Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Ismerus on Pon Lip 04, 2016 11:25 am


1. Potencjał rekrutacyjny w Pogórzu Jamraldzkim:

a) Najemnicy "Harde Sukinsyny" - 150 landskechtów (200 sztuk złota, koszt utrzymania wynosi 5% ceny) ZREKRUTOWANO

2. Potencjał rekrutacyjny w Górach Białych:

Inne:

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Ismerus on Sro Lip 06, 2016 1:56 pm

1. Landsknechci

Stosunkowo nowa formacja wojskowa, powstała podczas Wielkiej Wojny, z band najemników. Jej specyfika polega na tym, że w czasach pokoju służą jako najemnicy dla obcych mocarstw, zaś kiedy Jamrald jest zagrożony, przybywają walczyć za Republikę.
Oddział nie ma jednolitego uzbrojenia. Część ludzi posiada arkebuzy, inni halabardy a kolejni ogromne miecze i piki.  Za pancerz służy im napierśnik.

2. Kapłani bitewni
Jednostka wojskowa, złożona z kapłanów Torra, szkolonych przez wiele lat, do walki przeciwko wrogom republiki. Walczą młotem bojowym, pobłogosławionym w sanktuarium Torra w Górach Białych. Posiadają zbroję, chroniąca ich przed ciosami.

3. Piechota Jamraldzka

Piechota Jamraldzka to główna formacja wojskowa Republiki. Składa się ze strzelców, uzbrojonych w arkebuzy, z bronią białą, w postaci miecza lub małego topora. Idealnie nadaje się do utrzymania garnizonu jak i działań w terenie.

4. Bateria Kolubryn

Republika posiada siły artyleryjskie. Są to, stworzone przez krasnoludzkiego wynalazcę, baterie kolubryn. Ich zaletą jest, możliwość użycia do ostrzału wroga jak i burzenia murów. W baterii znajduje się trójka dział, każde z czwórką załogi.

Statek Floty Jamraldzkiej

Główną siłę morską Republiki stanowią trójmasztowe statki dalekomorskie. Posiadają zaokrągloną rufę. Statek uzbrojony jest w 20 dział, oprócz tego w 100 żołnierzy piechoty morskiej, uzbrojonych w arkebuzy i miecze.

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach