Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Vaiar on Pon Lip 04, 2016 6:10 pm


Informacje o państwie
Pełna nazwa państwa: Błękitne Królestwo/Królestwo Vaulonu
Władca: Jego Królewska Mość. Faktycznie: Lord Namiestnik Vilsarr Thelmerin (Podstępny, dobry organizator)
Ważne osobistości na służbie:
Kanclerz Theron Velryn - prawa ręka Thelmerina w kwestiach finansowych i administracyjnych. Znany kolekcjoner obrazów.
Wielki Kapłan Tossanios - przedstawiciel kultów w Vaulonie. Odpowiada za stan i organizację świątyń. Pomaga także w organizacji festynów i świąt.
Przedstawiciel Lenn Setryl - Setryl jest przedstawicielem wszystkich gildii w Vaulonie. Powszechnie znany z handlu skórkami i narzędziami.
Punkty herosów: 0
Reputacja na świecie: Vaulon - obecnie będący państwem neutralnym - jest traktowany póki co obojętnie przez dwa mocarstwa. Nie zmienia to faktu, że wyspie przyglądają się obie strony, zarówno Unia, jak i Imperium.
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Administracja

Pisanie by Vaiar on Pon Lip 04, 2016 6:35 pm


1. Domena królewska (Kwietna Kraina)/Złota Dolina


Delfini Port jest miejscem w którym po raz pierwszy wylądował Vaulon - w delcie rzeki zbudował miasto, które w przyszłości stało się stolicą jego królestwa. Domena zawdzięcza swój przydomek długiej wiośnie i, co ważniejsze - długiemu latu. Nawet zimy są tutaj łagodne, przez co przez większość roku rośliny kwitną i owocują. Stolica królestwa jest jednocześnie największym portem, a możnowładcy spędzają wyjeżdżają tutaj na wakacje.

Podobnie jak Kwietna Kraina - Złota Dolina przez większość czasu w roku przeżywa wiosnę i lato. Nazwa wywodzi się z kolei z tego, że to właśnie Złota Dolina stanowi spichlerz Królestwa - tutaj uprawia się najwięcej zbóż, hoduje najwięcej krów i owiec. Z kolei Solna Brama to drugi największy port królestwa, znany głównie z handlu solonymi rybami i skórkami. To tutaj mieszka też najwięcej przedstawicieli innych ras z kontynentu - pracują głównie jako parobkowie na farmach.

Stolica: Delfini Port
Dominująca religia: Wiara Elfów
Inne wiary: Brak.
Skład rasowy: 98% Elfy, 2% Thrallowie
Obecność organizacji:
Poparcie dla Vaulonu: Populacja prowincji stołecznej jest zadowolona z rządów Lorda Namiestnika.
Dążenia niepodległościowe: Brak.2. Góry Thelianisa/Marchia Południowa


Thelianis I był nazywany królem-sztukmistrzem - był wynalazcą, inżynierem, architektem i tak dalej. Jako pierwszy skolonizował tutejsze góry i w ich sercu zbudował miasto zwane Lazurowym Grodem. Góry Thelianisa i Lazurowy Gród to centrum rzemiosła i nauki w Vaulonie - to tutaj znajdują się elfickie kopalnie żelaza i warsztaty zajmujące się jego obróbką, a także Królewska Akademia Nauk.

Marchia Południowa jest najnowszym nabytkiem w Vaulonie. Jeszcze słabo zaludniona, ale przynosi duże dochody w związku z plantacjami rośliny zwanej kwiatem lertysu, rosnącym w tutejszych gęstych lasach. Lertys w odpowiednich warunkach może być przetwarzany na piękny, nieszkodliwy i błękitny barwnik lub odurzający i uzależniający narkotyk. Elfy, poza mętami społecznymi, stronią od używek i wykorzystują je głównie do poskramiania nieposłusznych więźniów albo do handlu z kontynentem.


Stolica: Lazurowy Gród
Dominująca religia: Wiara Elfów
Inne wiary: Brak.
Skład rasowy: 95% Elfy, 5% Thrallowie
Obecność organizacji:
Poparcie dla Vaulonu: Lazurowy Gród wraz z populacją prowincji stoją murem za władcą.
Dążenia niepodległościowe: Brak.
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach