Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Umrzyk on Sro 11 Lis 2015 - 14:25
GÓRY TREBECKIE

Prowincja ta jest miejscem ważnym zarówno pod względem administracyjnym - znajduje się tutaj miasto stołeczne Temnodar - jak i historycznym; to tutaj Wukmir Śmiały pokonał w walnej bitwie krasnoludzkiego wodza Logmara i wziął jego miasto gwałtem, równając je z ziemią i odbudowując na modłę temnodarską.
Dzisiaj Góry Trebeckie to ostoja górnictwa i metalurgii; bardzo bogate w złoża metali, tak bardzo potrzebnych do produkcji uzbrojenia. Jest to jednocześnie prowincja z największym odsetkiem mniejszości krasnoludzkiej, która tyra w pocie czoła dla wielkiego księcia i bojarów w ich kopalniach.


STEP MURUSKI

Step Muruski to druga najstarsza prowincja Temnodaru - Welemirydzi podporządkowali sobie niegdyś dzikie plemiona Koczewów - wojowniczego i okrutnego ludu - i zintegrowali z narodem temnodarskim, niemal całkowicie ich asymilując. Dzisiaj większość stepów jest niezagospodarowana, a podstawę dochodów lokalnej ludności stanowi pasterstwo.
Inna sytuacja ma się na samym krańcu krainy Murus, gdzie leży perła handlowa wschodu kontynentu - Torgowań. Miasto to stanowi największy ośrodek handlowy w wielkim księstwie i przyciąga do siebie kupców z całego świata, którzy chętnie skupują od miejscowych rzemieślników wyroby z drewna czy ciepłe temnodarskie futra.


NIZINA KORIM

Rolnicze centrum państwa, Nizina Korim znana jest z żyznych ziem, których plony wyżywiają wciąż rozwijającą się populację Temnodaru. Doskonałe położenie w centrum państwa oraz strategiczne pasma górskie i tajga na północy sprawiają, że bezpieczeństwo tej prowincji łączone jest z jej atrakcyjnością. To tutaj znajdują się też największe włości bojarskie, na których chłopi pracują w pocie czoła.

WIELKIE MOKRADŁA

Bagna wschodniego Temnodaru znane są pod nazwą Wielkich Mokradeł; i nie jest to przesada. Ogromne połacie terytoriów, na których nieostrożni wędrowcy gotowi są stracić życie, to skutek niedawnej ekspedycji na wschód ojca obecnie panującego wielkiego księcia - jest to więc prowincja relatywnie młoda. Znajdujący się w samym centrum moczar Wukogród jest stolicą tejże krainy. Jest to póki co najbiedniejszy i najsłabiej rozwinięty region Temnodaru.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach