Działania i Wydarzenia

Go down

Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Wto Sty 12, 2016 4:45 pm

Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Czw Sty 14, 2016 4:01 pm


Tura I

Nad Czerwonymi Ziemiami przeleciało stado gryfów, niegdyś zamieszkujących górskie ustępy Konfederacji Sokolej. Po długim kołowaniu osiadły na wschód od ziem zajmowanych przez Prastarego Jaszczura i istoty mu pokrewne; zostawiły po sobie deszcz drogocennych piór i jedno padłe stworzenie - jedna ze smoczyc Szczytu postanowiła zabawić się w łowczynię i zaatakować stado pędzących bestii. Okazało się to dla niej tragicznym pomysłem, bo gryfy posiadają niezwykły instynkt grupowy i macierzyński, a ona "z ostrożności" wybrała sobie mniejszą sztukę - jednym, potężnym atakiem złamała gryfowi kark, a reszta stworzeń wydziobała jej oczy, rozorała skrzydła i strąciła z setek metrów w ziemię, rozsypując jej łuski po dziesiątkach mil. Gryfy w odwecie atakują teraz tutejsze bydło i polują w obrębie Czerwonych Ziem, nierzadko mierząc się z ich lokalnych mieszkańcami. Jest ich ponad kilkadziesiąt i wygląda na to, że wygnanie ich przy pomocy siły fizycznej może nie być najłatwiejszym rozwiązaniem.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Czw Sty 14, 2016 7:40 pm
Prastary Jaszczur nigdy nie ruszał się ze swojej jamy, dlatego potrzeba było kogoś, kto byłby jego ustami i przekazywały jego wole. Tą osobą był człowiek, znany jedynie jako Namiestnik. Był on postawnym, siwiejącym już mężczyzną ze starannie przystrzyżoną brodą i łysą głowa, na której znajdował się wypalony znak Smoczego Dominium - Gadzie Oko. Mimo niezbyt wyjątkowej postury, otaczała go jednak nieprzyjemna aura grozy, którą odczuwał każdy w jego okolicy. Nie dłużej niż dwa dni po incydencie zjawił się on w Czerwonej Skale, jak zwykle podróżując bez żadnej ochrony. Bez problemu został wpuszczony do sali Wodzów, gdzie przedstawił wole Smoka - Problem ma zostać rozwiązany. Podołajcie, a zostaniecie obsypani złotem i miejscem na przodzie armii grabieżczej. Zawiedzcie, a umrzecie. - I wyszedł, a Wielki Wódz silnym ciosem w pysk zdzielił ewentualnych, nazbyt gorączkowych orków w sali.

Wielki Wódz opadł na swój żelazny tron i pomasował płaską szczekę swoją wielką dłonią. W czasie gdy orkowie przekrzykiwali się, ilu to swoich zbiorą i wybiorą się na polowanie, on myślał. Właśnie dlatego jeszcze nikt nie odebrał mu tytułu. Ponieważ w przeciwieństwie do reszty bandy, zdawał sobie sprawe z zagrożeń i nie pozwalał by gorąca krew kierowała jego rozumem poza wirem walki. Postanowił zając się tym na spokojnie. Żelazny but uderzył w bok goblina obok tronu, który z pomrukiem bólu i ukrywanego jadu wykonał swoje zadanie i huknał w gong. Zapadła cisza.
- Gortak. Zbierzesz swoich najlepszych łowców z twoich Gnatogryzów i przygotujecie pułpaki, sieci, cokolwiek. Bokkwr, dasz mi pare swojego większego bydła na wabik i wraz z Gnatogryzami przygotujecie sidła. Chce mieć pare tych bestii złapanych i żywych. Trzeba zobaczyć, czym się je najlepiej kusi a potem, łamie. Wszystko da sie oswoić po butem, gdy już się tam znajdzie. A teraz do roboty! -

50 Sztuk złota na sidła oraz majątek odpowiadający zużytemu bydłu.

Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pią Sty 15, 2016 2:45 pm

Butność gryfów atakujących wschodnie krańce Smoczego Dominium przyniosła na nie zagładę. Co prawda, w pułapki zastawione przez orków wpadło tylko kilkanaście sztuk gryfów, na szczęście - przynajmniej dla zielonoskórych - tak samców, jak i samic. Zauważywszy pułapkę, gryfy spróbowały wybronić swoich ziomków i raniły śmiertelnie kilkunastu łowców, ale zostały odgonione i odleciały na wschód. Pozostaje tylko pytanie, jak efektywni będą orkowie w próbie podporządkowania sobie tych dumnych stworzeń? Ich populacja jest na tyle mała, że na pewno nie będzie można wykorzystać ich do szerokiej gamy zadań, ale jeśli odpowiednio się postaramy, za kilka kwartałów powinniśmy mieć dziesiątki małych gryfiąt.


- - Odejmij złoto.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Sob Sty 16, 2016 11:48 am
Jak powiedział Namiestnik, tak też się stało. Zaraz po rozwiązaniu problemów z gryfami, zjawił się on ponownie. Część czasu swojego pobytu spędził na obserwacji schwytanych gryfów, jak zawsze obojętny i chłodny. Gdy ponownie stawił się w Hali Wodzów, wraz z nim przybył garniec pełen złota. - Wasz Pan jest zadowolony i w ramach swojej niezmiernej łaskawości przysłał te oto złoto, pokrywające wydatek na bydło i pułapki. Dodatkowo, darowana ilość złota powinna pokryć potrzebe utworzenia hodowli, jeśli tylko orkowie chcieli by w przyszłości dodać gryfy do swego zwierzyńca. Oczywiście, orkowie otrzymują jako pierwsi pozwolenie na wyruszenie ku grabieży. Oczekuje na listy chętnych grabieżców do pełni. - I po tych slowach oddalił się w zwyczajowym sobie sposobie. Wielki Wódz nie marnował czasu i zaraz rozesłał wodzów mniejszych i wiekszych do swoich plemion, by mogli przekazać jak gotowe są orkowe siły do poboru grabieżczego.

Darowane 100 sztuk złota natychamist przeznaczył na utworzenie ogromnej klatki, w której miała by się znajdować hodowla gryfów. Te istoty potrzebują latać, jednak wciąż muszą zrozumieć, że tylko w kagańcu i pod łańcuchami orkowych siodeł będą w stanie zaznać prawdziwej wolności w chmurach. Oczywiście, dopiero gdy przyjdzie nowe pokolenie. To zostanie całkowicie wykorzystane jako hodowlane bydło, zamknięte w boksach i zmuszone do rozpłodnienia. Poznane zostaną ich zwyczaje żywieniowe, zachowanie, słabe punkty. Orkowie przeistoczą dzikie bestie w sprawne maszyny do zabijania, pod ich butem. Możliwe też, że znajdzie się jakieś inne zastosowanie. Pióra do łuków? Kości na wyposażenie i narzędzia? Czas pokaże.
Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Nie Sty 17, 2016 12:26 pm

Pieniądze zainwestowane w rozwój hodowli gryfów nie zmarnowały się. Orkowy wódz zainwestował je w sposób, który zapewni orkowym plemionom przyszły zarobek. Natomiast co do list łupieżców - zlecono ich wykonanie i już niedługo wyłonią się pierwsi czempioni spośród najbardziej chętnych do bitki orków.

- Lepsze efekty dla przyszłej hodowli gryfów,
- Uzupełniono listę żołnierzy poborowych na Czerwonych Ziemiach,
- Złoto oczywiście odejmij.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Nie Sty 17, 2016 4:44 pm


Zadowolenie Prastarego Smoka z poczynań poddanych mu orków musiało być wyjątkowo duże, ponieważ nie minął tydzień gdy do Wielkie Wodza przybyły kolejne rozporządenia, a wraz z nimi kolejny garniec złota. Wielki Jaszczur zdaje sobię sprawe że zbliżają się czasy niepokoju, a tym samym wielkiego zarobku. Chce być pewien, że jego wojska będą przygotowane na ten moment. Dominium potrzebuje zapasów może nie pięknej, ale solidnej i praktycznej broni. A do tego, potrzebuje żelaza, dużo żelaza. Czerwone Ziemie dzięki praktycznym praku zielonej flory są idealnym miejscem do poszukiwania nowych służ i zakładania kopalni. Rudy metalu można dostrzec nawet gołym okiem wśród gliny, a orkowie którzy nie otrzymali szansy na udział w grabieżach będą mieli idealną okazje by wyćwiczyć swoje ciało i zapracować na lepszy sprzęt. Smok przekazał Wielkiemu Wodzowi 50 sztuk złota na tą inwestycje i spodziewa się rezultatów równie pomyślnych, jak w przypadku gryfów.  

Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Nie Sty 17, 2016 8:37 pm

Inwestycje w wydobycie, szczególnie dzięki ambicji orków pragnących zwiększyć swoją siłę fizyczną, sprawdziły się. Wygląda na to, że wpływy do skarbca Prastarego Jaszczura jeszcze dzięki temu wzrosną.- Dodaj sobie nowy dochód: Wydobycie żelaza na Czerwonych Ziemiach: 35* sztuk złota,
- O pozostałych działaniach wkrótce.

* - poprawka w związku z modyfikatorem Smoczego Dominium.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Pon Sty 18, 2016 8:07 am
Podobno Prastary Jaszczur był bardzo zadowolony z wyprawy na ziemie Magogracji, a swoje pozytywne emocje okazać miał Smoczycy która brała udział w grabieży - pewne jest że długo nie opuści Smoczego Dworu.

Smocza Gospodarka, zasilona dodatkowym wpływem zasobów zaczeła się rozwijać pełną parą. Ze Smoczego Dworu do każdej z prowincji wyruszyli emisariusze Smoka, każdy uzbrojony w plany i przydział budżetu które miały trafić do przywódców podległych smokom nacji.  

Pierwsi, ponieważ znajdujący się jeszcze w tych samych górach, byli Giganci. Smok nie miał zamiaru darować im dłuższej swobody i nakazał wybrać część z nich, która miała udać się do fundamentów gór Szczytów, gdzie wraz z częścią niewolników założa ogromne kamieniołomy. Lepiej posiadać gotowe zapasy kamienia, niż potem tracić siły i ludzi gdy nagle znajdzie sie potrzeba postawienia fortyfikacji. Poza tym, Smok będzie chciał więcej statuł, przedstawiajacych jego niezłomną wolę i wiecznie obserwujące spojrzenie. Kolejnym z powodów jest zwyczajna ciekawość, co kryje się wśród korzeni najwyższych z gór, a dzięki wydobyciu skały na coraz szerszą skalę z pewnością coś się ukaże.

Kolejnymi byli barbarzyńcy z północnego zachodu. Nie można pozostawić tych jakże oddanych ludzi samych sobie za długo. Oni także otrzymali rozkaz rozpoczęcią wydobycia odkrywkowego, by odszukać jakie złoża metali kryją się w ich Popielnej Krainie. Te góry należa także do Smoka, a tym samym wszystko co sie w nich kryje. Tymczasem w Lodowych Dolinach została przekazana potrzeba utworzenia wiekszej ilości łowczych hat, a także tartaków. Maszyna wojenna nie będzie żyła jedynie napędzana rudą żelaza i kamieniem, a wiecznie zielone lasy świetnie przysłużą do stworzenia nowych łuków, trzonków, tarcz i wielu innych.

Orkowie znajdujący się w aktualnie najlepszej pozycji w oczach Smoka otrzymali część łupów oraz całkiem sporą ilość niewolników. Mieli zająć się rozbudową nowych hut, w ktorych mogliby przetapiać zdobyczne ale kiepskiej jakości bronie i inne zbędne przedmioty z których da sie odzyskać cenne żelazo. Przedewszystkim miały one służyć jako punkt zbiorczy dla już istniejących kopalni.

Najdłużej smoczy posłańcy musieli podróżować na Zielony Płaskowyż, do krajów Ligi Smoczej Monety. Oczywiście, tutaj nie było nawet negocjacji. Lokalny władca otrzymał część budżetu oraz rozkazy a zapewne sam był świadom co się stanie, gdy nie wywiaże się ze smoczych żądań. Także tutaj miały zostać utworzone tartaki które miały zapewnić zapas surowca dla Smoczego Dominium. Jednak lokalni doskonale zdają sobie sprawe z potrzeby ponownego zasadzania drzew, by nie zatracić lokalnego surowca. Smok domaga się także rozbudowania portu, by był w stanie służyć jako punkt handlowy dla Dominium. Nie żeby miał w zamiarze z kimś handlować w niedalekiej przyszłości.

Budżet został podzielony po 50 sztuk złota na każdą z tych nacji.

Dodatkowo, Smoczy Władca domaga się większej ilości chętnych do grabieży i zabijania! Z tego powodu organizuje pierwsze Smocze Igrzyska, który nie tylko miałby pokazać ilu młodych jest chętnych do walki w imie Jaszczura, ale także wyłonić najsilniejszych z jego thralli. I to nie tylko w samej sztuce zabijania, ale w każdej innej, przydatnej dla Dominium militarnej dziedzinie, czy to podchody, długodystansowe biegi, wysiłek etc.

Na zorganizowanie samego Smoczego Turnieju przeznaczono pozostale 55 sztuk złota.
Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pon Sty 18, 2016 9:15 pm

Pracujące w pocie czoła olbrzymy zdołały skorzystać z ogromnych złóż bazaltu, diorytu i granitu obecnych w ich domenie - założyły całkiem sprawnie działające kamieniołomy, choć ciężko powiedzieć, aby rycie kamienia z gór było ich ulubionym zajęciem. Podporządkowały się niemniej i w magazynach mamy już spore złoża kamienia, który tylko w części schodzi na handel, a w dużej mierze jest magazynowany. Z pewnością zmniejszy to koszta przyszłych inwestycji w różnego rodzaju budowle obronne.

Barbarzyńcy otworzyli swoją pierwszą kopalnię odkrywkową, ale co jest ich minusem - aby dokopać się do surowca, trzeba ponieść ogromne koszta w postaci ludzkiej siły. Owszem, znaleźli kopiąc w przypadkowym miejscu i w skale oraz twardej ziemi złoża węgla, ale ciężko nazwać Popielną Krainę urodzajną w jakiekolwiek inne surowce. Być może znajduje się więcej takich złóż, ale doradcy sugerują, żeby kopać szyby i stawiać drabiny, a nie kopać odkrywkowo.

Orcze huty rozpoczęły swoją pracę, pracując dzień i noc, aby przetworzyć łupy wojenne i wydobywane w innych prowincjach surowce. Założono tam również stosowne magazyny mające przechowywać wydobyty surowiec z całego Dominium.

Liga Smoczej Monety zainwestowała w tartaki, ale sprawę portu uznała za po prostu nierentowną i mając nadzieję na korzyść własną i zadowolenie smoka, stworzyła na wybrzeżu po prostu wartownię ze ściętego drewna, wraz z miejscami na ewentualne magazyny, a do tego długie pomosty i mola z litych bali, zdolne utrzymać ciężar wielu ludzi naraz i przyjąć kilkanaście statków. W ten sposób więcej funduszy mogło zostać zainwestowanych w wycinkę.

Smocze Igrzyska spotkały się z zainteresowaniem i choć w trakcie ich trwania zginęło kilkudziesięciu uczestników, a niektórzy zostali ranni, to jednak pokazało to wymiernie najodważniejszych spośród poddanych Smoka gotowych stanowić przyszłe drużyny Łupieżcze.

- Zwiększ sobie dochód z: Wydobycie i przetwórstwo na Iglicach Świata o 15 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy dochód - Wydobycie węgla w Popielne Krainie: 20 sztuk złota,
- Zwiększ dochód z: Huty na Czerwonych Ziemiach o 25 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy dochód - Wycinka na Zielonym Płaskowyżu: 20 sztuk złota,

- Budowa fortec i wartowni w przyszłości staje się nieco tańsza [przypominaj o tym w działaniach].
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Wto Sty 19, 2016 12:25 pm

Smok domaga się więcej łupów do swojego skarbca. Poprzedni miesiąc był dobrym początkiem, ale z każdą monetą przekazanego łupu jego chciwy głód na bogactwa rośnie. Namiestnik tym razem zawitał na Zielony Płaskowyż przynosząc ze sobą złoto które zostało przekazane Zwiadowcom z Białego Stoku. Co napewno nie było miły zaskoczeniem dla zwykłej ludności, smoczy głos nie przybył sam, ale wraz z Łupieżcami z Glinianego Stoku.

Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Wto Sty 19, 2016 5:02 pm

Jednostka zbrojna została najęta i wyposażona i - czy ludzie tego chcą, czy nie - muszą podporządkować się woli smoka.- 170 sztuk złota za najęcie poborowych - Zwiadowców z Białego Stoku.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Czw Sty 21, 2016 1:59 pm


Wielu spodziewało się ryku wściekłości i gniewu, gdy para ogromnych, czerwonych ślepi zaświeciła w odsłoniętych ciemnościach Szczytu. Ku zdziwieniu olbrzymów i pozostałych istot znajdujących się w zasięgu słuchu, grzmot który przeszył powietrze przez moment nie był rykiem, ale gardłowym śmiechem, rechotem. Czerwone snopy światła bijace z niemożliwie jasnych ślepi Prastarego Jasczura, wciąż skrytego w ciemnościach góry, przeniosły swój wzrok na zachód, przeszywając chmury, noc i odległość. Trwało to bardzo krótki moment, po którym Gad z pewnością zaszył się głebiej w swoim leżu.

Ci, którzy spodziewali się zakłopotania, gniewu bądź jakiej kolwiek formy zawahania od strony Smoka, z pewnością będą zawiedzeni. Namiestnik pojawił się przez następne dni w każdej prowincji, niosąc ze sobą złoto oraz dyrektywy.

Na pierwszy ogień poszedł Zielony Płaskowyż, którym to mieszkańcom chyba zbyt dobrze sie powodziło. Otrzymali oni pieniądze na wykorzystanie świeżej, bogatej gleby wydobytej przez trzesienie z wnętrze ziemi na ponowne zagospodarowanie swoich pól przennych. Mieszkańcy zniszczonych wiosek otrzymali rozkaz, nie propozycje, by odbudować swoje domostwa z wykorzystaniem skalnych odłamków i minerałów, które spadły z gór na ich prowincje. Drewniane resztki mogą zostać przekształcone na opał, albo rusztowania i inne pomoce budowlane. Liga Smoczej Monety otrzymałą na to 50 sztuk złota.

Tymczasem, Namiestnik zawitał do rasy która zapewne najmniej się tego spodziewała. Gobliny, mieszkańcy jaskiń, otrzymali możliwość okazania swojej wartości w oczach Pradawnego Jaszczura. To trzesienie ziemi okazało się bardzo fortunnym wydarzeniem w oczach Smoka. A jeszcze bardziej dla drobnych zielonoskórych istot grot i tuneli. Smok oferował im miejsce w swojej radzie, jeśli tylko okażą się przydatni w badaniu nowopowstałych uskoków i wąwozów prowadzących w mroczne głebiny ziemi. A co kryje się w takich czeluściach? Drogie metale, rzadkie minerały i inne bogactwa, oczywiście! Każdy wie uczony wie, że im głebiej w ziemie, tym czystsze rudy, piękniejsze klejnoty i nie tylko! Oczywiście, gobliny będą współpracowali z ludzmi którzy potrafią tworzyć mapy i wysyłać raporty do Smoka, oraz orkami którzy będą je nadzorować i pilnować, by jakieś paskudztwa mogące czaić się w podziemiach przeszkodziły ekspedycjom. Przygotowano liste wszystkich większych uskoków, które wymagały głebszego przebadania przed wykorzystaniem w celu zapełnienia Smoczego skarbca. Ekspedycje otrzymały 20 sztuk złota na wyposazenie i pokrycie ewentualnych problemów.

Barbarzyńcy otrzymali narzędzia i zapasy od Ligi Smoczej Monety warte 30 sztuk złota by pomóc w odkopywaniu i odbudowie straconych wiosek, a także mające pomóc przetrwać do czasu ustanowienia nowych siedlisk. Oczywiście, jako silny naród, raczej nie bedą mieli z tym problemu, szczególnie w swojej rodzimej ziemi. Wraz z narzędziami przybyli także ludzie cywilizowani, którzy mieli zbadać świeżo odkryte ale niezbyt głebokie wyrwy, oraz urwane szczyty i oderwane kamienie w poszukiwaniu odsłoniętych złóż cennych metali i surowców, które normalnie znajdowałyby się za metrami litej skały.

Olbrzymi byli ostatnimi do których przybył Namiestnik, głównie z tego powodu że byli po drodze gdy wracał ze swojej wyprawy. Otrzymali oni prawo osiedlenia się na złamanych, teraz prawie płaskich pomniejszych szczytach, gdzie mogli w spokoju zbudować swoje wioski i hodować mamuty.

Rozkazano zbierać odłamane kawałki ze wszystkich prowincji i dostarczać je do orkowych hut, by zielonoskórzy mogli wydobyć cokolwiek ukrywało się w odłamanych fragmentach. Rozkaz tyczył się nawet tych najwiekszych, które trzeba było ciągnąć za pomocą mamutów i olbrzymiej pomocy. Jeśli któreś skały były jednak za duże, należalo rozbić je na mniejsze kawałki.


Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pią Sty 22, 2016 7:06 pm

Liga Smoczej Monety zdołała zminimalizować straty i nawet trochę się odbić. Narzucanie jej mieszkańcom smoczej woli nie polepszyło wizerunku Prastarego Jaszczura, ale dlaczego miałoby go to w ogóle obchodzić? Ważne, że ludzie są posłuszny. Na miejscu drewnianych chat stanęły kamienne domy i budowle o twardych fundamentach, które co prawda trudniej rozgrzać, ale które nie ulegną w podobnym stopniu skutkom podobnych katastrof. Pieniądze zainwestowane w restaurację tutejszego rolnictwa na pewno nie są funduszami straconymi.

Goblinom udało się odnaleźć nieco odkrytych złóż, ale będziemy musieli zainwestować dużo więcej, żeby stworzyć coś na kształt rusztowań schodzących coraz niżej w głąb przepaści zwężających się u dołu. Zagospodarowaliśmy już pierwsze rozpadliny - szczególnie na Czerwonych Ziemiach Odnaleźliśmy tam duże złoża kamieni głębinowych i ukryty głęboko pod powierzchnią marmur, a także kilka żył srebra. Być może głębiej jest ich nawet więcej. Nie znaleźliśmy żadnych bestii które mogłyby dręczyć naszych kopaczy, chociaż odkryliśmy porządny system jaskiń, który możemy zagospodarować. Jest pusty i zapewne od dziesiątek tysięcy lat pozostawał odcięty od światła dziennego.

Barbarzyńcy nie mieli tyle szczęścia w poszukiwaniach co gobliny i orkowie, ale udało się znaleźć spore złoża wapienia. Grzbiet Świata to w końcu teren całkowicie górzysty, ciężko byłoby więc przypuszczać, że nie ma tu wielu różnych rodzajów skał - ale akurat wapień jest bardziej użyteczny, chociażby to sporządzania wapna i zapraw. Rozpoczęto eksploatację złóż na małą skalę.

Olbrzymy z zadowoleniem przyjęły fakt, że mogą się osiedlać na złamanych szczytach gór, ale generalnie nie miało to większego efektu jak tylko to, że zwiększyliśmy rozpiętość naszej populacji. Być może ma to jakieś znaczenie przy obronności. Za to z samego wypalania walających się wszędzie odłamków skalnych udało nam się trochę zarobić, wydobyliśmy z nich nieco żelaza i surowego onyksu.

- Zwiększ zysk z: Uprawa zbóż na Zielonym Płaskowyżu o 20 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk - Wydobycie wapienia w Lodowych Dolinach: 15 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk - Wydobycie srebra na Czerwonych Ziemiach: 10 sztuk złota.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pon Sty 25, 2016 9:14 pm---

Niedopatrzenie, zapomniałem o reszcie działań.

- Dodaj sobie odzyskane 20 sztuk złota.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Wto Sty 26, 2016 11:05 am

Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sro Sty 27, 2016 1:07 pm

MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Sro Sty 27, 2016 1:48 pm
Sprowadzono cieśle, orków i generalne zasoby, by zagospodarować największe głebiny, tworząc ogromne labirynty rusztowań schodzących coraz niżej w głąb przepaści zwężających się u dołu. Rozpoczęto także rozbudowe dróg pomiedzy kopalniami, hutami a tym miejscem, nazwane po prostu Przepaścią. Niewolnicy, a także i zwykli ludzie i orkowie poszukujący pieniedzy wyruszili, gotowi przekopywać tunele, wzmacniać górskie stoki i wykładać niebezpieczne drogi solidnymi kamiennymi płytami, wydobytymi wczesniej z kopalni Olbrzymów. Przy Smoczych Traktach, jak zaczęto nazywać główne drogi ekonomiczne w Smoczym Dominium, powstały także posterunki z wodą i jedzeniem dla wierzchowców, a także by chronić podróżujące karawany przed niebezpieczeństwem, jeśli same nie byłyby aktualnie do tego zdolne. A także oczywiście, by pobierać PODATEK dla Smoka. W końcu podróz wygodnymi, bezpiecznymi drogami nie jest darmowa!
- Koniec Tury 2
Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Czw Sty 28, 2016 10:06 am

Kolosalne prace wydobywcze przyniosły ogromne zyski. Nasi kopacze schodzą coraz niżej wgłąb ziemi, a kolejne odwierty prowadzą do odkrycia i eksploatacji dodatkowych złóż surowców - miedzi i srebra, kamieni głębinowych i spiętrzonego marmuru, nawet złota i żelaza. Ta ogromna inwestycja zdecydowanie całkowicie wyczerpała potencjał wydobywczy Czerwonych Ziem i właściwie cała gospodarka kręci się teraz wokół jednej, kolosalnej rozpadliny z której co chwilę taczkami wywożone są setki kilogramów drogocennych metali. Wszystko trafia do magazynów, na handel i do użytku, nic się nie marnuje. Podatki zbierane są dość efektywnie. Szczególnie orkowie cieszą się, że na czas wolny od wypraw łupieżczych - nie, żeby tego czasu było zbyt dużo - tak młodzi jak i doświadczeni mogą ćwiczyć swoją tężyznę fizyczną w kopalniach.- Skonsoliduj zyski z: Wydobycie srebra na Czerwonych Ziemiach i Wydobycie żelaza na Czerwonych Ziemiach, uczyń z nich jeden zysk - Eksploatacja Czeluści na Czerwonych Ziemiach. Oprócz zysków z poprzednich inwestycji, dodaj do niego 220 sztuk złota wartości.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Czw Sty 28, 2016 10:58 amSmok w swej niezmiernej chciwości i mądrości spostrzegł, jaki kocioł wojenno-polityczny szykuje się na kontynencie, który przecież należy ostatecznie do Niego (oraz całe jego kosztowności). Zdaje sobie sprawe, że złoto samo może przyjść do niego, jeśli tylko zostanie odpowiednio skuszone...albo wymuszone. Chociaż osobiście woli wydobywać je z wnętrza ziemi, oraz odbierać siłą tym, którzy uważają że nie należy ono do Prastarego Jaszczura, Smok zdaje sobie sprawe z potrzeby powiewiu świeżości.

Jego thralle to w większości istoty gwałtowne i poszukujące konfliktu. Po co zmuszać je do wyładowywania swojego gniewu i rządzy krwi na terenach Dominium, gdy mogą to robić na obcej im ziemi w dodatku za złoto? Plotki o pewnym cywilizowanym człowieku, którego rządza krwi dorównywała orkom, spryt przekraczał goblińską nienawiść a chwiwość była prawie tak wielka ( tak samo jak ptaki to prawie dinozaury) jak smocza. Został on sprowadzony na Smoczy Dwór, gdzie Namiestnik wytłumaczył mu sytuacje.
Zostanie pierwszym Mistrzem Gildi świeżo powstającej Gildi Najmeniczej Smoczego Szpona. Ma ona zrzeszać wszystkich tych, którzy chętni są pokazywać świetność Dominium i jej generalna dominacje w kwestiach militarnych na kontynencie. Na zachodzie z pewnością znajdą się chętni na takie usługi. Kiedy oczywiście wszelkie mniejsze grupki mogą pracować pod skrzydłem tej organizacji, służy ona także jako kontakt pomiedzy Smoczym Dominium a innymi Państwami, które chciałyby wynając całe formacje należace do Smoka. Oczywiście wszystko za drakońskie ceny, jednak warte swojej wysokości.
Namiestnik oferuje Mistrzowi pożyczke ze smoczego skarbca, warta 100 sztuk złota. Bez problemu pokryje to wydatek na budowe siedziby, wszystkie kwestie logistyczno-finansowe jak i zapewni budżet na jakiś czas. Oczywiście, wszelki zarobek gildii jest opodatkowany, a także Smok spodziewa się rychłej, ale rozsądnej w ilości, spłaty długu.

Oczywiście łatwo się domyślić że to nie jest propozycja. Jednak tak jest ze wszystkim, co ma miejsce na terenach Smoka, a ostatnio jest tylko lepiej...
Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pią Sty 29, 2016 12:12 pm

Gildia Najemnicza Smoczego Szpona rozpoczęła działalność. Jako siedzibę wybrała sobie odosobniony punkt między szczytami górskimi w Popielnej Krainie; może chwilę zająć, zanim mistrz gildii odcedzi chętnych do walki od prawdziwych najemników gotowych przynieść sobie, gildii, rodzinom oraz Prastaremu Jaszczurowi złoto. Niemniej, pewne podwaliny mamy już stworzone, a na wypadek zaistnienia potrzeby obrony naszego terytorium - zależni od smoka najemnicy staną po naszej stronie.

- Stworzona kompania najemnicza, zaraz opiszę.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Zeman on Wto Lut 02, 2016 5:06 pm

Czas na kolejne celebracje! A jakże by inaczej miało to wyglądać w Smoczym Dominium, niż kolejne ogromne igrzyska?! Smok zawsze poszukuje osób wartych by poprzez swoje wyjątkowe zdolności dołączyć do elity na Jego Dworze. W związku ze zwiększająca się popularnością tego wydarzenia, jeden ze złamanych szczytów został przekształcony w swoiste koloseum, a także zwiezione tam najniebezpieczniejsze bestie zamieszkujące Dominium. Widownie przystosowano by każdy "wielkościowo" thrall mógł znaleźć dla siebie miejsce, niewazne jak mały czy wielki. Oczywiście, wstęp dla widzów jest płatny, w przeciwieństwie do tych którzy chcą walczyć ku chwale swojej i Smoczego Dominium. Jednak Smok jest pewien, że ta rozrywka będzie popularna nawet gdy nie bedą organzowane Smocze Igrzyska.

Na budynek i organizacje Igrzysk przeznaczono 150 sztuk złota.
Zeman
Zeman

Liczba postów : 239
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Wto Lut 02, 2016 9:33 pm

Budowa koloseum i organizacja igrzysk przyniosła ze sobą stały zysk dla Smoczego Dominium, ale także wyłoniła zwycięzców dnia, tygodnia, miesiąca, sezonu - najlepiej wyszkolonych i przygotowanych do walki wojowników zdolnych prowadzić w razie potrzeby rzesze innych!

- Dodaj sobie nowy zysk - Organizacja Igrzysk na Szczycie: 50 sztuk złota,
- Dodaj sobie jeden punkt herosów.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Ismerus on Nie Lip 02, 2017 1:26 pm

.

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i Wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach