Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Ismerus on Pon Lip 04, 2016 12:14 pm


Informacje o państwie
Pełna nazwa państwa: Republika Jamraldu
Władca: Leopold Vandeheer (idol tłumów, mistrz handlu, dobry organizator, pożądliwy)
Ważne osobistości na służbie: Marszałek Gustav Tottenheimer
Admirał Jakub Holdmer
Patriarcha Albrecht Totenvollern
Rektor Karl Ovien
Punkty herosów: 0
Reputacja na świecie: Światowe mocarstwa nie wyrobiły sobie póki co opinii o Jamraldzie.

---I. Pogórze Jamraldzkie
Stolica: Port Luitpold  (stolica kraju)
Dominująca religia: Torr
Inne wiary: Brak
Skład rasowy: Jamraldanie
Obecność organizacji:
Poparcie dla Jamraldu: Ludność jest szczęśliwa i aprobuje rządy kanclerza.
Dążenia niepodległościowe: Brak.


Jest to silnie wyżynna prowincja, znacznie mocniej skolonizowana od Białych Gór. Porastają ją liczne lasy, gdzie prowadzona jest wycinka. Na jej terenie powstały liczne kopalnie, jak kopalnia żelaza, węgla, miedzi, niklu, ołowiu i soli. Oprócz tego, duże znaczenie ma rybołówstwo. W zatoce Luitpolskiej występuje wiele gatunków ryb, które w Port Luitpold zostają zasolone i transportowane dalej. Na terenie Pogórza powstało wiele miasteczek, najczęściej w okół kopalń i tartaków.
Port Luitpold to największe miasto Jamraldu, pełniące funkcje stolicy. Posiada wielki port z licznymi zakładami szkutniczymi. Właśnie tu posiada swoje siedziby liczne cechy i gildie, które kontrolują handel republiki. Oprócz tego, w osadzie znajdują się liczne manufaktury i zakłady rzemieślnicze, szczególnie ważne są fabryki broni i odlewnie. Znajdują się tutaj pałace najważniejszych urzędników, katedra Torra i Uniwersytet Jamraldzki.[/center]II. Góry Białe
Stolica: Fort Veis
Dominująca religia: Torr
Inne wiary: Brak
Skład rasowy: Jamraldanie, Krasnoludy
Obecność organizacji:
Poparcie dla Jamraldu: Jamraldanie i krasnoludy póki co żyją w harmonii.
Dążenia niepodległościowe: Brak.


Jak sama nazwa wskazuje, region ten obejmuje pasmo wysokich gór, o białych szczytach.  Prowincja jest dzika i niezbadana, mieszka w niej bardzo mało ludzi. Powstało tutaj pasmo licznych twierdz-kryjówek, na wypadek wojny. Teren ten zamieszkuje populacja krasnoludów, którzy w swoich kopalniach wydobywają żelazo, węgiel, siarkę, srebro i cynę. Następnie przewożą je do Fort Veis, gdzie w miejscowych hutach i manufakturach ulegają dalszej obróbce. Natomiast miejscowi ludzie w dużej części to górale, którzy pasą owce i wyrabiają potem ser, wełnę etc. Na wodach okalających prowincje występuje ślimak, z którego produkuje się purpurę.
Fort Veis to mocno umocnione miasto, z licznymi hutami i manufakturami. Jest centrum produkcji produktów metalowych i purpury, które następnie drogą morską są transportowane do stolicy.

III. Północne Równiny
Stolica: Dhuzal
Dominująca religia: Torr
Inne wiary: Brak
Skład rasowy: Jamraldanie
Obecność organizacji:
Poparcie dla Jamraldu:
Dążenia niepodległościowe: Brak.


Prowincja ta pokryta jest całkowicie przez bezkresne, niekończące się równiny. Została niedawno skolonizowana dlatego jest w dużej mierze pusta i dzika. Nowi osadnicy zaczęli uprawiać zboża, jak pszenicę, jęczmień, żyto. Dzięki temu, Republika nie musi sprowadzać ich z sąsiednich państw. Największe miasto, Dhuzal to licząca 300 mieszkańców mieścina, położona nad jedyną dużą rzeką regionu.

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach