Nationis illuminati

Go down

Nationis illuminati

Pisanie by Zeman on Czw Lis 19, 2015 5:47 pmNationis illuminati


Rasa/rasy:  Humanitas Illuminavit, bowiem tak nazywają siebie istoty niemalże ludzkie, którze są obywatelami tej nacji, z wyglądu są średniego wzrostu ludźmi o śniadej skórze i włosach, sięgających barwą od brązu do czerni. Mimo znajomego wyglądu, ich zachowanie, gesty oraz mowa zdają się nie wywodzić od żadnej znanej cywilizacji Tivaru. Mimo to, są narodem otwartym i przyjaznym, chociaż ostrożnym i nieufnym kiedy przychodzi im rozmawiać z nie-ludźmi. Jedynie magowie i im podobni mogą czuć się przy nich nieswojo, jakby mieli świadomość że nie pasują do tego świata.
Ustrój - Merytokratyczna Monarchia Elekcyjna: Ludność Oświeconego Narodu zdaje sobie sprawę z tego, że demokracja działa jedynie w małych społeczeństwach, tak więc zdecydowali się na Monarchie Elekcyjną. Ludzie posiadają prawo do wyboru najbardziej światłych umysłów do Rady, a Ona wybiera spośród siebie Monarche. Rada jest organem doradczym, a Władca posiada pełnie władz. To także Rada ma prawo wskazywać nowych sędziów i profesorów, ale jedynie Monarcha posiada moc by nadać im tytuł.

Model ekonomiczny: Część światłych ludzi z Rady odpowiada za rozplanowanie gospodarki, który to plan Władca wprowadza w życie. Większość przychodu nacji stanowią przede wszystkich uprawy, oraz hodowla. Wyrąb drzew także ma się dobrze, a dzięki pobliskim górom w prowincji nie brakuje kamienia. Wielu Humanitas Illuminavit zajmuje się także połowem ryb oraz owoców morza, które wraz z owocami i ziołami stanowią większość pożywienia Oświeconego Narodu. Najgorzej ma się Łowiectwo, które niemal nie istnieje. Uważa się, że nie ma powodu mordować zwierząt, które nie sprawiają zagrożenia, a drapieżniki prędzej czy później i tak oddalają się od ludzkich osiedli. Niewolnictwo jest zakazane pod groźbą banicji. Jeśli chodzi o Handel, największym zainteresowaniem cieszą się dzieła sztuki, w tym także wynalazki charakterystyczne tylko dla Oświeconego Narodu, jak Zegar, ruchoma czcionka czy też wietrzne wynalazki, które napędzają większość gospodarstw i tartaków.

Kultura: Oświecony Naród szczyci się z faktu, że niemalże każde dziecko otrzymuje naukę czy to w Cechu, czy na uczelni. Poprzez swoją przeszłość, szanują wolność i nienawidzą wszelkich przejawów niewolnictwa. Nauka i Sztuka są codzienną częścią życia każdego z obywateli. Niemalże każdy Humanitas Illuminativ brzydzi się magią, uważając ją za cechę prymitywną, którą większość niewyedukowanych istot tłumaczy coś, co w rzeczywistości jest zwyczajną dziedziną nauki. Są otwarci jednak na wszelkie pomysły i filozofie, które nie posiadają w sobie pseudo-boskich elementów. Kobiety posiadają takie same prawa jak mężczyźni, a główną cechą która wyznacza prestiż osoby jest to, jak mocno przyczyniła się ona dla rozwoju społeczeństwa. Rywalizacja istnieje, a nawet zachęca się już do tego dzieci, gdyż Oświecony Naród uważa, że jest to dobre narzędzie rozwoju, które usprawnia myślenie. Często prowadzone są otwarte debaty i dyskusje na najrozmaitsze z tematów, a rynek otwarty jest dla każdego.  Jeśli zaś tyczy się ras nieludzkich – Humanitas Illuminavit są raczej ostrożni w kontaktach, jednak nie uważają się za wyższych. Zwyczajnie brak im doświadczenia w kontaktach nie-ludzkich.

Podział społeczeństwa: Oświecony Naród szanuje sobie równość, a osoby które próbuje wywyższać się samodzielnie, nie poprzez głos innych Humanitas Illuminativ ze względu na ich bogactwo lub siłe są szybko gnębieni. Brak więc tutaj kast, chociaż istnieją żołnierze, rolnicy oraz kupcy czy mieszczanie. Podatek osoby zależy od tego ile sam zarabia, a w przypadku osób bez pracy szybko takowa się znajduje, chociażby pomagając na polach czy sprzątając miasta. Jeśli chodzi o przestępców – kary śmierci pozostawiane są dla najgorszych przestępców, bądź na okres wojny. Najczęstszą karą za morderstwo i gwałt jest banicja pod groźbą śmierci. W przypadku reszty jest to najczęściej pozbawienie wolności, wraz z przymusową pracą na własne utrzymanie i jedzenie.

Cechy społeczeństwa: Mieszane, Wiedza, Nauka;

Wierzenia: Oświecony Naród brzydzi się wszelkim przejawem prymitywnego aktu, jakim jest wiara w wyimaginowane Bóstwo. Mają ku temu powody – z pomocą własnych rąk ujarzmili wiatr oraz Słońce, a także i tajemnicza siłę, która sprawia że jabłko upada z drzewa. Odczytują gwiazdy i spisują kalendarze, a ich największym dokonaniem było ustanowienie czasu, gdy stworzyli pierwszy Zegar. Jako naród, który sam zabił swoich wcześniejszych „Bogów”, uważa że każdy powinien szukać wiary w tym co tworzy swoja osobą, oraz w tym co za sobą zostawia.  Wiele przybyszów uważa, że słyszano modlitwy brzmiące jak „Homo sum; humani nihil a me alienum puto” bądź „Cogito ergo sum”. Otwarcie nawołują do wyrzeczenia się ograniczonych wyznań i przyjęcia rozwoju naukowego i kulturalnego jako głównej „wiary”.

Historia: Niegdyś nad potężną pustynią na południu zamieszkiwała nacja potężnych istot, którzy z pomocą swojej magii władali niebem oraz sprawiali że ich miasta unosiły się wśród chmur. Jednak największym Ich problemem był fakt, że z powodu słabej płodności spowodowanej zbyt długim przebywaniem wśród swoich magicznych sił, było ich zbyt mało by zapewnić dobrobyt swojemu królestwu. Nie chcąc mieszać się w sprawy prymitywnych ludzi i ich cesarstw, postanowili że w inny sposób sprawią sobie niewolników. Z pomocą ich potężnych zaklęć, otworzyli przejście „W Bok”, do miejsca gdzie też żyli ludzie, jednak w świecie magia już dawno się skończyła, bądź właśnie była na granicy swej śmierci. Porwali wielu, zakuli ich w kajdany i zmusili do pracy wśród chmur, jak i pod nimi, w miejscach gdzie ludzkość nie zaglądała. Ludzie ci jednak nie byli posłusznymi psami, wielu powstawało, jednak umierało. Narodził się strach, który był dla nich większym przeciwnikiem, niż metal i łańcuch wokół ich nadgarstków i szyj. Nie pozwolili, by ich kultura, język i myśli umarły. Przekazywali je z pomocą ust i rysunków w chmurze i piasku. Z czasem, samozwańczy Bogowie przyzwyczaili się do niewolników, którzy od pokoleń nie występowali przeciw ich władzy. Kajdany zniknęły, a także wykorzystywano zniewolonych do bardziej delikatnych i precyzyjnych prac. Wkrótce, ludzie odpowiadali za większość gospodarki, a Bogowie gnuśnieli, zajmując się swoim własnym dobrem i zabawą. W cieniu Bogów, pod ich nieuważnym okiem znalazł się Odważny, który wraz ze swoją żoną także znaną jako Odważna, stworzyli drobną rzecz, która przywróciła odwagę każdemu, kiedy tylko na nią spojrzał. Zegar stał się ich symbolem, świadczącym o równości względem Bogów. Odważni byli pierwszymi, którzy poświecili się dla społeczności, kiedy Bogowie wykryli to przestępstwo i zgładzili obydwu, skazując ich na naprawdę okrutny los. Nie wiedzieli jednak, że odwaga powróciła do serc Oświeconego Ludu, a wraz z nim rodzący się bunt. Z pomocą wiedzy, stworzyli pułapki oraz mechanizmy, które mimo swojej niezgrabności, uchodziły w oczach Bogów jako śmiecie bądź zabawki. To właśnie z ich pomocą zniszczyli to co napędzało latające miasta, raz jeszcze zrzucając je na rozgrzane piaski pustyni. Swoimi własnymi rękami pozabijali Bogów, którzy w swojej małej liczbie byli bezradni, nieważne na jakie moce się powoływali. Ci którzy przeżyli upadek latających miast uciekli na Północ, kryjąc się w górach. Przez wiele miesięcy odkopywali kolejnych, żywych bądź martwych, aż ostatecznie skierowali się za góry i tam osiedlili. Mimo swojej małej liczby, szybko utworzyli prężne państwo, napędzane przez wiatr i ciężar. Później spisali cała wiedze w księgach i metalu, by nie wymarła już nigdy. Przyjmowali każdego, kto odrzucił wiarę w nieistniejące siły, oraz nauczali ich, czyniąc jednym z nich. Spisali kalendarz, by już nigdy nie stracić czasu, oraz umieścili wielkie zegary w każdym z miast – symbol ich nacji.
Aktualnie wprowadzone zostaje pierwsze publiczne pismo, opłacone prze władcę, dostępne dla każdej rodziny za darmo.  Od paru lat Oświeconym Narodem włada Felicjana II Papiernicza, dość młoda kobieta o wielkim geniuszu, dzięki któremu została wybrana z Rady cztery lata po tym jak do niej dołączyła. To ona ufundowała pismo, zwane „Złotą Kometą” na cześć astrologicznego fenomenu, jaki miał miejsce podczas tego samego dnia.
Władca/Organ rządzący: Felicjana II Papiernicza, nazwana tak z powodu ufundowania darmowego pisma publicznego. Jest kobietą wielkiego intelektu, oraz trzecim żeńskim władcą Oświeconego Narodu. Jej ojciec był rolnikiem, a do swej pozycji doszła jedynie z pomocą własnych zdolności. W odróżnieniu od poprzedniego władcy, jest bardziej otwarta w stosunku do prymitywnych nacji oraz nieludzi, oraz otwarta na handel z nimi. Uważa jednak, że państwo potrzebuje się rozrastać, prowadząc ekspansywną politykę.
Idol Tłumów [2]; Mędrzec [2]; Dobry Organizator [1]; Mistrz Handlu [3]; Pijak [+2]; Pożądliwy [+1]

Heros: Tiberius VIII , znany również jako Kryształowy Człowiek, jest geniuszem swojego pokolenia. Liczy sobie już ponad sześćdziesiąt lat, jednak pozostaje dość aktywny zarówno fizycznie, a przede wszystkim umysłowo. To on opracował wynalazek „Soczewki”, korzystając z szkła jako tworzywa, a później nieco twardszego rodzaju kwarcu kiedy stworzył pierwsze bojowe soczewki. Jednak ten wynalazek znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w domowym życiu, oraz sztuce.  Jest członkiem Rady, chociaż często spędza więcej czasu poza miastami, poszukując nowych zastosowań do swoich dzieł.

Położenie na mapie: https://i.imgur.com/YpG2CXC.png

Militaria: Całość armii Oświeconego Narodu jest profesjonalna. Posiadają zarówno piechotę jak i konnice, jednak największą sławą cieszą się ich strzelcy, którzy są żywym przykładem kunsztu rzemieślników oraz mistrzostwa w dziedzinach fizyki Oświeconego Narodu. Ich broń jest lekka, wyważona, a same pancerze często korzystają z ukrytych przeciwwag, by po długim treningu wzmacniać siłę żołnierza w walce. Ostatnim wynalazkiem jest wielka machinacja, wynalazek Tiberiusa VIII, Bojowa Soczewka. Jest to kombinacja luster i kwarcowych kryształów, które po rozłożeniu potrafią rzekomo wzniecać płomienie na okropne odległości, a także oślepiać. Dzięki skomplikowanym przeciwwagom, potrafi się ona bez problemu obracać i zmieniać ułożenie jej elementów. Jednak z powodów wiadomych, jest dość krucha oraz trudna w transporcie.

Klimat: Chłodny Śródziemnomorski
Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Nationis illuminati

Pisanie by MG Vaiar on Czw Lis 19, 2015 9:08 pm

Podanie zaakceptowane.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach