Ród Merevyn

Tivar :: Archiwum :: Archiwum :: Rody

Go down

Ród Merevyn

Pisanie by MG Umrzyk on Pią Cze 26, 2015 8:51 pm


I. Historia rodu

Merevynowie wywodzą się jeszcze z dalekich czasów, gdy Vilsarion nie był dominującą nacją Północy. Jego potęga miała dopiero się narodzić. Niewiele wiadomo na temat tego czym zasłużyli sobie na szlachectwo. Wiadomo tylko tyle, że ich proplasta, Merev, był jedną z najważniejszych osób w organizacji zamachu stanu w małym księstwie Lerii, które następnie zostało inkorporowane przez nowe władze do Vilsarionu. Merev otrzymał wtedy dużą część owego księstwa jako własność dziedziczną. Jego dalsi następcy w następnych latach przyłączyli resztę terytorium Lerii.

Wzrost znaczenia Merevynów nastąpił w trakcie wojen z krasnoludami, a potem Wojen Obronnych. Duże połacie terytorium na południowym-zachodzie zostały do Lerii przyłączone, a wraz z nimi - zamieszkujące tam krasnoludy. Leriańskie krasnoludy jednak nie protestowały przeciwko temu tak mocno, ostatecznie nieco dalej na wschód, gdzie władają Dmitarydzi, było dla nich znacznie gorzej. A Merevyni traktują krasnoludów całkiem dobrze.

Obecnie władzę nad rodem sprawuje Laela Merevyn, o której w gruncie rzeczy niewiele da się powiedzieć, poza tym że ma charakterystyczne dla tego rodu niebieskie oczy. Czas pokaże.


II. Krótki opis terytorium

Leria, podobnie jak reszta południowych marchii Królestwa, to kraina dosyć górzysta. Wydobywa się tutaj żelazo i kamienie szlachetne, chociaż wydobycie w skutek ostatnich wojen drastycznie zmalało. W północnych częściach księstwa mieszkają głównie ludzie, natomiast w południowych - krasnoludy, cieszące się całkiem dużą swobodą. Dlatego często krasnoludy Dmitarydów próbują szczęścia w ucieczce do Merevynow..

Ludzie wyznają tutaj Starą Wiarę, głównie różnego typu duchy lasu i lokalne bóstwa opiekuńcze. Krasnoludy trzymają się natomiast swojego kościoła. Tarializm też jest obecny, ale nie ma zbyt dużego znaczenia.


Mapa
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


Tivar :: Archiwum :: Archiwum :: Rody

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach