Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Zeman on Wto Lut 04, 2014 10:13 pm

b]1. Liczebność armii:[/b]:
a) Formacja 1: Siły Obronne - 1 Piechota Liniowa

Inne:

2. Rozmieszczenie armii:
Siły Obronne - Zachodnia Granica

Koszt utrzymania: 15%

Stawki utrzymania:
Motłoch - 1 punkt zaopatrzenia
Żołnierze profesjonalni - 2,5 punkta zaopatrzenia
Elita - 4 punkty zaopatrzenia


Ostatnio zmieniony przez Zeman dnia Sob Lut 08, 2014 2:19 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Zeman on Sro Lut 05, 2014 12:57 am

Piechota Liniowa - Silny fundament dla każdej armii. Służą w niej obowiązkowo rekruci oraz ci niżsi stopniem, którzy szkolą się na bardziej specjalistycznych żołnierzy. Celem tej formacji jest utrzymanie wroga tam, gdzie chce tego dowodzący, oraz zatrzymanie szarży wrogiej konnicy. Uzbrojeni są zazwyczaj w długie, wyważone piki oraz kusze. Każdy żołnierz ma także przy pasie broń, rapier badź puginał, gdyby doszło do przełamania szyku. Podczas gdy brak jest wspierających formacji strzeleckich, jednostka dzieli się na pół, z czego jedna setka służy za mur, gdy druga prowadzi zza nich ostrzał.
Typ: Motłoch

Ciężka Piechota Strzelecka - żołnierze, profesjonalne wojsko, formacja flagowa Oświeconego Narodu. Każdy z nich odbył swoją część służby w Piechocie Liniowej, oraz opanował zdolność operowania ciężkim pancerzem. Gdyby nie zaawansowany system przeciw-wag, sprężyn i dźwigni, walka w tej zbroi nie byłaby możliwa. Jednak po opanowaniu mocy ciężkości, Oświecony Naród nauczył się jak wykorzytać ją, by wesprzeć mięśnie żołnierza. Umożliwia im to nie tylko poruszanie sie bez większych problemów w pancerzu (chociaż nadal nie jest to bardzo wygodne), oraz posługiwania się Miotaczami Pocisków, które zazwyczaj są za ciężkie dla człowieka. Jest to broń, która jest kolejnym krokiem ewolucji kuszy. Poprzez wykorzystanie wielu sprężyn oraz zapadek, a także technik wytwarzania odpowiednio elastycznych drutów, oręż jest w stanie ciskać w pełni metalowymi prętami na znaczne odległości. Każdy strzelec jest także wyposażony w kwarcowe szkło, dzięki któremu może dostrzeć oddalonego wroga. Każdy posiada także bron do walki w zwarciu, jak wszyscy żołnierze.
Typ: Specjalista


Pancernik - Ludność Oświeconego Narodu uważa wykorzystywanie Koni do walki za barbarzyństwo i znęcanie się nad tymi zwierzętami. Tak więc przeciwko nacierającej konnicy badź silnemu ostrzałowi często wystawiane są te konstrukcje. Zbudowane z desek, wzmocnionych i obleczonych w metalowe płyty, potrafi pomieścic w sobie do dzesięciu strzelców. Najczęsciej poruszają się w grupach po dziesięc Pancerników. W środku znajdują się obsługa, która zdolna jest posługiwać się Miotaczami Pocisków osadzonymi w ścianach. Pancerniki opieraja się na tej samej technice co Statki Lądowe, jednak w tym przypadku naprzedzane są z pomocą ludzkich miesni, a nie wiatru.
Typ: Specjalista


Miotacze - Te maszyny są kolejnym przykładem geniuszu w dziedzinach fizyki Oświeconego Narodu. Trebusze, które posiadaja o wiele bardziej skomplikowane przeciw-wagi, oraz wspomagane sa sprężystością takiego materiału jakim jest drewno. Zanim pocisk jest uwolniony, nabiera on trzykrotnie większego pędu, wirując wokół głównej osi, poczym wypuszczony jest z gniazda. Miotane są zazwyczaj kamienne pociski, jednak możliwe też zastosowanie ładunku wielu drobnych, metalowych kul, by siać niepokój wśród przeciwnika.
Typ: Specjalista

Soczewki Bojowe Tiberiusa VIII - wielkie maszyny, które poprzez skomplikowany system luster i soczewek potrafi skupić siłe słońca w pojedyńczym punkcie, na dowolnej rozmaitej odległosci. Jest zdolne podpalać, oślepiać i topić. Osadzone na ruchomej podstawie, wspomaganej przez liczne przeciw-wagi i sprzeżyny, często osadzane jest na wysokim punkcie, by swobodnie była kierowana w kierunku swego celu. Niestety, jest bardzo kosztowna i krucha. Słabo użyteczna w nocy i bardzo pochmurne dni.
Typ: Elita


Zegarowi Wartownicy - te wielkie maszyny kierowane są przez żołnierzy, którzy w mistrzowski sposób opanowali zasady działania pancerzy wspomaganych oraz posiadają wuczony instykt równowagi. Najbardziej skomplikowane z maszyn bojowych Oświeconego Narodu, są rzadkim widokiem na polu bitwy, jednak kiedy już się tam znajdą - wystają ponad nie, wysoko. Wartownicy posiadają koło sześciu metrów wysokosci, są to maszyny napędzane przez serie sprężyn, zapadek i przeciw-wag. Przed walką, muszą zostać "nakręcone", w czasie gdy żołnierz znajduje się w torsie konstrukcji. Ich prawe ramie zastąpione jest ciężką odmiana Miotacza Pocisków, w czasie gdy drugie służy za podpore, bądź do walki w zwarciu. Sama maszyna jest grubo opancerzona, a gdy sprężyna zbliża się do konca swojego zwoju odzywa sie charakterystyczny dzwonek, nakazujacy odwrót formacji. Żołnierz zazwyczaj spogląda przez peryskop, prowadzacy do głowy konstrukcji, jednak posiada też klapke na wysokosci swoich oczu, najczesciej zamknieta ze wzgledów bezpieczenstwa.
Typ: Elita
avatar
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by RadCat on Sro Lut 05, 2014 10:05 pm

Piechota liniowa - Motłoch - 120 sztuk złota
Ciężka piechota strzelecka - Specjaliści - 350 sztuk złota
Pancernik - Specjaliści - 700 sztuk złota
Miotacze- Specjaliści - 700 sztuk złota
Soczewki bojowe Tiberiusa VIII - 1500 sztuk złota
Zegarowi Wartownicy -2500 sztuk złota


Ostatnio zmieniony przez RadCat dnia Czw Lut 06, 2014 7:52 am, w całości zmieniany 1 raz
avatar
RadCat

Liczba postów : 93
Join date : 10/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Zeman on Sro Lut 05, 2014 11:09 pm

Flota:

Łapacze Wiatru - 12(Motłoch) - lekkie jednostki, służące najczęściej przy patrolach bądź eskorcie. Są to zwyczajne statki, o pospolitej konstrukcji. Jedyne czym się wyróżniają się wśród innych nacji, to fakt że posiadają dodatkowe pary żagli, zwanych potocznie "skrzydłami". Służą one do wykonywania gwałtownych skrętów, bądź łapania słabego wiatru. Uzbrojone są w ciężkie Miotacze Pocisków.

Pancerniki Morskie - 3(elita) - ciężkie okręty, pokryte pancerzem w podobny sposób jak w przypadku Pancerników Lądowych. Są uzbrojone w Miotacze Pocisków, jak i Miotacze wyposażone w proste pociski zapalające oparte na oleju. Wyjątkowym elementem jest "turbina" - potęzny mechanizm sprężynowy, służący jako alternatywny napęd. W czasie gdy jednostka porusza się o wietrze, sprężyny z pomocą oporu wody nakręcają się, a zapadki zabezpieczają je przed gwałtownym zerwaniem. Gdy zajdzie taka potrzeba, po zwinięciu żagli sprężyny są zwalniane, a turbina wiruje. Pozwala to wykonywać gwałtowne przyspieszenia w przypadku taranowania, jak i uciekać ze sztormów.
avatar
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by RadCat on Pią Lut 07, 2014 8:51 pm

Łapacze Wiatru - 12 (Motłoch) - 1200 sztuk złota
Pancerniki Morskie -3 (Elita) - 4000 sztuk złota
avatar
RadCat

Liczba postów : 93
Join date : 10/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach