Działania i wydarzenia

Go down

Działania i wydarzenia

Pisanie by Vann on Pon Lip 04, 2016 10:59 am

avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Vann on Sob Lip 09, 2016 5:52 pmPustynia w najgorętszym i najbardziej nieprzyjaznym miejscu, okolice Hediny

X X X

Pałac królewski, pozostałość po tyrańskich rządach ostatniego króla, anektowany został przez nową administrację jako siedziba każdego kolejnego Wielkiego Wezyra, jego rady i rodziny panującej. W chwili obecnej, w samym środku wielkiej, wybudowanej z piaskowca konstrukcji, w sali obrad, zasiada Yobelis arp Scharatagos w tradycyjnym stroju, a wokół niego pięcioro mężczyzn. Wielki Wezyr patrzy po każdym z nich, zamyślony, po czym zaczyna snuć swoje plany. Wskazuje palcem na puste miejsca na zalegającej na dużym stole mapie, podkreśla interesujące go nazwy, zakreśla kółka, głośno myśli, rozprawia z doradcami na temat przyszłości pustyni... Jak co tydzień. Od doradców wymaga się pełnej gotowości do udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania władcy, doskonałego przygotowania pod względem posiadanej wiedzy geograficznej, geologicznej, politycznej i gospodarczej. Wybiera tylko najlepszych spośród kapłanów, naukowców i administratorów, którzy mają ten honor zasiadać z nim w jednej sali i przysłużyć się Schoratedze.

X X X

Tereny zewnętrzne. Te, które nie należą oficjalnie do mieszkańców Schorategi, a o które żadne inne cywilizowane państwo się nie stara - to one interesują Wielkiego Wezyra, człowieka praktycznego i chcącego oddać swoim poddanym bardziej urodzajne ziemie, pełne oaz, a może i jezior lub legendarnych rzek. Nakazał zebrać gońców i rozesłać ich na wszystkie strony świata, aby zbadali ziemie mu dotychczas nieznane. Równolegle nakazał mędrcom i bibliotekarzom poszukać źródeł na temat ziem obcych graniczących z Pustkowiem Keneańskim, zamieszkujących je plemion i obecnych tam dóbr. Wiele legend przez ostatnie stulecia opowiadali sobie Keneanie, w niektórych może tkwić ziarnko prawdy, a niektóre mogą być tylko fałszywym obrazem dawno minionej rzeczywistości.X X X

Pustkowie Keneańskie to nie są tylko ogromne połacie niezdatnego do wykorzystania piasku, diun i wydm. Są to również skaliste pustkowia, co prawda pozbawione oznak wegetacji, ale nierzadko zawierające w sobie wielkie skarby - wodę, różne złoża i niezwykle przydatny kamień - piaskowiec, z którego budowane są schorateskie miasta-fortece. Grzechem byłoby nie wykorzystać tych wystających z morza skarbców do wydobycia ich sekretów albo ustanowienia kolejnych obozowisk lub osad Schorategi. Wielki Wezyr nakazał pracownikom publicznym i kartografom nakreślić na mapach dokładne położenie wszystkich znanych kamiennych płaskowyżów i równin, aby móc następnie wysłać tam całe karawany wyspecjalizowanych pracowników - architektów, kopaczy i wykwalifikowaną kadrę górniczą, która zajmie się poszukiwaniem kruszców szlachetnych i skarbów podziemi. Nie wspominając już o tym, że wielu dobrych Kenean zamieszkujących pustynię na pewno poszukuje lepszego schronienia niż gorące piaski i na pewno z chęcią osiedli się w bezpiecznych okolicach, gdzie będą mogli schronić się przed samumami, schronią się przed najazdami pustynnych bandytów i będą mogli zarabiać pracując jako górnicy, kowale lub handlarze. Nakazuje się rozpocząć program publiczny sfinansowany środkami z budżetu Wezyratu Schorategi mający na celu doprowadzenie do ufortyfikowania terenów o których mowa, rozpoczęcie wydobycia odnalezionych minerałów i zwiększenie obronności zwykłych osad tutejszych mieszkańców.

Na powyższe działania przeznacza się 200 sztuk złota*. * - cecha władcy: architekt, lepsze efekty i taniej.

X X X

Na terenie miasta Schorategi i innych Keneańskich ośrodków miejskich przeprowadza się ochotnicze zapisy do armii schorateskiej. Poszukuje się mężczyzn w wieku od młodzieńczego aż po sprawny starczy, jako gońców i wojowników, obiecując im przy tym zyski a planowanych wypraw wojennych i ziemię za zasługi, a także dobrze opłacany żołd, wikt i opierunek. Urzędnikom nakazuje się przypisać żołnierzy poborowych do stosownych formacji i w razie potrzeby powołać pod broń na dekret Wielkiego Wezyra.
avatar
Vann

Liczba postów : 146
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Wto Lip 12, 2016 8:25 amNasi zwiadowcy wrócili.

Prowincja ciemnoczerwona to terytorium zamieszkiwane tzw. pustynne elfy, które żyją w gęstych skupiskach przy oazach i jedynej rzece w okolicy, która przecina te terytoria. Poza oazami na północy odwiedzonej krainy znajduje się pas pustynnych gór, które odcinają państwo pustynnych elfów od jakiegokolwiek zagrożenia, które mogłoby przyjść z tamtych stron.
I'Shael, bo tak nazywają się pustynne elfy, wykształcili kulturę opierającą się na korzystaniu z przyjemności żywota na ziemi i niespecjalnie przejmowania się sprawami globalnej polityki; szczególnie popularnym nałogiem jest uprawa i palenie tajemniczego ziela, które rozluźnia mięśnie i koi nerwy. Ostrousi nie dysponują pokaźnym garnizonem, jednak nie wiadomo jak poradziliby sobie w potencjalnej walce. Przywódcą pustynnego ludu jest niejaki Are'Thal, co w lokalnym języku oznacza po prostu "Arcyksiążę".
Nasi zwiadowcy dowiedzieli się również o zwiadach przeprowadzanych w tych okolicach przez Królestwo Białej Panny ze wschodu.
Prowincja zaznaczona na mapie kolorem żółtym to terytoria o nieco łagodniejszym klimacie niż ten w Schoratedze; na południu rozciągają się trawiaste wzgórza, zaś północ i wybrzeże to typowe sawanny pełne dzikich zwierząt, takich jak antylopy, gazele czy lwy. Nie jest ona zamieszkana i jesteśmy w stanie ją skolonizować.
Czerwona prowincja to rejon pustynnych gór, które według naszych geologów mogą obfitować w surowce; wstępne badania sugerują, że występuje tam w znacznych ilościach srebro i złoto. Jest tylko jeden problem, a mianowicie mieszkańcy tej prowincji - w rejonach górskich kotlin żyją czarnoskórzy ludzie, którzy raczej nie wykorzystują potencjału tej ziemi, zajmując się zamiast tego hodowlą kóz i ewentualnymi walkami plemiennymi między sobą.
Niebieska prowincja to rozległe i niemal bezkresne pustynie, które przywodzą na myśl piaski Schorategi. Nasi zwiadowcy zdołali dotrzeć jedynie do centrum tych terytoriów, nie mając zapasów na dotarcie do południowo-zachodniego krańca tych rejonów. Właściwie nikt tam nie mieszka poza lokalną fauną, np. sępami, skorpionami i wszystkim, co można znaleźć na takowych piaskach.

Dzięki sprawnej inwestycji w kwestii fortyfikacji nasza wschodnia flanka Pustkowia Keneańskiego jest całkowicie chroniona - mury i miasta-fortece zostały obsadzone przez lokalną ludność, a atak frontalny przeprowadzony przez potencjalnego agresora z tamtych rejonów właściwie nie ma szans na powodzenie bez odpowiedniego przygotowania.
Zakończenie budowy nie zakończyło jednak prac na wykopaliskach, a sieć keneańskich kamieniołomów pozwala na sprzedaż tego prostego surowca i obrót nim w handlu wewnętrznym naszego państwa.
Co do prac geologów i ekspertów w dziedzinach pochodnych - stwierdzili oni, że na wybrzeżu naszego państwa możliwe jest wydobycie soli z morza, a więc zarówno skarbu, jak i przekleństwa słonych wód. Dzięki zaoszczędzonym środkom z projektu architektonicznego można było rozpocząć konstrukcję prowizorycznych miejsc ekstrakcji soli.

Rozpoczęto rekrutację do armii, a potencjalne oddziały do najęcia niedługo pojawią się w garnizonach Schorategi.


---
Odejmij 160 sztuk złota.
Dodaj nowy zysk co turę:
Schorateska sól - 30 sztuk złota
Keneańskie kamieniołomy - 20 sztuk złota
Dodaj nowy modyfikator:
Wschodnie mury - sieć fortyfikacji utworzona przez obecnie urzędującego Wielkiego Wezyra pozwala na sprawne bronienie się przed potencjalnym agresorem ze wschodu. Wszelkie defensywne działania militarne z wykorzystaniem tej infrastruktury militarnej mają większe prawdopodobieństwo sukcesu, a ludzie na pewno bronić się będą na nich dłużej.
Zaktualizowano militaria.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach