimi panicznie, mogąc roznieść chorobę na cały region. Lokalni działacze Remedium apelują o udzielenie im pozwolenia na zajęcie się chorymi i całą sytuacją. Wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, bo to właśnie Remedium przez ostatnie ćwierćwiecze zajmowało się sprawą chorych na ten niebiański gniew...
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Czw Sty 14, 2016 3:20 pm

Magokracja pamiętała grozę Zarazy i Rada zdecydowana była nie pozwolić na powrót tej choroby. Zdecydowano o założeniu kwarantanny w Bahariyi i odseparowano od reszty Magokracji zakażony obszar aż do wygaśnięcia choroby. Obszary gdzie wykryto chorych miano ściśle odizolować do reszty, a następnie wpuścić do środka ludzi Remedium i czarodziejów Kręgu. Celem było przebadanie populacji na zamkniętym regionie i odseparowanie wszystkich podejrzanych o przenoszenie choroby. Co do tych chorych, to postanowiono zaufać radom Remedium, jednak Magokraci zaproponowali wypalenie skażonych domów i wszystkiego co się w nich znajdowało (i dobicia chorujących, a potem spalenia zwłok) - tak aby nie pozostał nawet cień możliwości przeniesienia choroby dalej.

50 sztuk złota na koszta przebadania populacji przez czarodziejów-uzdrowicieli.
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Sty 14, 2016 7:22 pm

Inwestycje magokracji prawdopodobnie zapobiegły wybuchowi Zarazy na szerszą skalę, ale to wcale nie znaczy, że lokalna ludność była zadowolona z podjętych działań. Populacja została przebadana i w miarę możliwości chorzy zostali oddzieleni i dobici, a wobec tych, u których podejrzewa się chorobę zastosowano kwarantannę. Dobytek i domy chorych zagrabiono i spalono. Remedium podjęło ostrożniejsze kroki, a kilkunastu lokalnych wieśniaków nawet dołączyło do organizacji starając się pomóc sąsiadom w poradzeniu sobie ze stratą. Wygląda na to, że na razie sytuacja jest pod kontrolą, a Remedium dogląda wszelkich przejawów zagrożenia, tworząc swoje jednostki administracyjne w regionie.

Poparcie w Zayid zmienia się na: Wysokie.
Powstaje posterunek Remedium w Zayid.
(Odejmij sobie wydane złoto)
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Czw Sty 14, 2016 10:02 pmMisją Kręgu jest czynienie świata lepszym - i dzielenie się swym darem ku pożytkowi jak największej liczbie ludzi. Oznacza to, że jednym z celów Magokracji jest ekspansja poza dawne granice. Magowie zwrócili więc oczy na Półwysep Wichrów i posłali ludzi, którzy mieli się tam rozejrzeć i zbadać czy zamieszkują tam jakieś cywilizowane ludy... I czy jest tam cokolwiek ciekawego...Handel jest niezwykle ważną gałęzią gospodarki Auranu. A handel morski jest szczególnie lukratywny - gdy na kontynencie wędrować trzeba przez pustynie, niebotyczne góry i zmagać się z złymi stworzeniami i bandytami, na morzu jest względnie bezpieczniej. Nawigacja nie jest jednak łatwa i dlatego rozpoczniemy budowę Wielkiej Latarni w Al Safir - mającej ułatwiać nawigację do portu. Dzięki magicznemu światłu, które jaśnieć będzie na jej szczycie, żeglarze już z daleka dostrzegać będą sygnał latarni. Dodatkowo zlecamy stworzenie "kompasu", który zawsze wskazywać będzie Wielką Latarnię. Będzie on mógł służyć jako pomocniczy instrument nawigacyjny dla żeglarzy i pomagać zwłaszcza w gęstej mgle, w burzy czy gdy zgubią oni drogę. Będzie on także niezależny od miejscowych zaburzeń pola magnetycznego, które nierzadko czynią tradycyjne kompasy bezużytecznymi.

100 sztuk złota na latarnię i kompasyKanały irygacyjne są jednym z najważniejszych elementów rolnictwa Magokracji. Pozwalają one na zwiększenie plonów i przezwyciężenie lokalnych braków wody. Trzeba jednak o nie dbać i cały czas rozwijać system. Przeznaczymy pewne środki na naprawę, oczyszczenie i budowę nowych, potrzebnych kanałów w Zayid, naszym centrum rolniczym.

75 sztuk złota na kanałyGolemy - magiczne automaty z kamienia i stali. Niestrudzone, nie zadające pytań, nadludzko silne... Idealni słudzy - pracują bez wytchnienia w warunkach, w których nie wytrzyma żadna żywa istota. Eksperymenty nad golemami trwają od stuleci, jednak kluczowym jest produkcja ich w dużej ilości - i na tyle tanich, aby opłacało się stosować je w gospodarce. Krąg ma rozpocząć prace nad procesem szybkiego wytwarzania dużych ilości golemów roboczych i po opracowaniu procesu, wdrożyć je do produkcji. Golemy robocze nie muszą być tak wytrzymałe jak przyszłe golemy wojenne, czy działać w dużych grupach. Mają po prostu wykonywać polecenia posiadającego "różdżkę kontroli" i czynić to bez wytchnienia - dzień i noc. Liczymy, że golemy odnajdą liczne zastosowania - do pracy przy pompach, żurawiach czy dźwigach, kucia skał w kopalniach, obsługi miechów w kuchniach, transportu wielkich ciężarów czy prac ziemnych.

200 sztuk na golemy-robotników
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Pią Sty 15, 2016 5:20 pm

Półwysep Wichrów, znany pod taką nazwą Magokracji, w dawnych czasach był częścią Hegemonii Tellury. Zachodnia część, na mapie oznaczona kolorem brązowym, została opuszczona na skutek szalejącej epidemii Zarazy i dziś pozostaje tam tylko kilka spalonych miast i kilkadziesiąt opuszczonych wiosek które jeszcze nie zdążyły rozpaść się z powodu warunków klimatycznych, ale zdecydowanym plusem jest istniejąca sieć dróg, którą przeszli się nasi zwiadowcy idąc wgłąb regionu.

Prowincje oznaczone kolorem jasnoniebieskim to prawdziwa zagwozdka. Okazuje się bowiem, że odcięte od dostaw ze stolicy Hegemonii, miasta Tellurvar, zachodnie regiony Hegemonii wpadły w wir wojny domowej i Zarazy. Dzisiaj, choć sytuacja na ziemiach rodzimych ustabilizowała się, a walka w regionie - dawniej w administracji nazywanym Ellobro - ustała, kontakt z ziemiami ojczystymi nie jest utrzymywany ze względu na poczucie zdrady, jakie mieszkańcy Ellobro żywią do Telluriańczyków, choć mówią tym samym językiem i mają tą samą kulturę. Relacje jednak poprawiają się, choć głównym problemem jest to, że mieszkańcy Ellobro stworzyli własną państwowość, uważając się za kontynuatorów tradycji Tellury - Hegemonię Ellobro. Jest to region cywilizowany, niezbyt zamożny i dotknięty Zarazą, ale prężnie rozwijający się.

Mapa zwiadu.

---

Inwestycje w transport morski opłaciły się. Więcej Tellurańskich handlarzy poszukujących zysku zaczęło przybywać do naszych portów, flota Magokracji zyska trochę przewagi na wodach przybrzeżnych, a kompasy całkiem nieźle się sprzedają.

Budowa kanałów wydłuży okres wegetacyjny roślin o przynajmniej kilka tygodni i zapewni mieszkańcom wodę w porze wybitnie suchej. To dobra inwestycja, która zdecydowanie zwiększy wpływy do skarbca.

Choć ilość wyprodukowanych golemów nie jest może duża, to są one niezwykle przydatne przy pracach podziemnych i budowlanych, gdy należy przenieść duże ilości materiałów i rzeczy bardzo ciężkie. Golemy ułatwią pracę mieszkańców Magokracji, a w razie potrzeby będą bronić jej terytorium.

- Dodaj nowe zyski - Handel morski: 40 sztuk złota, Wydobycie w Sakharze: 75 sztuk złota [golemy].
- Zwiększ zysk inwestycji Uprawy w Zayid o 25 sztuk złota.
- Odejmij sobie koszta inwestycji.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Pią Sty 15, 2016 5:41 pm

Rada przyjęła wieści o istnieniu ludzkich osad na półwyspie z zadowoleniem. Do Ellobro wysłano posłów, mających za zadanie nawiązać z tym państwem relacje dyplomatyczne i handlowe. Rozpoczęto także projekt budowy drogi wiodącej z Safir przez Hammad aż do dróg na Półwyspie Wichrów - pozwoli to na łatwiejszą podroż kupcom, wolącym korzystać z drogi lądowej, a także będzie podstawą do przyszłych planów kolonizacji pustej części półwyspu.

50 sztuk złota na drogę
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Sty 16, 2016 3:22 pm

Ludzie z Ellobro nieco podejrzliwie podeszli do dobrych intencji magokracji, przez lata zmagając się tylko z wojną domową i wzajemnymi podejrzeniami. Posłowie Auranu zostali niemniej przyjęci, bardziej entuzjastycznie zostali za to przyjęci handlarze, uzupełniający braki dóbr, których Tellurczycy nie są w stanie wytworzyć sami.

- Odejmij pieniądze za drogę, dodaj sobie nowy zysk - Handel wymienny z Ellobro: 20 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Wto Sty 19, 2016 11:52 am

Północne Zayid przedstawiało ponury widok - spalone smoczym ogniem pola, spustoszone osady i wynędzniali ludzie, powracający aby przystąpić do trudnej odbudowy. Magokraci byli zaskoczeni brutalnością i nagłością ataku barbarzyńców - zapomniano o grozie czającej się poza granicami kraju. Nastąpiło brutalne przebudzenie z snu o pokoju...

W sytuacji zagrożenia północnej granicy zdecydowano o ponownym sformowaniu Stalowego Legionu, który w czasach pokoju praktycznie przestał istnieć. Sformowano regiment kuszników i jazdy.
-280 sztuk złota Kusznicy
-170 sztuk złota JazdaOczywistym było, że Zayid wymaga odbudowy. Zdecydowano o przeznaczeniu środków na odbudowę zniszczonych osad, kanałów i ośrodków rolniczych, tak aby ulżyć ludowi.
-50 sztuk złota na odbudowę

Oczywistym było także, że Magokracja musi znaleźć nowe miejsca do zasiedlenia, mniej narażone na ataki potworów z północy. Zdecydowano o wysłaniu kolonistów na opustoszałą część Półwyspu Wichrów. Korzystając z wcześniej już zbudowanych dróg i pozostałych tam resztek dawnych osad liczono na szybką kolonizację. Klimat był tam względnie łagodny, a po najazdach chętnych na zostanie kolonistami z pewnością nie braknie, a Tarantos, jak nazwano ten region mógł w przyszłości stać się nowym rolniczym zagłębiem Magokracji...
-75 sztuk złota na kolonizacjęWezwano także ochotników w Zayid aby zgłaszali się do spisów - celem było sformowanie oddziałów ochotniczej milicji, która w razie najazdu wspierałaby Stalowy Legion i była dowodzona przez jego oficerów. Raz na kwartał odbywałyby się szkolenia ochotników, prowadzone przez żołnierzy Legionu.
-50 na spis

avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Wto Sty 19, 2016 4:23 pm

Jednostki najęto - stu kuszników i pięćdziesięciu kopijników stoi w dumnym szyku, wszyscy zakuci w żelazo, gotowi spełniać każdą wolę Magokracji.Pieniądze wydane na odbudowę wiosek i ośrodków rolniczych nie zmarnowały się i pomyślny efekt wynika w większości z tego, że zdarzenie miało miejsce niedawno - udało się zebrać część rozrzuconego dobytku zanim zajęła się nim natura i leśni bandyci. Teraz, w miesiącach zimniejszych, gleby oczywiście i tak nie obsiejemy; daniny za zaległe plony jednak wciąż będą wpływać do skarbca, a my ukoimy nastroje ludności. Od przyszłego kwartału możemy spodziewać się zysków z wczesnych roślin i zawdzięczamy to naszemu klimatowi.

Co zaś tyczy się Półwyspu Wichrów, nasi ludzie bez większych problemów przejęli dzicz, zarosłe wioski oczyścili, odbudowali fundamenty wiejskich budowli i zamieszkali w na razie dość rzadko zaludnionym regionie. Na razie parają się wycinką nadmiaru drzew i głównie to przynosi im zyski, ale jeśli wycinka przebiegnie pomyślnie, niedługo będziemy mogli założyć tam pierwsze gospodarstwa. Musimy jednak pamiętać, że prawa do tych terytoriów rości sobie Archonat Tellury, który niedawno doszedł do wspólnego języka z Ellobro...Fundusze wydaje na organizację spisu pozwoliły zebrać rekrutów nie tylko z Zayid, ale też okolicznych prowincji - ostatecznie więc nasza administracja rozszerzyła region obowiązywania edyktów. W różnych rejonach Magokracji stworzyły się małe, ochotnicze oddziały zbrojne - najchętniej oczywiście w splądrowanej prowincji, bowiem jej mieszkańcy definitywnie poszukują rekompensaty i dokonania zemsty na najeźdźcach.

---

- Dodaj sobie w "Innych", w militariach, dwie wykupione jednostki armii zawodowej,
- Zwiększ zysk z: Uprawy w Zayid o 20 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk - Wycinka drzew w Tarantos: 35 sztuk złota i opisz nową prowincję w administracji,
- Zaraz uzupełnię Ci wojska poborowe w militariach.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Wto Sty 19, 2016 4:51 pm

Wysyłamy zwiadowców w głąb Gór Czarnych, aby zbadali oznaczoną prowincję:

avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Sty 21, 2016 5:03 pm

Tereny pozostające w kręgu naszych zainteresowań obejmują liczne łąki i pastwiska, w jego północnej części zaś znajduje się niewielki las modrzewiowy. Mieszka tam prosty, bardzo nieliczny lud zajmujący się wypasaniem i hodowlą, prawdopodobnie nasi krewniacy nieobjęci wpływami Magokracji. Mają swoją prostą kulturę opierającą się na obyczajach ludowych, tańcach i drewnianych wytworach - fletach, amuletach i innych drobiazgach. Wierzą w boga urodzaju, którego nazywają Jalbanem. Jest to bardzo pokojowy lud zamieszkujący rozbite wioski bez żadnych organizmów państwowych.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Czw Sty 21, 2016 10:53 pm

Na niezamieszkałe tereny wysyłamy grupę kolonistów, mających założyć w prowincji osadę, w której wypasać będziemy bydło i owce - w ten sposób zapewnimy Magokracji nowe źródło żywności i innych surowców zwierzęcych. Do miejscowych wysyłamy emisariuszy (a wśród nich paru magów-uzdrowicieli). Mają oni zapewnić o pokojowych zamiarach i zachęcić do handlu z naszą osadą. Magowie niech udzielą ewentualnej pomocy chorującym, tak aby zyskać trochę sympatii u miejscowych.

50 sztuk złota na inwestycję
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Sty 23, 2016 11:42 am

Naszym magom udało się zdobyć sympatię miejscowych mieszkańców, a złoto wydane na budowę wiosek dla nowych mieszkańców zajmujących się głównie wypasem nie poszło na marne. Jesteśmy tam w stanie wypasać owce i kozy, ale ze względu na porę roku inwestycja stanie się rentowna dopiero za kilka miesięcy, w następnym kwartale. Założyliśmy nasze posterunki i włączyliśmy region w de iure granice Magokracji, chociaż nie sprawujemy żadnej władzy nad tubylcami i nie mamy z ich pracy żadnych korzyści.

- Dodaj sobie nową prowincję [północną], nazwij ją i wpisz w niej poparcie Przeciętne i koniecznie w jej składzie rasowym wymień Jalbańczyków (90%), a jako ich wiarę wpisz Jalbanizm. Dążeń żadnych nie ma,
- Dodaj sobie nowy zysk - Wypas zwierząt w [prowincja północna]: 20 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Sob Sty 23, 2016 12:24 pm

Krasnoludy z Sakhary od zawsze słynęły jako najlepsi kowale i metalurdzy w całej Magokracji. Krąg postanowił wykorzystać wieloletnie związki z krasnoludami i rozpocząć projekt "stali aurańskiej" - zaproszono do niego najlepszych krasnoludzkich kowali, aby w współpracy z czarodziejami stworzyli nowy rodzaj stali. Stal byłaby umagiczniana od etapu wytopu aż do kucia, aby w ten sposób stworzyć materiał o właściwościach lepszych od jakiegokolwiek materiału wytwarzanego metodami "naturalnymi". Połączenie krasnoludzkich technik wytopu i magii może pozwolić uzyskać różnorodne właściwości - giętkość, wytrzymałość, odporność na rdzę czy zmniejszoną wagę - a odbiorcy mogliby zamówić konkretny rodzaj stali.

50 sztuk złota na rozpoczęcie pracy nad stalą aurańską
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Sty 23, 2016 12:56 pm

Wygląda na to, że inwestycja przeprowadzona w Sakharze co prawda umożliwiła tutejszym kowalom na wykuwanie mocniejszej stali niż dotychczas sprawdzającej się głównie w częściach maszynerii, piecach i broni, ale nie jest to rozwiązanie przełomowe. Prace nad stworzeniem stali magicznej będą wymagały specjalistycznych badań i należy na ten cel wyłożyć większe środki. Nie znaczy to jednak, że wytworzona przez nas stal nie znalazła sobie kupców, ale jej magiczność polega głównie na tym, że jest może nieco tylko mocniejsza i bardziej wytrzymała na wysokie temperatury. Jej wytworzenie jest jednak dość drogie, więc rzadko kto może sobie na nią pozwolić.

- Dodaj sobie nowy zysk - Przetop wzmocnionej stali w Sakharze: 25 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Wto Sty 26, 2016 11:11 am

Auran spłaca długi wobec Banku Czarnoziemskiego.
-350 sztuk złota
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Wto Sty 26, 2016 11:19 am

Celem wzmocnienia naszej armii powołujemy oddział Magów Wojennych. Na ich czele stawiamy mistrza Garinosa Archena.

Wysyłamy też zwiadowców do tej prowincji.

http://files.tinypic.pl/i/00749/isyl846pzc33.png
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sro Sty 27, 2016 1:13 pm

Oddział Magów Wojennych został z sukcesem powołany i wyposażony, obecnie stacjonuje w garnizonie stołecznym i czeka na rozkazy.

Region przez nas zbadany jest w dużej mierze skolonizowany przez Archonat Tellury i stanowił kiedyś część ich dominium; wygląda na to, że niewiele brakuje mu do samowystarczalności, a teraz, gdy przeszły przez niego wojska Smoczego Dominium wraz z łupami, stacjonują tu też dodatkowe formacje wojskowe. Są to tereny zielone i nizinne, w zachodniej części bogate w cisy typowe dla klimatu śródziemnomorskiego i dziko rosnące drzewka oliwkowe uprawiane przez Tellurczyków, prawdopodobnie porzucone przez Zarazę wybijającą tutejszą ludność. Wygląda na to, że tutejsi zaczynają się już tymi uprawami zajmować. Doradcy są również zaniepokojeni plotkami o naszym uczestnictwie w wyprawie łupieżczej Smoczego Dominium i relacjami z Tellurą.

Jednocześnie, Czarnoziemski Bank Kredytowy przypomina, że upłynął termin spłaty udzielonej Auranowi pożyczki i oczekuje natychmiastowego zwrotu pożyczonych pieniędzy wraz z odsetkami.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Sro Sty 27, 2016 1:55 pm

AdDur napisał:Auran spłaca długi wobec Banku Czarnoziemskiego.
-350 sztuk złota

Przecież już spłaciłem!

Magowie dołączają do wojsk strzegących naszych północnych granic

---

Rzeczywiście - przepraszam, mój błąd i nieuwaga.
- Vann
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Sty 28, 2016 10:16 am

avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Czw Sty 28, 2016 11:34 am

avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Pią Sty 29, 2016 12:31 pm

avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by AdDur on Wto Lut 02, 2016 10:04 pm

avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Wto Lut 02, 2016 10:09 pm

avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach