Orzeł i sokół

Go down

Orzeł i sokół

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Lip 14, 2016 5:07 pm


Po krótkim okresie niestabilności wewnętrznej związanej z nieudanym podbojem Stemmy, Akwila znowu budzi się ze snu. Imperator Maximus Meridius rozpoczął na nowo centralizację władzy w swoich rękach; nie obyło się bez kilku publicznych egzekucji na rynku miasta stołecznego, Aquila Magna. Znaleziono sobie kozły ofiarne, które jednak nie do końca zadowoliły ludności.. toteż Imperator spojrzał na południe.

Provincia Villam - bo tak nazywało się wcześniej terytorium położone na południowym wybrzeżu Athalosu, kiedy to jeszcze było integralną częścią Imperium - zamieszkiwana była przez zbuntowanych niewolników, którzy otwarcie wypowiedzieli posłuszeństwo swoim panom w czasie Wielkiej Wojny. Z racji skupienia na walce z Unią, Akwila nie mogła zareagować stanowczo na ten akt zdrady. Ale okoliczności się zmieniły.

Armia akwilańska wkroczyła na terytorium spokojnej, acz biednej krainy i odpłaciła się z nawiązką.. ziemia spłynęła krwią, a sztandar ze złotym orłem został zatknięty w każdej wiosce czy miasteczku. Co trzeci były niewolnik został zarżnięty.

Akwila się budzi. I nie umknęło to Stemmie.
Dzięki sprawnym zabiegom stemmijskich dyplomatów, którzy od początku podpisania rozejmu rozpoczęli proces unifikacji ziem północnych metodą pokojową, Megalos Tessera powiększyła się w składzie o jednego lokalnego lidera; Tharanosa, króla miasta-państwa położonego na północnym wybrzeżu kontynentu. Uroczystości ponownego przyłączenia do federacji były naprawdę huczne. I bardzo skutecznie odwracały uwagę gawiedzi od fortyfikowania południowych granic..

Nadchodzi wojna. I jest coraz bliżej.


---
Aktualna mapa polityczna:
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach