Rządy pięciu kompanii

Go down

Rządy pięciu kompanii

Pisanie by Troll on Pią Lut 07, 2014 11:14 am

Zacznijmy od tego czym są kompanie. Kompanie powstały wiele wiele lat temu, gdy Velgard bogacił się na handlu z Cesarstwem Solii. To one kontrolują dużą część tego co wchodzi i wychodzi z Republiki. A oto ich lista:
-Kompania Kolonizacyjna (Nieoficjalnie kompania łowców niewolników)
-Kompania Wielkiej Zatoki (Zajmuje się handel w zatoce Seanolusa)
-Kompania Północna (zajmuje się wyprawami na północ, w celu pozyskania cennych surowców)
-Kompania Dalekiego Południa (Wzbogaciła się na przywożeniu egzotycznych i luksusowych towarów)
-Kompania Złotego Lewiatana (Nikt nie wie czym się zajmują, ale każdy wie że to z nimi najbardziej trzeba się liczyć. Prawdopodobnie jest to największa mafia tego kontynentu)

Od momentu dojścia wielkiej piątki do władzy, w Velgardzie zaczął się kult pieniądza. Za monety można załatwić praktycznie wszystko. Chcesz coś z drugiego końca kontynentu? Da się załatwić. Masz porachunki z kimś z innego państwa? Na pewno znajdziesz kogoś kto dla ciebie porwie oponenta a ty wymierzysz mu sprawiedliwość, a zapewne ciało nigdy nie zostanie odnalezione.

Jednak gdy w Republice żyje się dobrze, nie tak wygląda życie w koloniach. To stamtąd napływają niewolnicy, dla których Velgard to największe przekleństwo tego świata. Codzienne wyprawy po niewolników, to świetny biznes. Zniewolone ludy przechodzą selekcję. Mężczyźni trafiają zazwyczaj do kompanii które przydzielą im trudną i mordercza pracę, dzieci i nastolatkowie prawdopodobnie zostaną zakupieni jako sprzątacze, ale i tak najcenniejszym towarem są kobiety. Przed każdą aukcją dostają one przyzwoity posiłek, są zmuszone do kąpieli, a specjaliści, przygotowują je aby wyglądały jak najładniej. Wiadomo iż czym piękniejsza kobieta zostanie wystawiona na aukcję, tym będzie większa cena. Nikogo nie obchodzi gdzie one potem trafiają. Ale wiadome jest to iż dzięki tym aukcjom prostytucja kwitnie i jest jednym z najbardziej dochodowych biznesów. Podobno Wielka Piątka już łakomie patrzy na pieniądze płynące z tych inwestycji.

Troll

Liczba postów : 124
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach