Upadek króla gór

Go down

Upadek króla gór

Pisanie by MG Umrzyk on Sro Sty 20, 2016 7:11 pmWidok na wschodnią część pasma Grzbietu Świata przed trzęsieniem ziemi.

Pewnego zimowego dnia, gdy większość ludzi, którzy mieli głowę na karku chowała się w swoich domostwach i w jaskiniach, a orkowie ogrzewali się przy ogniskach snując opowieści o minionych i nadchodzących podbojach, rozległ się delikatny pomruk ziemi. Barbarzyńcy ze Smoczego Dominium wzięli to natychmiast za emanację smoczej woli i wysłali delegację z darami na Szczyt, aby zaspokoić Prastarego Jaszczura i nie wywoływać jego gniewu. Tak oto się jednak stało, że zanim udało im się choćby zbliżyć, pomruk zmienił się w warczenie ziemi, potem jej złość a następnie szał - oto bowiem stojący stracili grunt pod nogami, szalejąca, górska ziemia rozrywała się ukazując czeluść i waląc całe szczyty w przepaść, powodując ogromne lawiny i zasypując zamieszkane jaskinie, niszcząc nowe inwestycje i zrzucając zmagazynowane głazy aż do piekieł, aby mogły się nimi pożywić. Tak to w skrócie wyglądało.

Większość uznała to za zew smoka, jego wojenny ryk, zdenerwowanego z jakiegoś powodu. Trudno się więc dziwić, że ludzie - szczególnie z Ligi Smoczej Monety - mają mu za złe ten wybryk, który zniszczył część jego własnego dominium. Bo nawet grunty orne ucierpiały w wyniku trzęsień ziemi, nie będąc w stanie dawać plonów w przyszłych miesiącach ze względu na wielkie wyrwy i porozrzucaną w polu dziesiątek mil ziemię. I właściwie mało która wioska zbudowana z drewna się ostała...

Najtragiczniejszą wiadomością jest złamanie się Szczytu. Oto siedziba smoka z grubej skały, w którą swoimi nozdrzami zionął przez dnie i noce, straciła jedną ze ścian, która w wyniku trzęsienia ziemi osunęła się miażdżąc obozowiska gigantów. Prastary Jaszczur jest teraz odsłonięty (i zapewne niezadowolony), a jego poddani pracują dzień i noc, żeby szybko załatać wyrwę pozostałymi z wydobycia blokami skalnymi. Nie udało nam się dojść do tego, co może stać za tymi wszystkimi zniszczeniami.

Konsekwencje - Smocze Dominium:

- Zmniejsz zysk z inwestycji - Hodowla mamutów na Iglicach Świata o 20 sztuk złota,
- Zmniejsz zysk z inwestycji - Wydobycie i przetwórstwo na Iglicach Świata o 15 sztuk złota,
- Zmniejsz zysk z inwestycji - Huty na Czerwonych Ziemiach o 10 sztuk złota,
- Zmniejsz zysk z inwestycji - Uprawa zbóż na Zielonym Płaskowyżu o 10 sztuk złota,
- Zmniejsz zysk z inwestycji - Wydobycie węgla w Popielnej Krainie o 5 sztuk złota,
- Zmniejsz zysk z inwestycji - Wydobycie żelaza na Czerwonych Ziemiach o 5 sztuk złota,

- Poparcie w prowincji - Zielony Płaskowyż zmienia się na: Przeciętne.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach