Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by RadCat on Czw Cze 20, 2013 7:51 pm


1. Pogórze południowe - tutaj mieści się miasto Sarent, największe miasto Ligi i jej stolica. Większość mieszkańców mieszka w stolicy i zajmuje się handlem lub rzemiosłem. Miasto sławne jest głównie ze względu na Sarentyjske Kolegium Magiczne i znane jest jako największy producent magicznych przedmiotów powszechnego użytku w promieniu wielu kilometrów. Mieszkańcy prowincji spoza stolicy zamieszkują głównie wioski i miasteczka w dolinie Erisii, rzeki nazwanej tak na cześć legendarnego Erisara i zajmują się rolnictwem i handlem rzecznym. 
2. Równina Aragos - w powszechnej opinii zarówno prowincja jak i samo miasto Aragos będące jej stolicą nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak w rzeczywistości stanowi ważny ośrodek handlowy oraz punkt strategiczny, gdyż ze względu na swoje położenie stanowi zachodnie wrota do Sarentu. Przez Aragos przepływa większość towarów spławianych z Sarentu jak również tych transportowanych w górę rzeki. Miasto Aragos bywa nazywane często miniaturą Sarentu, gdyż faktycznie imituje ono stolicę, lecz na mniejszą skalę.
3. Pogórze północne - to największa pod względem zajmowanej powierzchni prowincja Ligi, jednak jest stolica, Ragnam, jest dopiero czwartym co do wielkości miastem w kraju. Dzieje się tak ze względu na duże rozproszenie populacji na terenie prowincji. Pogórze północne nazywane jest często spichlerzem Ligi, gdyż większość ludności prowincji zajmuje się rolnictwem. We wschodnich, górzystych regionach prowincji dominuje wypas zwierząt, przeważnie owiec i kóz, zaś w zachodnich bardziej rozpowszechniona jest uprawa zbóż.
4. Dolina Arnweda - nazwana tak na cześć miejscowego herosa z zamierzchłej przeszłości, prowincja zajmuje obecnie znacznie większy obszar niż faktyczny teren samej doliny. Stolicą prowincji i jedynym większym miastem jest Thursos, zajmujące praktycznie cały obszar właściwej doliny. Prowincja ta dostarcza lidze ponad 70% surowców skalnych, rud metali i innych wartościowych surowców z gór Złotego Pasma. Jej mieszkańcy to twardy i zżyty ze sobą lud, który w przeszłości nieustannie zmagał się z napadami górskich plemion orków i goblinów, obecnie dzięki militarnej i ekonomicznej pomocy Sarentu i innych miast Ligi żyje we względnym spokoju. Mimo to mieszkańcy doliny w dalszym ciągu przykładają dużą wagę do umiejętności walki i praktycznie każdy, tak mężczyzna jak i kobieta, bez wahania chwyci za broń by bronić swoich domów i rodzin jeśli zajdzie taka potrzeba.
avatar
RadCat

Liczba postów : 93
Join date : 10/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Administracja

Pisanie by RadCat on Sob Cze 22, 2013 5:49 pm

Punkty handlu:

1. Magiczne przedmioty - powszechne w Sarencie i innych miastach Ligi magiczne przedmioty są podstawowym towarem handlowym całego państwa. Mimo że, obrót niektórymi typami przedmiotów takimi jak uzbrojenie czy niektóre eliksiry podlega surowym regulacjom prawnym, handel przynosi znaczące zyski.

2. Surowce ze Złotego Pasma - Wydobywane w dużych ilościach przez mieszkańców Doliny Arnweda rudy metali i surowce skalne są ważnymi towarami handlu zarówno wewnątrz Ligi jak i w wymianie z innymi krajami.
avatar
RadCat

Liczba postów : 93
Join date : 10/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach