Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Ismerus on Pon Sty 11, 2016 8:27 pm

1. Potencjał rekrutacyjny w Sophene:

2. Potencjał rekrutacyjny w Likii:

3. Potencjał rekrutacyjny w Dacji:

4. Potencjał rekrutacyjny w Panonii:

5. Potencjał rekrutacyjny w Pisidii:

Inne:

Maksymalny potencjał ludzki: 4000 powołanych.

Armia Zawodowa:

1x Wagenburg


Ostatnio zmieniony przez Magnat dnia Sob Sty 23, 2016 3:15 pm, w całości zmieniany 1 raz

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Ismerus on Wto Sty 12, 2016 5:40 pm

I.
Wagenburg

Główną siłę wojskową cesarstwa stanowi Wagenburg. Jest to szyk bojowy, polegający na połączeniu wozów łańcuchami. Ustawione w koło, stanowią trudną zaporę do zdobycia i łatwą do obrony. Wozy, składające się na tabor (inna nazwa),  posiadają budowę inną, niż zwykłe pojazdy. Mianowicie, w front wozu wbudowano drewniany mur, z otworami na arkebuzy. Pozwala to strzelcom na prowadzenie ostrzału, a jednoczesne krycie się za wozem. W 15 na 60 wozów zamontowano działa: organki lub działa polowe, zwane falkonetami.
Wagenburg obsługuje specjalna załogo, na 60 wozów jest to 120 ludzi. Ich zadaniem jest ustawianie formacji i dbanie o pojazdy. W razie zagrożenie, mogą się bronić za pomocą  kusz i mieczy. Armia cesarstwa do perfekcji opanowała sztukę wagenburgu. Potrafią przewieźć wozy nawet w górach Alaty, co niemożliwe byłoby dzięki ich doświadczeniu i konstrukcji pojazdów.


II.

Strzelcy z akebuzami

Do walki w taborze, bardzo dobrze nadają się strzelcy. Uzbrojeni w śmiertelną broń palną, zwaną arkebuzem, stanowią potężną siłę. Nie noszą pancerza, do obrony z bliska mają małe toporki. Podczas walki kryją się za murami wagenburgu, strzelając do wroga zza osłon. Gdy przeciwnik dojdzie do taboru, ustępują miejsca halabardnikom i obsłudze działa.

Oddział składa się z 200 ludzi.

III.

Halabardnicy

Główną jednostką piechoty są halabardnicy. Uzbrojeni w halabardy i sztylety stanowią nie lada przeszkodę, szczególnie gdy bronią taboru. Łatwo mogą ściągać konnicę z koni, siekąc i kłóć. Opancerzeni są w lekkie kaftany i napierśniki, na głowie mają hełmy.

Oddział składa się z 200 ludzi.

IV.

Lekka konnica

Wbrew pozorom, cesarstwo posiada konnicę. Lekko uzbrojone, w łuki i topory, oddziały stanowią siłę zaczepną, mającą ostrzeliwać wroga z grzbietu konia. Ich mobilność zapewnia im możliwość przemieszczania się szybciej niż inne oddziały, dlatego stanowią zwiad armii. Nie mają żadnego pancerza.

Oddział składa się z 200 ludzi.

V.

Kolubryna

Najpotężniejszą siłę artyleryjską cesarstwa jest kolubryna. To działa, przystosowane zarówno do ostrzału murów, obozów i wojsk w polu.

Na baterię kolubryny składają się 3 działa, każde z czwórką obsługi.

VI.

Ogień Alacki

Jest to tajemnicza broń, niewiele wiadomo kiedy ją wynaleziono ani co w jej skład wchodzi. Skład substancji jest chroniony tajemnicą, jego wyjawienie grozi śmiercią.
Używany podobnie do artylerii, ma jednakże wystrzał w kształcie stożka, na odległość 100 metrów. Ustawia się go zarówno w fortyfikacjach jak i na polu bitwy. Załadowanie kolejnej partii ognia trwa 30 sekund, a wystrzał z machiny trwa ok. 40 sekund. Do jego obsługi przydzielono 4 ludzi i 2 magów. Każda istota, którą ogień ogarnie spala się w mgnieniu oka. Nawet niektóre magiczne przedmioty niszczeją w kontakcie z substancją, tylko najpotężniejsze czary mogą podziałać w ochronie.

VII.


Główną siłę floty cesarstwa stanowi karaka. Jest trójmasztowy statek wojenny, z zaokrągloną rufą. Ma zamontowane 20 dział, które obsługują artylerzyści. Dodatkowo na pokładzie ma 140 żołnierzy (40 z nich obsługuje działa). Gdy załoga zmiękczy obronę przeciwnika, to przechodzi do abordażu. Statek obsługuje 60 marynarzy. Żołnierze uzbrojeni są w arkebuzy i miecze.
W jednej formacji pływa 10 statków.

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by MG Vaiar on Czw Sty 14, 2016 6:21 pm

I. WAGENBURG (60 wozów) - 480 sztuk złota - utrzymanie: 75 sztuk złota
II. STRZELCY Z ARKEBUZAMI - 400 sztuk złota - utrzymanie: 60 sztuk złota
III. HALABARDNICY - 320 sztuk złota - utrzymanie: 35 sztuk złota
IV. LEKKA KONNICA - 380 sztuk złota - utrzymanie: 45 sztuk złota
V. KOLUBRYNA - 300 sztuk złota - utrzymanie: 80 sztuk złota
VI. OGIEŃ ALACKI - 500 sztuk złota - utrzymanie: 90 sztuk złota
VII. KARAKA - 240 sztuk złota - utrzymanie: 30 sztuk złota
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach