Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Woogsson on Sob Cze 22, 2013 7:35 amI. Sicz Verkhniyska
Stolica: Cernohrad

Sicz górska, rozliczne wsi Verkhniyskie ukryte są wśród górskich szczytów, wzgórz i lasów.
Tutejsi mieszkańcy żyją przede wszystkim z górnictwa - wydobywane jest tu żelazo, a także w mniejszej części i inne kruszce, które następnie sprzedawane są innym siczom. Największa z kopalń położona jest niedaleko Cernohradu. Ponadto lud tutejszy zajmuje się myślistwem oraz obróbką skór.
Tylko w najwyższych partiach gór hoduje się najpotężniejsze z bestii w armii krainiańskiej - pierzaste smoki.


II. Sicz Dryevnitska
Stolica: Dryevnyehrad

Sicz leśna. Ludzie tutejsi zamieszkują pola, łąki i gęste lasy strefy umiarkowanej i śródziemnomorskiej. Jest to sicz żyjąca podobnie jak ich górska siostra - we wsiach poskrywanych wśród lasów, na bagnach i nad rzekami.
Krainianie Dryevnitscy żyją przede wszystkim ze ścinki drzew i rolnictwa, gdyż tutejszy klimat idealnie się ku temu nadaje. Ponadto tutejszy lud wyspecjalizował się w alchemii dotyczącej życia i śmierci - stąd pochodzi gro lekarstw i trucizn, które możliwe są do wytworzenia dzięki ogromnej bazie gatunkowej roślin.III. Sicz Plyaszczska
Stolica: Belohrad

Sicz pustynna, na populację tej siczy składają się przede wszystkim nomadzi, doskonale przystosowani do funkcjonowania w surowych, pustynnych warunkach.
Wytwarzane jest tu szkło, a także wiele innych wyrobów możliwych do stworzenia dzięki sztuce alchemii; tutaj też produkowane są barwniki. Na pustyni nomadzi żyją przede wszystkim z pasterstwa. Nad rzeką i na wybrzeżu natomiast, lud zajmuje się uprawą i sadami - stąd pochodzą rozliczne egzotyczne owoce.IV. Sicz Styepiyska
Stolica: Petrohrad

Sicz stepowa. Krainianie Styepiyscy żyją w siodle; całe pomniejsze sicze Styepiyców przemierzają bezkresne stepy prowadząc koczowniczy tryb życia; poza nimi w krainie tej znajduje się też pewna liczba wsi, gdzie gleba jest idealna pod uprawy i daje bogate plony. Nomadzi zaś żyją rzecz jasna z pasterstwa.
Prowincja słynie z szerokiej gamy alkoholi.
Tutejsza alchemia skupiła się na doskonaleniu oręża.
Tutejszy lud jest najchętniejszym do bitki.
avatar
Woogsson

Liczba postów : 51
Join date : 06/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Administracja

Pisanie by Woogsson on Sob Cze 22, 2013 12:41 pm

Punkty handlu:

Verkhniyskie góry - 1 - Cernohrad - żelazo i pozostałe kruszce
Plyaszczskie rzemiosło - 1 - Belohrad - szkła, sady, egzotyczne wyroby
avatar
Woogsson

Liczba postów : 51
Join date : 06/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach