Tivar
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Cesarstwo Alatyckie

2 posters

Go down

Cesarstwo Alatyckie  Empty Cesarstwo Alatyckie

Pisanie by Ismerus Pon Sty 11, 2016 3:18 pm

Cesarstwo Alatyckie  600px-Blason_Empire_Latin_de_Constantinople.svg

Nazwa nacji: Cesarstwo Alatyckie

Rasa/rasy: Państwo zamieszkują 2 rasy. Krasnoludy, stanowiące 10 % społeczeństwa, są podobne do swych krewniaków z Czarnoziemia. Przybyły one do Alaty 500 lat temu, podczas okresu Wielkiej Współpracy. Natomiast 90 % społeczeństwa to ludzie. Wysocy, silnie zbudowani, czarnowłosi i opaleni.

Ustrój: Władcą w kraju jest cesarz, będący władcą absolutnym. Społeczeństwo ma, jednakże pewien wpływ na władzę. Po pierwsze, władza jest elekcyjna, po śmierci starego władcy, zarządcy prowincji i biskupi zbierają się w stolicy, by wybrać spośród szlachty nowego cesarza. Ten wybór daje nowo wybranemu "łaskę boga". Jest to prawo, mówiące że władca jest absolutny i nie można go odwołać (w końcu, gdyby to się zrobiło, to bóg by ukarał kraj). Po drugie, co rok z każdego miasta i wioski, do kancelarii  zbierane są skargi i prośby.Cesarz je czyta, pomaga mu to w rządzeniu.

Cesarstwo Alatyckie  220px-Solidus-Justinian_II-Christ_b-sb1413
Model ekonomiczny: Nadmorskie położenie kraju powoduje, bardzo rozwinięte rybołóstwo. Z darów morza żyje ok. 30 % społeczeństwa, łowiąc m.in. owoce morza, ryby a nawet rekiny. Nad morzami znajdują się największe miasta kraju: Basilopolis, Korintus, Trapezunt. Są to ogromne centra handlowo-przemysłowe. Kolejne 10 % społeczeństwa to kupcy, handlarze, natomiast 15 % stanowią rzemieślnicy. Rolnictwo rozwija się w dwóch miejscach: nad wybrzeżu, głównie drzewa cytrusowe, oliwkowe, oraz w kotlinie Karyckiej. Hoduje się w niej zboża, warzywa i liczne gatunki drzew, które nie mogą rosnąć w żadnym innym miejscu. Rolnicy to 25 % ludności, resztę stanowi administracja i wojsko.

Kultura:

Język:
Język Alatycki jest melodyjny, wesoły i pełen wdzięku. Od ponad 500 lat nie uległ wielkim zmianom, czasami przylgnęły do niego pewne naleciałości krasnoludzkie.

Sztuka:
W Alacie artyści tworzą dwie gałęzie sztuki: sakralną i świecką. Sztukę sakralną cechuje  bogactwo i przepych. Marmury, szmaragdy, złoto, srebro. Ma to podkreślić wagę boga i przywiązanie ludu do niego.
Sztuka świecka jest bardziej funkcjonalna, ale często również ozdobna. Bogaci mieszkają w willach, mieszczanie w kamienicach a chłopstwo w zwykłych domach. U szlachty popularne są mozaiki i baseny. Mieszczaństwo woli zdobić mieszkania rzeźbami. Chłopstwo hoduje ozdobne kwiaty, jak specjalny gatunek róż.

Ubiór:
Alatczycy z powodu upałów, noszą lekkie i przewiewne stroje. Szlachta, tradycyjnie, ubiera się w jedwabne togi i aksamitne tuniki.
U chłopstwa wygląda to nieco inaczej. Zazwyczaj prosty lud przywdziewa stroje lniane, zwane exomis. Mieszczaństwo łączy oba style, zakładając bogatszy chiton.

Zwyczaje:
Alatczycy są ciężko pracującymi ludźmi. Mimo to, często urządzają uczty, ostro zakrapiane winem. Kochają tańce i teatr. Kolorowe procesje, kilka razy do roku, paradują przez miasta. Szczególnie popularne u bogatych są bachanalia, czyli mocno zakrapiane uczty.

Kultura u krasnoludów:
Krasnoludy, oprócz zwyczajów czarnoziemskich, przyjęli część alatyckich. Noszą bardziej lekkie ubrania niż ich krewniacy, brody farbują na czarno. Są opaleni. Biorą udział w niektórych świętach, podobnie ludzie, biorą udział w niektórych krasnoludzkich świętach. To właśnie z tej społeczności wywodzą się najlepsi architekci i rzeźbiarze.

Podział społeczeństwa:
Szlachta:
Najwyższa warstwa społeczna, bogata, stanowiąca 5 % społeczeństwa. Z niej wywodzą się oficerowie i wyżsi urzędnicy. Mieszkają zazwyczaj w miastach i fortach, nienawidzą wsi i głupiej pracy na roli. Wielu z nich jest mecenasami sztuki.

Mieszczanie:
Średnia warstwa społeczna, głównie kupcy, marynarzy i rzemieślnicy. Dążą do bycia jak najbardziej szlachetnymi, dlatego tak jak oni, są mecenasami sztuki i biorą udział w zabawach.

Chłopstwo:
Najbardziej liczna warstwa społeczna, pracująca na roli, jako marynarze i żołnierze. Są biedni, ale na osłodę życia, biorą udział w religijnych procesjach. Cechują się religijnością.

Krasnoludy:
Mieszkający od 500 lat, stali się integralną częścią społeczeństwa. Pracują jako górnicy i żyją wraz z ludźmi. Są bardzo podobni do swych krewniaków z Czarnoziemia, tak jak oni, wyznają krasnoludzki panteon. Przejęli część zwyczajów ludzkich. Mają pewną autonomię, m.in. w miejscowościach, gdzie jest min. 40 % krasnoludów, urzędnicy muszą znać język krasnoludzki.

Cechy społeczeństwa: Mieszane, wiara, rolnictwo.

Wierzenia: Najwyższym bogiem Alaty, jest Bachan, bóg-stworzyciel i bóg-patron cesarstwa. Na jego cześć wznosi się piękne świątynie, maluje żywe ikony i rzeźbi posągi. Przed każdą ucztą, przedstawieniem i zawodami odmawia się krótką modlitwę do niego. Przedstawiany jest jako potężny mężczyzna, leżący lub siedziącym, z mieczem i kielichem. Opowieści o nim przekazywane są, w postaci mitów, jak: "O stworzeniu świata", "O morzu i rybach". W zachodniej części kraju, przedstawia się go jako boga na koniu, mającym w ręce lance.

Historia: Na tereny Alaty, ludzie przybyli tysiąc lat temu. Pierwsze plemiona były rolnicze, pokojowo nastawionymi. Sytuacja zmieniła się, gdy plemiona orków najechały ich ziemię. Walka trwała 10 lat i gdyby nie pomoc krasnoludzka, plemiona zostałyby pokonane. Na szczęście, nawiązano pozytywne stosunki z długobrodymi. Co do Alaty, to została zjednoczona przez Bazylego I. Stworzył osadę, na terenie dzisiejszego Basilopolis. Pierwsza dynastia, zwana tracką, rozwijała kraj. Przeszkadzały im, niestety, najazdy zielonoskórych. Około roku 500, kalendarza Alaty, w kraju osiedlili się krasnoludowie. Pracowali i rozwijali współpracę między obiema nacjami.
Kiedy nastała zaraza, kraj opustoszał. Zmarło 50 % mieszkańców, rozpleniły się różne herezje. Na szczęście, zaraza ustąpiła szybciej niż w innych częściach kontynentu, bo już 100 lat temu. Dało to możliwość odbudowania zniszczonego państwa.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy zaczęto czcić Bachana. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą sprzed 750 lat, z panowania Teodora III. Jednakże rozkwit wiary u Alatczyków, nastąpił 400 lat temu. Z tamtego okresu powstały wielkie świątynie, jak Świątynia Ogrodowa.

Władca/organ rządzący:
Cesarstwo Alatyckie  Andronikos_IV_Palaiologos
Bazyli X
- 53 cesarz Alatycki. Mecenas sztuki, wojownik i miłośnik wyścigów rydwanów. Oprócz przyjemności, głowę zajmuje mu dobro kraju. Rozwija gospodarkę, wojsko i kulturę. Znany z rozwiązłości seksualnej, spłodził ponad 10 bękartów. Ma 45 lat, rządzi od 20. Podczas swego panowania przeprowadził reformę administracji.
Żonaty z Teodorą Angelos, wraz z nią ma trójkę dzieci: Justyniana (12), Konstantyna (11) i Herina (9).

Nie jest zbyt religijny, jednakże daleko mu do ateisty. Chodzi do świątyni, odmawia modlitwy i składa ofiary. Zachowuje się tak samo jak normalny wyznawca Bachana.
Cechy władcy: Pożądliwy, Idol Tłumów, Architekt, Dobry Organizator.

Ważne osobistości:
Generał Izaak Angelos
- Głównodowodzący wojskami Alaty, organizator wypraw karnych przeciwko zielonoskórym. Bardzo upodobał sobie taktykę wagenburgu, docenił potęgę magii. Jest szwagrem króla.

Yorii Snorrisson
- przywódca mniejszości krasnoludzkiej, właściciel kopalni w Górach Czarnych. Przyjaźni się z cesarzem, tak jak on, jest mecenasem sztuki. Podczas wojen, dowodzi oddziałami krasnoludzkimi.

Remus Romulos
- naczelny admirał floty, wyremontował wielką stocznię i rozpoczął odbudowę floty.

Heros:
Manuel Dukas
- jego obecność to jedna z najważniejszych tajemnic Alaty. Był młodszym bratem obecnego cesarza. W wieku dziecięcym odkryto u niego ogromny talent. Wysłano go pod opiekę magów, gdzie zaczął wieczną medytację. Jednakże umysłem krąży nad cesarstwem. Swoją magią wzmacnia żołnierzy, zwiększając ich siłę i wytrzymałość.


Cesarstwo Alatyckie  220px-Wagenburg
Militaria: Taktyka wojskowa opiera się na sile artylerii i arkebuzów. Ostrzał zostaje prowadzony zza taboru, którego taktykę opanowano po mistrzowsku. Nawet w najtrudniejszym terenie umieją transportować tabory, prawie tak samo jak na płaskim terenie. Dodatkowo, dużą siłę odgrywa lekka konnica, z lancami i krótkimi łukami. Oddziały mają po 200 wojowników, dowodzonych przez kapitana. Opancerzone są lekko.

Magia: Magia służy głównie do bitew, czarodzieje władają magią ognia. Niektórzy, opanowali magię, która podwyższa umiejętności swych żołnierzy i ich siłę. Czasami wykorzystują ją do ulepszania wynalazków, jak ogień Alatycki. Dodatkowo, pewna grupa magów jest odpowiedzialna za wytrzymałość i stan wagenburgów. Pomagają w transporcie, za pomocą magii wzmacniają ogień z dział i robią drobne naprawy.

Klimat: Panuje klimat śródziemnomorski, są ciepłe lata i prawie tak samo gorące zimy, z dużą ilością opadów. W górach klimat jest trochę chłodniejszy, z większą ilością opadów. W krainie występują duże wiatry, szczególnie na wybrzeżu i nad główną rzeką.

Położenie
http://naforum.zapodaj.net/images/a074bfae19d9.png

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Powrót do góry Go down

Cesarstwo Alatyckie  Empty Re: Cesarstwo Alatyckie

Pisanie by MG Vaiar Wto Sty 12, 2016 6:31 pm

Modyfikator - Król Królów...

Większość mieszkańców Alaty jest bardzo pobożna i ratunek od swojej niedoli znajduje w Bachanie. Ta pobożność jest przyczynkiem do utrzymania jedności narodowej i stanowi właściwie jedyny ogranicznik dla cesarza. Duchowieństwo ze świątyń dzierży dość duże wpływy, a inwestycje w dodatkowe kaplice i świątynie wiążą się ze wzrostem codziennych datków mieszkańców na rzecz tychże. Ponadto gdy cesarz i administracja publiczna posiadają przychylność kleru, zyski z inwestycji terenowych i umiejętności bojowe armii zwiększają się.

Heros - Manuel Dukas

Dość skryty mistrz magii osłonnej i runicznej, specjalizuje się w nakładaniu barier i aur; nie może jednakże uczestniczyć bezpośrednio w jakichkolwiek działaniach, stanowi ochronę pasywną z której, po wizycie u niego, dwór cesarski może skorzystać raz na dwie tury w określonym celu. Rezyduje w Basilopolis i nie przeniesie się zeń ze względu na swój obecny stan - wieczną medytację. Może zwiększać możliwości bojowe żołnierzy i rzucać inne zaklęcia związane z jego umiejętnościami magicznymi.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 653
Join date : 05/05/2013

https://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach