Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Umrzyk on Czw Lut 27, 2014 4:51 pmLICZEBNOŚĆ ARMII

Korsarski Nef Geldgierski (1/1) - podwojone koszty utrzymania


ROZMIESZCZENIE ARMII

Korsarski Nef Geldgierski (1/1) - połowa w mieście Geld, połowa w mieście Gier.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Umrzyk on Nie Mar 02, 2014 12:00 pmGNOMIE RUSZENIE

Oto i zwycięstwo republikańskiej propagandy; prawdziwie demokratyczna gnomia fala! Zdezorganizowana, niezwykle liczna i siejąca zamęt na polu bitwy - zarówno wśród swoich szeregów, jak i w wojskach wroga. Najczęściej uzbrojeni w kije, motyki, łuki i kilofy, są wysyłani najczęściej do samobójczych zadań. Bardzo niski standard życiowy, a średnia długość egzystencji przeciętnego żołnierza z gnomiej fali nie przekracza czasu żywota muszki owocówki.KRASNOLUDZKA PIECHOTA

Zawodowi żołnierze z armii Republiki. Kiedy gnomia fala zawiedzie - oni wkraczają do akcji! Uzbrojone w lekkie pancerze, puklerze i jednoręczne toporki krasnoludy są doskonali w zasadzkach, abordażach i manewrach dzięki swojej wysokiej mobilności. Dzięki silnej organizacji i dyscyplinie wpajanej im w dzieciństwie pasem ojca, są oni w stanie być też wojskami defensywnymi.STRACENI ŁUCZNICY

Ciąży na Tobie wyrok śmierci w ojczyźnie? Ktoś ściga Cię za zwykłe bycie asertywnym? Żaden problem! Straceni łucznicy przyjmują każdego człowieka w swoje szeregi, zasilając rubaszną armię Republiki kieszonkowcami, gwałcicielami, mordercami i wszystkim innym, co złe. Mimo tego w większości przechodzą oni trening, stając się jako-tako zdyscyplinowaną jednostką wojskową oraz wyrabiając sobie wprawę w łucznictwie. Najczęściej uzbrojeni w lekkie pancerze, kołczan strzał i łuk, ewentualnie sztylet na wypadek starcia bezpośredniego, co najczęściej nie kończy się dla nich dobrze, jeśli stanie im na drodze ciężkozbrojny.GWARDIA REPUBLIKAŃSKA

Elitarne jednostki Republiki, najczęściej służące do obrony miast bądź strategicznych punktów. Gwardia Republikańska to najlepiej wyćwiczona formacja militarna w całym Geldgierze; są tam utalentowane krasnoludy, gnomy i ludzie, wszyscy uzbrojeni w ciężkie pancerze płytowe, okrągłe tarcze ze złotym gryfem i miecze jednoręczne bądź buzdygany. Jeśli jakimś cudem Lord-Protektor wyśle ich na wojnę, to biada ich nieprzyjaciołom.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vann on Czw Mar 06, 2014 6:04 pm

Wycena:

Gnomie ruszenie - 200 jednostek (motłoch) - 75 sztuk złota,
Krasnoludzka piechota - 100 jednostek (profesjonaliści) - 160 sztuk złota,
Straceni łucznicy - 100 jednostek (profesjonaliści) - 120 sztuk złota,
Gwardia republikańska - 25 jednostek (elita) - 280 sztuk złota
avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Umrzyk on Nie Mar 09, 2014 11:10 am

NEF GELDGIERSKI

Nef posiadał ciężki kadłub o podniesionym dziobie i rufie, z poszyciem na zakładkę, z wysoko sterczącymi zakończeniami dziobnicy i tylnicy. Miał jeden maszt z dużym żaglem rejowym, a ster wiosłowy umieszczony był po prawej burcie. Początkowo podczas wypraw wojennych ustawiano na dziobie i na rufie (a czasem na maszcie) zbudowane na słupkach kasztele z blankami do ochrony łuczników. Najbardziej spopularyzowany statek w Republice.

LICZEBNOŚĆ: 12

FLUITA GELDGIERSKA

Wykorzystywana jako statek transportowy. Fluita ma zaokrągloną rufę, a jej burty zwężały się w przekroju poprzecznym ku górze, co dawało gruszkowaty kształt przekroju kadłuba. Kadłub był przy tym dość smukły.
Ożaglowanie jest podobne do galeonów, lecz maszty są zwykle wyższe oraz nieco inaczej rozmieszczone i nachylone, co ułatwiało manewrowanie żaglami, pozwalając ograniczyć liczebność załogi, także dzięki szerszemu użyciu bloków i talii. Na maszcie pierwszym i drugim (fokmaszcie i grotmaszcie) fluity noszą ożaglowanie rejowe (zwykle z dwoma piętrami rej), a na ostatnim bezanmaszcie - ożaglowanie łacińskie. Na dziobie umieszczony jest bukszpryt. Fluity były czasami uzbrajane i używane jako okręty wojenne, choć nie nadawały się najlepiej do tej roli.


LICZEBNOŚĆ: 6

GALEON GELDGIERSKI

Galeon jest jednostką 3-masztową, rzadko 4-masztową z żaglami rejowymi na pierwszych dwóch masztach (fokmaszt i grotmaszt) oraz nad i pod bukszprytem, oraz żaglami łacińskimi na jednym – dwu ostatnich (bezanmaszt i ew. bonaventura). Uzbrojone są w kilka (czasami nawet kilkanaście) balist stojących na pokładzie oraz niemal wypełnione po brzegi łucznikami. Najbardziej kosztowny i zarazem najpotężniejszy okręt wojenny Republiki.

LICZEBNOŚĆ: 3
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vann on Pon Mar 10, 2014 2:49 pm

Wycena:

Nef Geldgierski - 250 sztuk złota
Fluita Geldgierska - 360 sztuk złota
Galeon Geldgierski - 700 sztuk złota
avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach