Królestwo Białej Panny

Go down

Królestwo Białej Panny

Pisanie by Zeman on Pon Lip 04, 2016 2:14 pm

Królestwo Białej PannyRasa/rasy:
Każdy z mieszkańców Jej Ziem, nosi na sobie znamiona Wyższych. Przeważają jednak przeistoczeni Ludzie, którzy wywodzą się z dawnych poszukiwaczy przygód, którym udało się dotrzeć do Jej Królestwa. Poza ludźmi, spotkać można także inne stworzenia podziemnego świata, przeistoczone na Jej przykład.

Ustrój i Model Ekonomiczny:
Cywilizacja podziemnych kolonistów opiera się prawie w całości na istocie Białej Panny. Przywódczyni, Bogini, ma ona być rzekomo ostatnim przedstawicielem rasy Wyższych, którzy przybyli na ten świat z gwiazd. Prawdą jest że mało kto, o ile nikt, nie widział wnętrza Jej świętej komnaty, ukrytej głęboko wewnątrz Wielkiej Szczeliny. Jednak ślady jej wpływu widoczne są wszędzie, a wszyscy „obywatele” noszą ślady powolnej zmiany na jej przykład, w ciele i na umyśle. Gospodarka żywnościowa królestwa opiera się przede wszystkim na hodowli jucznych glist, oraz farmach wielkich grzybów, jako że nikt nawet nie myślał o uprawianiu zboża w mrokach podziemnego świata. Jako że każdy z przedstawicieli osobnych kolonii połączony jest więzią psioniczną z Białą Panną, władza pozostaje scentralizowana w Jej osobie.

Kultura:
Społeczeństwo Białej Panny jest przede wszystkim nastawione na pokój i harmonie. Trudno tak naprawdę wyróżnić konkretną formę kultury, ponieważ samo społeczeństwo jest stworzone z rozmaitych przybyszy i ich potomków, którzy przynieśli swoje własne tradycje na te ziemie, i ciężko pracują by odpowiednio je przemienić by znalazły swoje miejsce w sercu Białej Panny. Jest jednak parę najważniejszych cech, którymi charakteryzują się obywatele królestwa. Każdy z nich pracuje nad swoimi wrodzonymi talentami, w drodze zwanej Wywyższeniu, które z czasem zmienia ich ciała by lepiej przystosować ich do wykonywanych zadań, a także wyostrza zmysły i sam umysł na odległą Pieśń Panny, którą każdy z nich słyszy. Mimo iż cechy które wykształcają często bywają insekotidalne w naturze, samo społeczeństwo cechuje szacunek do piękna i rzemiosła, nie tylko materialnego.  Jako że wszyscy są pariasami w ich własnych ojczyznach, wszyscy obywatele uczą się także jak współżyć i szanować się wzajemnie, by ochronić się przed nieprzyjaznym światem poza Królestwem Białej Panny.

Podział społeczeństwa:
Większość społeczeństwa żyje w mieście-ulu znajdującym się wewnątrz Wielkiej Szczeliny. Każdy kto wykazuje symptomy przeistoczenia na Jej przykład, prędzej czy później zrozumie swoją aktualną pozycje i warunki jakie ma spełnić by ją utrzymać, oraz by ją polepszyć, instynktownie, dlatego bunt jest obcym słowem. Dla osób z poza Jej Nacji, życie przypomina typowy podział na kasty. Są chłopi, którzy zajmują się hodowlą glist i grzybów, są pracownicy fizyczni którzy kopią tunele i poszerzają miasto-ul, rzemieślnicy którzy tworzą odzienia z pajęczyn oraz jedwabi oraz zajmują się obrabianiem pięknych kamieni szlachetnych, odnalezionych podczas pogłębiania tuneli. Dalej istnieje kasta tych, którzy istnieją by bronić Jej Królestwo przed wrogami. Nie istnieją tutaj jednak cechy kowali czy płatnerzy, jako że wszelkie zbroje i bronie, wojsko wykształca z własnych ciał, na Jej przykład. Kapłani, pełnią też role przywódców kolonii. To oni są odpowiedzialni za rozwój Jej Królestwa, oraz za ewolucje obywateli na Jej Przykład. Każdy obywatel, wraz ze swoją przemianą, rozwija w sobie zdolności psioniczne, z drugiej strony wyciszając się na Magie Tivaru. Psionika nazwana jest „Darem Białej Panny”. Jej Obywatele szanują piękno i perfekcje, nienawidząc tym samym wszystkiego, co zostało zrobione „na odwal się”. Z reguły są pokojowi, jednak nie zawahają się walczyć, jeśli zagrożone będzie bezpieczeństwo Białej Panny.

Cechy społeczeństwa:
Pokojowe – Wiara - Rzemiosło

Wierzenia:
Mityczna Biała Panna jest zarówno przywódcą, jak i Bóstwem Królestwa. Jej święta komnata pozostaje zamknięta w sercu miasta-ula, a jej słowa przekazywane są przez Kapłanów. Według nich, Biała Panna pochodzi z legendarnej rasy Wyższych, którzy przybyli na ten świat wraz z odłamkiem Złotej Komety, która po raz pierwszy przeleciała nad Tivarem. Niestety, prawie wszyscy wymarli z niewiadomych dla dzisiejszych ludów powodów. Może była to choroba? Może nie byli przystosowani do życia na Tivarze, a może zwyczajnie wyzabijali się między sobą. Biała Panna ukryła się w swojej komnacie, ratując swoje istnienie ale także odgradzając się na wieczność od zewnętrznego świata. Jedynie jej Wola potrafi wydostać się poza lite ściany jej więzienia, dzięki czemu powstało Jej Królestwo.

Historia:
Jeśli wierzyć legendom, wszystko zaczęło się w naprawdę odległych czasach, gdy Złota Kometa po raz pierwszy przeleciała nad Tivarem. Była wtedy naprawdę blisko, przez co drobny Jej kawałek odłamał się i spadł na te ziemie. Wraz z nim, przybyli Wyżsi. Jednak nie przetrwali oni długo, za wyjątkiem Białej Panny, która ukryła się w swojej komnacie, odgradzając od reszty świata. Jej rozpacz była wielka, a jej potężny umysł sięgał poza jej więzienie. Wiele ludów próbowało zwiedzić podziemia i wielu usłyszało jej płacz. Z czasem, zgromadzili się wokół Jej więzienia, gdzie uzależnieni od jej obecności, rozwinęli i ewoluowali w mroku, rozjaśnianym, jedynie przez błyszczące ściany Jej komnaty. Przywykli do tych warunków, mnożąc i ewoluując z Jej pomocą. Prawdopodobnie nigdy nie powróciliby na powierzchnię gdyby nie wielki kataklizm, który rozdarł ziemie i skały nad ich Miastem, grożąc zalaniem i anihilacją Jej cywilizacji. Jednak dali oni rade, z Jej opacznością, utworzyć odpowiednie tunele, zanim woda zalała miasto. Część z niej jednak przeciekło, tworząc Szare Jezioro. Wiele lat, nawet tysięcy, zajęło odkopanie i uporządkowanie Wielkiej Szczeliny, by już nigdy nie zalała jej woda Z Góry. Wtedy właśnie wyszli na powierzchnie. Wiedząc jakie niebezpieczeństwo dla Miasta-Ula, a tym samym dla Białej Panny przyniosła by powódź, zbudowali pierwszą kolonie wokół Wielkiej Szczeliny. Z czasem rozpoczęli handel z innymi nacjami, które napotkali. W końcu, każdy powinien zaznać Jej Życzliwości, a prędzej czy później i tak przybędą do Miasta-Ula, by rozpocząć swoją własną ewolucje, jak wielu innych przed nimi.

Władca/organ rządzący:
Wysoka Kapłanka Neleth – pełni największą role wśród Kapłanów, będąc jedyną istotą która tak daleko zaszła w swojej przemianie. Jej słowo, to słowo Białej Panny. Jest najważniejszą osobą w Królestwie, poza ich Boginią.  – Mędrzec, Architekt, Pobożny, Pożądliwy,

Ważne osobistości:
„Ćma” Abhasi – przywódczyni Kasty Wojowników. Jest łącznikiem pomiędzy kapłanami, a wszystkimi innymi wyżej postawionymi „oficerami”. To ona jako jedna z pierwszych wyszła na powierzchnie i nawiązała kontakt z mieszkańcami pobliskich ziem. Jest jedną z niewielu osób, które mimo wpływu Białej Panny, wciąż posiada w sobie agresje i wrogość.  

Heros:
Lash’Mafar – kupiec i negocjator, wywodzący się z położonej na północnym zachodzie wielkiej pustyni. Wygnany ze swojej rodzimej ziemi, odnalazł azyl w mieście Wielkiej Szczeliny. Służy jako główny pośrednik handlowy pomiędzy Ludami Powierzchni, a Jej Królestwem. Większość obywateli Królestwa Białej Panny jednak podchodzi do niego z ostrożnością, jako że nie udał się do kapłanów, by rozpocząć swoje Wywyższenie.

Militaria:

Każda istota ma konkretne predyspozycje które otrzymuje podczas urodzenia. Proces wywyższenia po prostu uświadamia istoty o ich wrodzonym potencjale i pozwala im ewoluować właśnie w tym kierunku.  Żołnierze Białej Panny, to wojownicy z urodzenia. Mimo iż dla osoby z poza Królestwa mogą wydawać się zunifikowani, tak naprawdę każdy z nich jest od siebie inny. Wszelka broń i pancerz była  i jest ich własnym ciałem, wykształconym po to by lepiej zajmować się tym, do czego zostali urodzeni. Tym także zajmują się przez większość czasu – szlifowaniem swoich zdolności.  Nie oznacza to jednak że są pozbawieni innych celów – u wielu z nich na sile zyskują najbardziej prymitywne potrzeby jak głód czy pożądanie. Walka  z nimi jest częścią wiecznego treningu, który ma wzmacniać ich własny umysł – chociaż wiadomo, że potrzebują czasem je zaspokoić.  Wojownicy gromadzą się w roje, gdzie spotykają się najbliżej sobie podobni osobnicy zarówno pod względem cech fizycznych, jak i umysłowych, hobby, etc. Same roje często też bywają monopłciowe.

Magia:

Magia Tivaru nie istnieje dla istot podążających za głosem Białej Panny. Zamiast tego, im bardziej sięgają oni ku Wywyższeniu i wyostrzają się na Jej Śpiew, sami także zaczynają dostrzegać i słyszeć podobnych im samym. Słudzy Białej Panni posługują się, mówiąc prosto, psioniką. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, są w stanie o wiele lepiej się zrozumieć, oraz gdyby zebrać wielką ilość pod przywództwem silnej umysłowo osoby, która wytrzymałaby presje większości narodu, z pewnością mogliby tworzyć bardziej widowiskowe efekty.

Klimat:

Stepy i pustynie, które ciągną się także na północ. Jednak, w okolicy samej Wielkiej Szczeliny, zaczęło się wykształcać życie, które można ocenić jedynie jako „Inne”. Z pewnością ma to związek z samymi sługami Białej Panny – być może ziemia i jej plony także mogą zostać Wywyższone, jak i istoty rozumne czy zwierzęta?

Typ państwa: Niepodległe, „młode” na arenie miedzynarodowej

Mapa:

avatar
Zeman

Liczba postów : 235
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Królestwo Białej Panny

Pisanie by MG Umrzyk on Pon Lip 04, 2016 2:30 pm

Akcept.

Modyfikator:

W roju siła - specyficzna w swoim zachowaniu populacja Królestwa Białej Panny jest przyczyną bardzo nikłej szansy na sukces jakichkolwiek działań wywiadowczych czy podburzania ludzi w kraju. Bo kto chciałby sprzeciwiać się Białej Pannie?

Heros:

Lash'Mafar - dzięki rozwiniętej sieci kontaktów wśród ludów innych państw, mówi się, że kupiec ten jest w stanie przekonać Akwilańczyka do podania Stemmijczykowi dłoni. Dochody z umów handlowych dla strony Białej Panny zawartych przez tę osobę są większe o 10%.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach