Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by MG Vaiar on Pon Sty 11, 2016 9:18 pm


Militaria przechodzą zasadniczą zmianę. Odtąd jednostki które opisujecie w stosownym temacie są jednostkami armii zawodowej, które ja wyceniam i które mają swój koszt utrzymania. Oprócz armii zawodowej posiadamy również oddziały poborowe, które pojawiają się w naszym temacie po przeprowadzeniu stosownego spisu i przedsięwzięciu środków mających na przykład odciążyć jakąś grupę społeczną, aby mogła sprawować posługę w armii. Nie możemy jednak nająć sobie po prostu sto tysięcy ciężkiej piechoty, jeśli jesteśmy bogaci - ilość naszej armii, poborowej i zawodowej, nie może przekroczyć tzw. potencjału rekrutacyjnego, który będę wyznaczał przy uzupełnianiu tematów.

Armia poborowa cechuje się dużo mniejszymi zdolnościami bojowymi, niedużymi kosztami utrzymania i tym, że z każdym kolejnym kwartałem wynajmowania jej mamy do czynienia ze spadkiem poparcia społecznego. Wyjątkiem są nacje o usposobieniu agresywnym, u których jednak koszt utrzymania takich jednostek jest zwykle nieco wyższy.

Armia zawodowa pochodzi z jednostek opisanych w militariach i jest dużo lepiej wyszkolona, jednak kosztuje więcej w utrzymaniu. Sami wyznaczamy liczebność jednostek wojskowych, ich uzbrojenie i wyszkolenie - zależnie od walorów które zdecydujemy się wypisać jednostki mogą być droższe lub tańsze w najęciu i utrzymaniu. W przypadku każdej z nacji posiadanie oddziałów armii zawodowej sprawia, że jesteśmy w stanie łatwiej zadbać o zachowanie porządku społecznego - długotrwałe utrzymywanie armii zawodowej w większości przypadków powiększa poparcie społeczne.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach