Działania i wydarzenia

Go down

Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Pon Sty 11, 2016 6:03 pm

avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sro Sty 13, 2016 7:13 pmTura I

Właściwie nic nie mogłoby zakłócić spokoju mieszkańców cesarstwa, gdyby nie fakt, że we wczorajszym dniu mieszkańcy prowincji Tiantang mieli okazję ujrzeć przedziwne widowisko. Ludność dość gęsto zaludnionego zachodniego pogranicza w kilku wioskach była świadkami pogoni stada zwierzoludzi za istotą przypominającą powołane do chodu drzewo. Ta ostatnia dysponowała niezwykłymi zdolnościami i ogromną siłą, a po krótkiej walce zmiotła przeciwników jakby odpędzała się od much. Całkowicie ignorując świadków tego zdarzenia ruszyła w drogę powrotną, pozostawiając truchła przeciwników rozorane drzazgami, długimi szponami i zmiażdżone prawie nie do rozpoznania. Zastraszony lud zabarykadował się w wioskach, ale nic podobnego się już nie powtórzyło. Teraz wieści o tym zdarzeniu dotarły przez gońców na dwór cesarski, a tajemnica wtargnięcia czeka na rozwiązanie.


Ostatnio zmieniony przez MG Vann dnia Sro Sty 13, 2016 10:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sro Sty 13, 2016 7:25 pm


Nie możemy pozwolić na swawole jakichkolwiek wytworów - naturalnych czy nie - na naszych ziemiach. Nasi mieszkańcy muszą czuć się bezpieczni, a my musimy o to zadbać. Namiestnik prowincji Tiantang, Yang Yi, otrzymuje od samego cesarza zadanie przyjrzenia się sprawie incydentu drewnianej istoty oraz zwierzoludzi; jego agenci w terenie mają za zadanie zbadać ślady, co najważniejsze: skąd przybył ent i zwierzoludzie, a także gdzie konkretnie udała się ta przedziwna istota po walce z napastnikami. Zaleca się, żeby nie prowokować walki z żadną ze stron w przypadku ich napotkania; wręcz wskazane jest, by próbować się porozumieć i ocenić, czy istoty są rozumne. I jeszcze jedno. To bagna, a na bagnach czai się niejedna przedziwna kreatura. Cesarz czuwa nad zwiadowcami, ale nie nad idiotami.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Sty 14, 2016 7:16 pm

Tereny położone na zachód od prowincji Tiantang to częściowo moczary, a częściowo dziewicze knieje z bardzo gęsto rosnącymi drzewami ukrywającego niebo przed obserwatorami. Nasi zwiadowcy natknęli się wielokrotnie na ślady po walce - wypalone części lasu i gleby, liczne cielska zwierzoludzi w różnym stopniu rozkładu i odcięte kończyny entów właściwie wypełniają te ziemie. Nie udało się jednak, nawet po tygodniach oczekiwania, natknąć na żadnego z nowych wojowników - wygląda na to, że jeśli na tych terenach toczyły się walki, są one już odległą przeszłością. W samym terytorium ościennym nie odnaleźliśmy żadnych śladów po osiedlach albo obozach prócz kilku tymczasowych schronień zwierzoludzi. Co ciekawe, nie znaleziono pośród martwych żadnych samic.

Konkluzja jest prosta - przybysze musieli nadejść z odleglejszych ziem.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Pią Sty 15, 2016 5:00 pm


Skoro już jesteśmy pewni, że specyficzni walczący są daleko stąd, możemy odetchnąć z ulgą. Nie należy jednak spocząć na laurach i być przygotowanym na wypadek agresji zwierzoludzi czy też drzewoludzi na nasze osady.


帝國勇

DEKRET CESARSKI

Na mocy swojej pozycji, jaką cieszy się cesarz Qi Yong, ogłasza się:

Utworzenie regularnych oddziałów milicji w wioskach na terenie prowincji Jiang, Shui, Tiantang, Huo, Kongqi i późniejszych; każdy mężczyzna w sile wieku będzie musiał przejść podstawowe szkolenie wojskowe, które pozwoli mu na obronę doraźną swojej rodzinnej osady na wypadek agresji zwierząt bądź innych istot.

 Milicja obywatelska rozpocznie regularne patrole w okolicach osady oraz będzie stanowiła przedłużenie woli cesarza, pełniąc rolę stróżów prawa.

Lokalny dowódca milicji będzie wyznaczany przez namiestnika danej prowincji na podstawie sporządzonej dla niego listy przez starszych wiosek, którzy będą mieli obowiązek przedstawić na nich swoich kandydatów. Osobnik taki nie może mieć przeszłości kryminalnej w aktach, a jego rodzina musi cieszyć się dobrą reputacją.

Członkowie milicji muszą podporządkować się woli swojego przełożonego, jeśli jego działania nie przekraczają granic prawa - na wypadek działań niezgodnych z prawem, mają oni prawo wypowiedzieć mu posłuszeństwo i wysłać oficjalną notę bądź też zgłosić się personalnie do namiestnika właściwej prowincji.

Członkostwo w milicji obywatelskiej jest wyłącznie ochotnicza, jednak podstawowe przeszkolenie wojskowe każdego dorosłego to rzecz obligatoryjna. Członkostwo w milicji przyniesie na pewno chlubę i szacunek dla rodziny ochotnika.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych

Kilka dni po opublikowaniu pierwszego dekretu na tablicach ogłoszeniowych miast cesarskich pojawiła się kolejna informacja:


帝國勇
OGŁOSZENIE


Do wszystkich obywateli Cesarstwa Yong!
Ogłasza się rozpoczęcie akcji kolonizacyjnej terytoriów na zachód od prowincji Tiantang w celu włączenia tychże ziem w skład naszej ojczyzny. Jest to teren pokryty gęstymi lasami oraz bagnami, które oferują naturalne skarby dla naszej ojczyzny, takie jak torf czy drewno opałowe. Osoby uczestniczące w akcji kolonizacyjnej otrzymają na własność wyznaczoną im przez urzędników cesarskich ziemię, z której mogą korzystać wedle swej woli i w ramach obowiązującego prawa. Spośród osadników wyznaczy się namiestnika nowej prowincji, szczególnie biorąc pod uwagę pierwszych kolonizatorów.
Osadnikom przydzieli się tymczasową ochronę w postaci oddziału łuczników Tiantang, doskonale znających terytoria podmokłe i leśne, aż do czasu utworzenia lokalnych oddziałów milicji.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych

WYDATEK: 150 sztuk złota na powyższe działania + 300 sztuk złota na rekrutację łuczników Tiantang.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Sty 16, 2016 3:03 pm

Organizacja milicji obywatelskiej zapełniła puste listy poborowe cesarstwa. Na dodatek, bezpieczeństwo w regionie znacznie wzrosło, a milicja powstrzymała przed działaniem nie tylko dzikie zwierzęta, ale też rzezimieszków którzy dotychczas poczynali sobie na drogach polując na nieuważnych kupców.

Działania kolonizacyjne powiodły się - ludność, choć ze sporą obawą o bezpieczeństwo w związku z incydentem, zachęciły wieści o przypisywaniu własności przez urzędników i finansowanie całej akcji. Do prowincji sprowadzili się pierwsi mieszkańcy i rozpoczęli budowę nowego majątku od nieco niezorganizowanej wycinki lasów. Część bagienną, jak można się było spodziewać, raczej każdy minął, dlatego, że panujące tam warunki nie są wystarczająco przyjazne, aby ryzykować dobytek i zdrowie.

Wojsko zostało najęte i wyposażone, stacjonuje teraz za zachodnią granicą rdzennych terytoriów.

- Dodaj sobie nowy zysk - Wycinka drzew w [prowincja zachodnia]: 35 sztuk złota.
- Dodaj sobie nową prowincję w administracji.
- Dodaj sobie nową jednostkę zbrojną.
- Otrzymujesz nowe jednostki poborowe.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Nie Sty 17, 2016 11:22 am決定
POSTANOWIENIE


Postanawia się, iże od dziś dzień prowincja zachodnia Cesarstwa nosi nazwę Zhaoze, a jej stolica mieści się w wiosce o tej samej nazwie. Jest ona traktowana jako równorzędna prowincja imperium i - jak wcześniej ustalono - dokona się wyboru namiestnika prowincji, którego dokona Zhu Yong, dziedzic cesarski.
Dwór oczekuje listy kandydatów godnych na to miejsce, które sporządzą starsi wioski Zhaoze.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych命令

Zwiadowcy cesarscy otrzymują rozkaz zbadania terytoriów poniżej określonych; cesarz oczekuje raportu zaraz po zakończeniu zadania.


Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Nie Sty 17, 2016 2:53 pm

Wkrótce mieszkańcy nielicznej wioski Zhaoze wybrali jako kandydata na namiestnika swojej prowincji starszego mężczyznę, Lao Hengyu, doświadczonego drwala i posiadacza własnego gospodarstwa, które odsprzedał osiedlając się na zachodzie.

Badane terytorium kontynentalne to ziemie o generalnie nieprzyjaznym wegetacji klimacie, zimne i wyżynne, ale upstrzone licznymi wąwozami i głębokimi wgłębieniami, najczęściej wypełnionymi wodą i tworzące małe jeziorka. Ostępami przechadzają się czasem dzikie stada lam, ale są to jedyni mieszkańcy tych okolic. Inaczej sprawa ma się z wyspami - mniejsza, jak ze zdziwieniem odkryli nasi rybacy, zamieszkana jest przez ludzi! Nie nawiązaliśmy z nimi jakiegoś szczególnego kontaktu, ale wydaje się, że to potomkowie handlarzy jednego z państw południa, którzy opuszczeni w obliczu Zarazy przyjęli inne zawody. Wielu jest pośród nich rybaków i myśliwych, również małych rzemieślników; mówią w języku charakterystycznym dla mieszkańców wyspiarskiej Republiki Arko.

Większa wyspa po części zamieszkiwana jest przez tych samych ludzi, ale żyjących w nieco odmiennych warunkach, bo zamiast na wybrzeżu, to w dolinach dobrze osłoniętych górami. Wokół tych dolin żyje co najmniej kilka stad ogrów zajmujących się wypasaniem owiec i najwyraźniej nawiązujących z tymi ludźmi jakieś prymitywne kontakty, bo raczej nieskorych do atakowania ich. Co nie znaczy, że są to ogry wybitnie przyjazne...
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Nie Sty 17, 2016 3:22 pm


Przed dalszą ekspansją cesarz zadecydował, aby wzmocnić gospodarkę państwa, którym rządzi - jak wie każdy biedak, którego nie stać na drewno opałowe, naturalnym bogactwem bagien jest torf, tani surowiec paliwowy. Wraz z poszerzeniem naszych wpływów na zachodnich bagnach poprzez kolonizację i utworzenie prowincji Zhaoze, jesteśmy w stanie rozpocząć intensywną eksploatację torfowisk w tamtym rejonie. Wydobywany przez poddanych surowiec nie zostanie jednak przeznaczony na opał; zamiast tego, zbuduje się na terenie kraju odpowiednią infrastrukturę, która pozwoli na transportowanie go do żyznych regionów rolniczych, takich jak prowincja Shui - torf użyty jako nawóz na pewno sprawi, że nasze plony będą w przyszłości wyższe, a zbiory bogatsze.

Należy też poszerzyć zastosowanie rośliny, jaką jest bambus w naszym kraju; młode pędy bambusa są jadalne, a z jego ziaren można robić chleb, który w przyszłości być może stanie się podstawowym składnikiem kuchni yongiańskiej. By zachęcić ludzi do uprawy bambusów i przetwarzania go, jesteśmy skłonni przeznaczyć skromną sumę na dotację, która rozwinie tą gałąź gospodarki rolnej.

Nie należy też zapominać, że bambus jest dobrym materiałem dla przeciętnego cieśli - tani i niezawodny, jednak mało dostępny w skali kraju. Póki co. Wybudowana przez nas droga zachód-wschód nie dość, że poprawi handel wewnętrzny w naszym kraju, to jeszcze pozwoli na pojawienie się na rynku prowincjonalnym rzeczy dotychczas niedostępnych dla przeciętnych zjadaczy chleba.

WYDATEK: 50 sztuk złota.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Nie Sty 17, 2016 7:56 pm

Wydatki cesarskie na rozpowszechnienie uprawy bambusa i zwiększenie wydobycia torfu opłaciły się. Wygląda na to, że inwestycja w te dwie gałęzi yongijskiego przemysłu i rolnictwa wesprze działania gospodarcze również w innych sferach.

- Zysk z: Uprawy prowincji Shui zwiększa się o 10 sztuk złota,
- Zysk z: Wycinka bambusów w prowincji Tiantang zwiększa się o 10 szuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk: Wydobycie torfu w prowincji Zhaoze: 20 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Pon Sty 18, 2016 3:10 pm命令

Zwiadowcy cesarscy otrzymują rozkaz zbadania terytoriów poniżej określonych; cesarz oczekuje raportu zaraz po zakończeniu zadania.


Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Wto Sty 19, 2016 10:09 am

Powrócili zwiadowcy z ogólnym opisem i mapami zbadanych na rozkaz cesarza terytoriów.

Leżące centralnie na południe od naszych dominiów ziemie, oznaczone na mapie kolorem brązowym, pełne są licznych kotlin i otoczonych wzgórzami o urwistych zboczach dolin. Natychmiast trafiliśmy na gęsto zamieszkany region pełen różnych ras, ale przede wszystkim koboldów, które dobrze sobie te terytoria zagospodarowały; mieszkają w wykutych w zboczach miastach, posiadają własną milicję patrolującą region i rozwiniętą gospodarkę rolniczą i wydobywczą. Wygląda na to, że odnaleźliśmy siedzibę Bajdury.

Tereny oznaczone na czerwono, dzielące nas od Smoczego Dominium, to ziemie płaskie i niezbyt urodzajne, wypełnione pyłem i kamieniami. Zachodnią ich część rozorał długi wąwóz, u dołu którego rozpoczyna się rzeka płynąca na daleki zachód. Wygląda na to, że nikt tego regionu nie zamieszkuje. Nasi ludzie trafili niemniej na przychodzących z południa zwiadowców, ubranych w mamucie skóry i wyposażonych w dobrej jakości broń - z pewnością nie mieli dobrych zamiarów, więc korzystając z elementu zaskoczenia, zwiad upewnił się, że nie zajdą dalej na północ.

Terytoria oznaczone na kolor kremowy to głównie skalista pustynia, ale w centralnej i wschodniej części klimat nieco łagodnieje, pojawiają się niskie i wyższe trawy oraz małe jeziorka. Nasi szpiedzy zauważyli małe skupiska ludzkich nomadów podróżujących z jednej do drugiej oazy tego kraju traw. Jego zachodnia część pozostaje niezamieszkana; pozostaje nam tylko przypuszczać, czy ludzie na których natknęliśmy się na zachodzie również dotarli na te tereny.

Purpurą kartograf zwiadowców oznaczył ziemi o dość interesującym klimacie - pełne jezior i terenów podmokłych, z dziko rosnącymi drzewami owocowymi, przede wszystkim drzewkami pigw i jabłek. Tereny są nizinne i bardzo rzadko zamieszkane przez nieliczny lud niziołków, który stworzył własny język, kulturę i żyje pokojowo skupiając się w pływających na jeziorach miastach z drewna, z konstrukcjami opartymi na wysokich palach. Naszych zwiadowców, gdy przypadkiem się na nich natknęli, przywitali nieufnie i ze strachem, ale zapewnili im wygody, zapewne mając nadzieję, że szybko odejdą i zostawią ich w spokoju. Tak się właśnie stało.

Nadmorskie tereny, żółte, są niezamieszkane. Ich wysokość na kilkadziesiąt mil od linii brzegowej sięga ledwie kilku metrów nad poziomem morza, a od południa je i sąsiednią prowincję południową dzielą wysokie wzgórza przechodzące w skaliste zbocza, zapewne redukujące wpływ wiatrów na południowe ziemie i nieco wyniszczające okoliczną naturę ciągłą erozją, lawinami i kamienistą, górską glebą. W trakcie przypływu północne ziemie są zalewane bardzo głęboko, a słona woda wyniszcza terytoria rolne; tam jednak gdzie nie dociera, pozostają niemal wyspiarskie tereny zielone, zadrzewione, z wysokimi trawami i licznie żyjącymi takimi stworzeniami jak bobry, wiewiórki, niedźwiedzie, małe gryzonie i lisy. W trakcie odpływu można spokojnie przejść przez całą prowincję bez moczenia nóg, po przypływie trzeba być dobrym pływakiem, żeby wymknąć się morskiej wodzie. Może kilka sprytnie ustawionych tam mogłoby załatwić problem...

Mapa zwiadu.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Wto Sty 19, 2016 3:00 pm
公告
OBWIESZCZENIE

Obwieszcza się, iże Szkarłatne Cesarstwo rozpoczyna Plan Połączony Rozbudowy Gospodarczej i Ekspansji, w którym zawiera się:

Uznanie terytoriów położonych na południe od nas, tj. skaliste i popielne ziemie (kolor czerwony na mapie zwiadu) za de iure część naszego imperium; jednocześnie, w ramach rozwoju gospodarczego zorganizowane zostaną kamieniołomy, których zadaniem będzie wydobycie surowców takich jak piaskowiec. Wraz z tym planuje się budowę infrastruktury łączącą kopalnie na północy prowincji z Yong właściwym oraz budowę prowizorycznych domostw dla pracowników tychże kompleksów wydobywczych.

Uznanie terytoriów położonych na południowy wschód od nas, tj. skalistą pustynię (kolor kremowy na mapie zwiadu) za de iure część naszego imperium; jednocześnie nasi agenci i dyplomaci postarają się skontaktować ze starszymi plemion nomadów, które wędrują po wschodniej części prowincji i zaoferowanie im możliwości hodowli bydła oraz egzystencji w o wiele bardziej sprzyjającym klimacie, takim jak np. północna część prowincji Huo oraz rozciągnięcie nad nimi cesarskiej ochrony przed agresorami w zamian za włączenie oaz w skład terytorium Cesarstwa Yong oraz poddanie się minimalnemu podatkowi pogłównemu, który będzie płacony przez każdego dorosłego nomada na rzecz wcześniej wspomnianej protekcji. Koczownikom oferuje się również możliwość podjęcia się służby w armii imperialnej na zasadzie osobnych oddziałów, które otrzymywać będą żołd oraz przysługiwać im będą prawa obywateli Szkarłatnego Cesarstwa. Warto zastanowić się nad tą propozycją, gdyż w zamian za częściową utratę niezależności i skromny datek na rzecz państwa nomadzi będą mieli dostęp do wioskowych targów, które pozwolą im się wzbogacić oraz bogatych yongiańskich miast, jeśli nowe pokolenia koczowników zdecydują się na karierę w metropolii. Oczywiście, wysłana do ludzi delegacja przyniesie im skromne podarki, które na pewno pomogą przekonać co bardziej sceptycznych do dobrej woli cesarza i dworu imperialnego.
Niezależnie od odpowiedzi naszych wschodnich sąsiadów, na zachodzie tejże prowincji powstaną kompleksy wydobywcze, które zajmą się eksploatacją piaskowca w tym rejonie oraz analogicznie wybuduje się odpowiednie drogi, które pozwolą na łatwiejszy transport tego surowca. Z racji powszechnego występowania kamieni i żwirów, materiały potrzebne do budowy infrastruktury będą na miejscu.

Terytoria z drzewami owocowymi to ojczyzna niziołków; małej, strachliwej rasy, która stara się przetrwać w tym świecie, tak więc musimy przygarnąć je pod skrzydła Smoczego Cesarza. Do lidera karłów wyśle się delegację Yong, ubraną w bogate szaty i eskortowaną przez kilku ciężkozbrojnych - delegacja ta ma za zadanie przekonać króla niziołków do złożenia hołdu cesarzowi w Jiang w zamian za ochronę ich ojczyzny, będącej później autonomią w ramach Yong. Z racji tchórzostwa i ostrożności niziołczej rasy, wraz z delegacją wyśle się około 150 najbardziej groźnie wyglądających żołnierzy z oddziału łuczników z Tiantang, którzy będą swoistą pięścią rozsądku w rokowaniach z karłami. Nie będą oni jednak wkraczać do samych wiosek gnomów, a jedynie stać w oddali i starać się być zauważonymi przez zwiadowców lub samych mieszkańców podmokłych terytoriów. Ten fortel na pewno da nam kartę przetargową w negocjacjach.

Ziemie zalewowe na wschód od prowincji Shui zostają uznane za część Szkarłatnego Cesarstwa; nadworni architekci i inżynierowie otrzymują zadanie budowy tam, które uregulują poziom wody i zapobiegną przyszłym jej wylewom na trawiaste ziemie, jednocześnie nie ingerując nazbyt w życie fauny tejże prowincji, która jest jej największym bogactwem. Wraz z rozpoczęciem akcji kolonizacyjnej, przeprowadzonej na tych samych zasadach co na terenach niedawno przyłączonej prowincji Zhaoze, administracja imperialna rozpocznie nadzorowanie projektu budowy domków myśliwskich, których to pracownicy zajmą się pozyskiwaniem mięsa i futer z bobrów, niedźwiedzi, lisów, et cetera, et cetera. Pojawienie się futer na rynku miast imperialnych na pewno przyniesie niebagatelne zyski do skarbu państwa.
Poza wyżej wspomnianymi działaniami rozpocznie się również przedłużenie szlaku zachód-wschód, ciągnącego się przez całe cesarstwo - tak, by przyłączyć do sieci dróg prowincję zalewową i ułatwienie futrom znalezienia się na rynku krajowym.


Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych


WYDATEK: 200 sztuk złota.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Wto Sty 19, 2016 7:35 pm

Nie mieliśmy większych problemów z włączeniem południowych terytoriów w obręb naszej cesarskiej domeny; nie, żeby ktokolwiek przeciwko temu protestował. Kamieniołomy zaczęły wydobycie i ciągną do nich masowo bezkastowcy, ludzie z biedoty i regionów przeludnionych upatrując tu łatwej szansy na zarobek. Oprócz prowizorycznych schronień powstały też chaty co bardziej śmiałych, poszukujących nowego zarobku na tym pustkowiu. Ludzie prędzej czy później coś znajdą.

Podarki sprawiły, że cesarscy wysłannicy zdobyli uwagę nomadów. Propozycja zaraz tę uwagę zmieniła w gniewne groźby; szczęście mieli jedynie dlatego, że są to miesiące zimowe, na stepie przy podobnym klimacie wyjątkowo trudne do przetrwania i chude. Może nie wódz wodzów, ale jeden z wpływowych przywódców nomadów noszący tytuł atakana i imię Balnor, wypowiedział się za zaproponowanym rozwiązaniem wypowiadając dość dramatyczną mowę i biorąc kilku pobratymców na świadków. I choć niemożliwym byłoby zabranie wszystkich takanów, klanów, z tutejszych okolic, to przynajmniej kilka z nich ruszyło z Balnorem w stronę prowincji Huo przez prowincję Shui, pozostawiając krainę traw i wyruszając na obce ziemie, odmienni od swoich nowych sprzymierzeńców. Oczywiście, zrobili to pod pewnymi warunkami - wyłączeniem z tradycyjnego systemu kastowego Cesarstwa Yong i pozostawienia osobistej niezależności społecznościom Ekaterinów. Pozostali, którzy woleli zostać na Ekaterine, morzu traw, bardziej lub mniej chętni wierzyć Balnorowi i yongianom, rozgościli się na zwolnionej przestrzeni i poprawili nieco swoje warunki życia poradziwszy sobie z przeludnieniem. Większa część takanów pozostałych na morzu traw nie zgodziła się na płacenie pogłównego i zachowała wysoką niezależność, ale nikt raczej otwarcie nie protestuje przeciwko inwestycjom cesarskim. Nie mają też szczególnie wysokiego poparcia wśród ludności...

Zastraszenie zadziałało i niziołki, porządnie przestraszone, zgodziły się przyjąć ofertę yongian nie do odrzucenia w zamian za zachowanie odrębności kulturowej i osobistej. Nawet, gdyby złożone przez urzędników obietnice okazały się fałszywe, to wydaje się, że niziołki są usatysfakcjonowane tym, że udało im się w ogóle wygnać obcych ze swojej ziemi. Być może będzie tutaj potrzebna stała obecność armii zawodowej, bo nie wydaje się, żeby lokalni mieszkańcy - co niezbyt dobrze rokuje ich własnemu dobru - mieli zbyt duży szacunek do czegoś więcej niż ich lokalna społeczność.

Natomiast co do prowincji północnej - chociaż pierwsze środki zostały przedsięwzięte i nawet zapobiegliśmy głębokiemu zalewaniu tutejszych ziem - wymagają one dalszych inwestycji. Zwyczajnie dlatego, że mamy obecnie miesiące zimowe i niewielu ludzi sprowadziło się do tego północnego krańca kontynentu, aby polować na zwierzęta, ryzykując stratę życia i miejsca w rodzinnym domu. Tamy stoją, postawiono mosty i kładki, trzeba przedsięwziąć jeszcze wycinkę i budowę jakichś schronień lub akcję zachęcającą obywateli do zasiedlania tych skrawków cesarstwa.

---

- Dodaj sobie nową prowincję (tę czerwoną) i zysk w niej - Wydobycie piaskowca w [prowincja południowa]: 40 sztuk złota,
- Dodaj sobie nową prowincję (kremową) i zysk w niej - Tradycyjne rzemiosło ekaterińczyków: 15 sztuk złota, z następującą administracją:

Ekaterine
Stolica: Obozowisko Turr
Dominująca religia: kult przodków
Inne wiary: kult imperialny
Skład rasowy: 90% Ekaterińczycy, 10% Yongianie
Obecność organizacji: ---
Poparcie dla Cesarstwa Yong: Niskie
Dążenia niepodległościowe: Takany nie są przekonane o szczerości cesarstwa i mogą wypowiedzieć mu wierność.

- Dodaj sobie nową prowincję (purpurową) i zysk w niej - Uprawa pigw w Leulleune: 20 sztuk złota, z następującą administracją:

Leulleune
Stolica: Leuna
Dominująca religia: Fatirionizm
Inne wiary: kult imperialny
Skład rasowy: 95% Niziołki, 5% Yongianie
Obecność organizacji: ---
Poparcie dla Cesarstwa Yong: Bardzo niskie
Dążenia niepodległościowe: Niziołki nie mają środków ani ambicji do przeprowadzenia buntu, zresztą władza cesarska nie wyzyskuje ich nazbyt,

- Zmień skład etniczny prowincji Shui na: 90% Yongianie, 10% Ekaterińczycy,
- Zmień skład etniczny prowincji Huo na: 75% Yongianie, 25% Ekaterińczycy,
- Zmień poparcie w prowincji Huo na: Wysokie, dodaj sobie tam nowy zysk - Wypas bydła w prowincji Huo: 30 sztuk złota
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Wto Sty 19, 2016 8:20 pm
命令

Zwiadowcy cesarscy otrzymują rozkaz zbadania terytoriów poniżej określonych; cesarz oczekuje raportu zaraz po zakończeniu zadania.


Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych帝國勇
DEKRET CESARSKI

Z rozkazu miłościwie nam panującego Smoczego Cesarza Qi Yong, ogłasza się co następuje:

W prowincjach Kongqi, Shui oraz kolonii wschodniej rozpoczyna się projekt budowy retort, w których to drewno pozyskane z lasów będzie opalane w celu uzyskania węgla drzewnego; taniego, kalorycznego paliwa, który pomoże podbudować yongiańską gospodarkę. Nad planem czuwać będzie administracja imperialna, w tym namiestnicy tychże prowincji - w przypadku kolonii wschodniej prace nadzorować będzie Zhen Yong, młodszy syn naszego władcy.

Z prowincji Eikaterine rozpocznie się transport luźnego piasku, będącego odpadem wydobywczym piaskowca, do głównych metropolii naszego imperium, w których to powstaną piece hutnicze przetwarzające na miejscu piasek w szkło, a tenże zostanie wykorzystany w manufakturach wyrobów szklanych, których to budowę również zleci się w miastach stołecznych prowincji Yong właściwego.

W zachodniej części prowincji Kongqi połowę drewna z poszerzonej ich niedawno wycinki przeznaczy się na transport do stolicy tejże jednostki administracyjnej, gdzie też powstaną warsztaty szkutnicze zajmujące się produkcją części do statków, okrętów i kutrów; z racji właściwości drewna z lasów deszczowych takich jak odporność na zbyt dużo wody, nowe elementy łodzi na pewno będą pożądane na rynku yongiańskim.

Obwieszcza się powołanie Cesarskiego Ministerstwa Kolonizacji; urząd ten będzie sprawowany przez namiestników kolonii oraz nowoprzyłączonych prowincji, jednak osoba na stanowisku będzie się zmieniać co roku - wyboru ministra dokonywać będzie cesarz lub jego dziedzic, Zhu Yong. Z racji pełnionej funkcji namiestnicy prowincji kolonialnych oraz niedawno przyłączonych do Szkarłatnego Cesarstwa będą starać się, by przyciągnąć jak najwięcej osób do swojego rejonu poprzez działania tegoż urzędu. Pierwszym szefem Cesarskiego Ministerstwa Kolonizacji zostanie Lao Hengyu, namiestnik prowincji Zhaoze.

Cesarz zleca wcześniej wspomnianemu Lao Hengyu przygotowanie gruntu pod cegielnie, które mają powstać w rejonie bagien prowincji, którą zarządza; glina, powszechny surowiec na moczarach, stanie się głównym składnikiem wypalanych w piecach cegieł. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie atrakcyjności tegoż terytorium dla potencjalnych osadników, którzy pomogą rozwinąć gospodarkę Yong i przyczynią się do wzbogacenia ich ojczyzny.

Ogłasza się utworzenie oraz poszerzenie istniejących już plantacji jabłek na terenie prowincji Leulleune należącej do karłów - ich przywódcy przedstawi się plan zagospodarowania dotąd niewykorzystanych pod uprawy rejonów, by nie czuł się pokrzywdzony i wiedział, że Yong dotrzymuje słowa pod względem autonomii swoich nowych poddanych. Plantacje pozwolą na utworzenie nowych miejsc pracy dla mających mniejsze powodzenie w życiu niziołków oraz pogłębienie relacji yongiańsko-niziołczych; wraz z utworzeniem tychże kompleksów rolniczych zleca się Cesarskiemu Ministerstwu Kolonizacji przeprowadzenie spisu ludności wśród mieszkańców prowincji Leulleune, uwzględniając wiek, płeć i oczywiście samą liczebność. Samo rozpoczęcie projektu plantacyjnego na pewno zaskarbi nam sobie przychylność wśród niedawno zhołdowanych obywateli, jednak dla pewności w samej stolicy autonomicznego regionu stacjonować będzie garnizon łuczników z Tiantang, którzy to prawdopodobnie zakończą już swoje zadanie ochrony osad yongiańskich w prowincji Zhaoze z racji utworzenia tam lokalnych oddziałów milicji. Oczywiście posunięcie te pozwoli przybywającym do Leulleune w celu zarobkowym Yongianom na poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozpoczęcia nowego życia wśród nieco niższych obywateli naszego imperium.


WYDATEK: 150 sztuk złota.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Sty 21, 2016 6:17 pm

Wysłaliśmy naszych szpiegów na zachód i przypadkiem trafiliśmy na tumult mający miejsce tuż za naszymi granicami.

Tereny oznaczone kolorem żółtym to ziemie dość przygnębiające, o szarej trawie, wysokich, brzózkowatych drzewach i dość licznie występującej zwierzynie łownej. W ich południowej części znajduje się kilka kompletnie zrujnowanych miast o spękanych, kamiennych murach, przegniłej zabudowie i wymagającej renowacji infrastrukturze. Ciekawą rzeczą jest to, że granice tutejszych zabudowań wyznacza długi, całkiem dobrze się trzymający mur prowadzący z południowego zachodu i zakręcający na północnym wschodzie z powrotem na południe, stanowiąc prawdopodobnie obronę przed przeciwnikiem. Nie zajęło nam zbyt dużo czasu dojście do wniosku, że natrafiliśmy na północne rubieże dawnej Konfederacji Sokolej. Teraz nie ma tutaj nawet jednego żywego człowieka, za to są całe sterty kości...

Tereny oznaczone na kolor pomarańczowy obejmują głębokie, białe zapadlisko otoczone ze wschodu i z zachodu przez wzgórza i skały, a w niektórych miejscach również mury, które możemy datować na długie dziesięciolecia, a może nawet dłużej. Nasi ludzie znaleźli sztucznie drążone tunele do strategicznie przydatnych punktów w których zapewne kiedyś służyły za punkt obronny w którym stacjonowali żołnierze. Tylko, że odmienne rozwiązania architektoniczne i inne wyryte na ścianach wskazówki w kompletnie nieznanych nam językach wprowadzają nas w konfuzję; wygląda na to, że były to terytoria sporne. Same zapadlisko to tylko kamieniste pustkowie, ale po krótkiej chwili obserwacji okazało się, że nie jesteśmy tutaj sami.---

Dzięki zainwestowaniu w piece służące nam do wypalania węgla drzewnego znacznie spadły koszta pracy hut i małych ośrodków przemysłowych; oczywiście, teraz, skoro część drewna idzie na inne cele, dochody z wycinki musiały się zmniejszyć. Wciąż jednak jest to rzecz opłacalna, biorąc pod uwagę nasze inwestycje w przemysł szklarski - wygląda na to, że zaspokoiliśmy potrzebę zaspokojenia specjalistycznego opału zanim się jeszcze pojawiła.

Powstały także nowe warsztaty szkutnicze w Kongqi i choć statki nie są zbyt komercyjnie wykorzystywane w cesarstwie, to niewątpliwie jest to działanie, które się zwróci i być może nawet zmniejszy koszta budowy przyszłej floty yongijskiej.

Co do piecyków i wypalania cegieł, to byłby całkiem dobry plan, ale bagienna glina okazała się relatywnie krucha i należy zużyć dość sporo surowca, żeby otrzymać materiał z którego można budować. Na dodatek nie przeprowadzono akcji kopania tej gliny, więc zwykle wygląda to tak, że niemający nic do roboty chłopi zgłaszają się do cegielni, biorą łopaty i po robocie idą kopać glinę, którą taszczą na łopatach albo drewnianych taczkach do miejsca wypalania. Jest to sposób dość nieefektywny.

Inwestycje w sady jabłkowe opłaciły się, a odpowiednio zmotywowany niziołki ruszyły do pracy. Yongianie generalnie mają mieszane uczucia co do swoich nieznanych sąsiadów i niewiele osób zapuszcza się w tamte terytoria, a w społeczeństwie pojawił się obraz niziołkowatych dziur, w których mieszkają i wychodzą tylko po to, żeby lenić się i uprawiać owoce. Ale są to owoce dobre i tak chłopi jak i dworzanie przyznają to ze smakiem, wyrażając niechętny podziw.- Dodaj sobie nowy zysk - Retorty węglowe w Kongqi: 30 sztuk złota,
- Zmniejsz zysk z inwestycji: Wycinka drzew [Zhaoze] o 10 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk - Warsztaty szkutnicze w Kongqi: 15 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk - Cegielnie w Zhaoze: 20 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk - Sady w Lelleune: 15 sztuk złota,
- Dodaj sobie nowy zysk - Warsztaty szklarskie w Jiang: 15 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Czw Sty 21, 2016 7:28 pm
帝國勇
DEKRET CESARSKI

Na daną Mu moc, Smoczy Cesarz Qi Yong rozpoczyna za pośrednictwem Cesarskiego Ministerstwa Kolonizacji akcję osadniczą prowincji zachodniej.

Bogactwem naturalnym przyszłej kolonii cesarskiej są lamy; istoty doskonale nadające się na zwierzęta juczne lub też ubój w celu pozyskania ciepłych futer bądź żywności. Rejon kolonizacji wyznaczony przez urzędników imperialnych dla osadników to przede wszystkim północno-wschodnia część tegoż terytorium.

Zaproszenie do uczestniczenia w akcji kolonizacyjnej zostanie również przedłożone plemionom nomadów, wydzielając im południowo-zachodnią strefę do użytkowania; hodowla zwierząt koczowników na pewno zyska na poszerzeniu jej o lamy, a my zyskamy ich lojalność. Ponadto, liczne jeziorka, które działają jako przeciwwaga dla otaczającego je surowego klimatu, pozwolą na prawidłowe zajęcie się tymi zwierzętami. W zamian oczekuje się od nich większego udziału w handlu na rynku prowincjonalnym.

Wraz z postępującą akcją osadniczą na terenie prowincji wschodniej, która została poddana projektowi konstrukcji tam, dwór imperialny wydaje rozkaz przebadania południowych wzgórz tychże terenów. Analogicznie, druga grupa geologów skieruje się na terytoria lam, poszukując cennych minerałów i surowców w wąwozach.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych決定
POSTANOWIENIE

Miłościwie panujący nam Smoczy Cesarz Qi Yong postanawia zainicjować powstanie Cesarskiego Instytutu Edukacyjnego, który rozpocznie swoją działalność w stolicy Szkarłatnego Cesarstwa, Jiang. W skład uczelni wchodzić będą między innymi:

Wydział Dyplomacji, którego studenci doskonalić się będą w sztuce negocjacji, retoryki oraz innych kierunków o podobnej tematyce pod czujnym okiem szczególnie utalentowanych krasomówczo dworzan imperialnych.

Wydział Inżynierii, zapraszający na naukę ludzi uzdolnionych w naukach ścisłych i umiejących znaleźć kreatywne rozwiązania problemów natury architektonicznej bądź technologicznej oraz nauczycieli, którzy wiedzę praktyczną chętnie im będą przekazywać.

Wydział Filozofii, zrzeszający największych myślicieli imperium, którzy przekażą swoją wiedzę młodym adeptom i pobudzą ich wyobraźnię.

Wydział Prawa, na którym gościnnie wykładać będą mogli namiestnicy imperialni oraz niezależni prawnicy w celu edukacji młodych pod kątem legislacji w naszym kraju.

Wydział Medycyny, pozwalający najtęższym umysłom z zakresu uzdrawiania przekazywać mądrość ochotnikom, chcącym w przyszłości być szanowanymi medykami - czy to w wioskach, w metropoliach, a nawet na polu bitwy.

Każdy poddany może stawić się na rozmowy kwalifikacyjne, które dadzą mu szansę na poszerzenie swoich horyzontów na uczelni; jednakże, tylko najzdolniejsi uczniowie będą w stanie przejść ten etap za darmo i otrzymać stypendium od państwa na rzecz edukacji. Mniej utalentowani ochotnicy będą musieli utrzymać swoją pozycję w akademii dzięki czesnemu, wynoszącemu stałą kwotę płaconą kwartalnie. Cesarski Instytut Edukacyjny pozwoli nam wyłowić perły intelektualne, które w przyszłości będą mogły się przysłużyć swojej ojczyźnie. Planuje się również zwiększenie ilości kierunków uniwersyteckich w najbliższym czasie.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych

WYDATEK: 150 sztuk złota na kolonizację oraz powstanie uniwersytetu.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Pią Sty 22, 2016 7:51 pm

Działania podjęte w zachodniej prowincji umożliwiły włączenie jej do macierzy. Szczególnie Ekaterińczycy upodobali sobie tamte terytoria i rzeczywiście, ze względu na przychylną propozycję cesarstwa, poparcie u Ekaterińczyków wzrosło. Więcej nomadów toczących już właściwie na wpół osiadły żywot przybywa do Yong aby rozpoczynać inne życie. Wydaje się, że hodowla lam idzie im wyjątkowo sprawnie i sprawia dużą satysfakcję. Na razie nie udało nam się tutaj znaleźć cennych surowców, ale w związku z tym, że pojawiły się fundusze, transportujemy przynajmniej to, co udało nam się znaleźć. Na wschodni rynek trafiają więc muszle i bursztyny znalezione na wybrzeżu, dostarczając nam niewielki zysk.

Prowincja północno-wschodnia w którą już wcześniej zainwestowaliśmy okazała się być bogata w cynk, którego wydobycie rozpoczęliśmy. Na dodatek pojawiło się więcej łowców przybywających z prowincji granicznych i nieco niziołków. Choć to mocny skraj, tak jak i prowincja zachodnia, naszego cesarstwa, jesteśmy w stanie utrzymać efektywną administrację. Radcy cesarscy obawiają się jednak, że jeśli będziemy dalej rozwijać się terytorialnie, może się okazać, że przekazanie dekretów cesarskich, rozkazów i ogólne zarządzanie nastręczy nam większych problemów i zmniejszy potencjalne zyski.

Akademia zaś rozpoczęła swoje działanie i zwiększa poziom wykształcenia u młodych Yongian. Możemy liczyć na zmniejszenie kosztów opracowywania technologii, kiedy tylko pierwsi absolwenci wyjdą z ław szkolnych.

Wygląda też na to, że nasze ziemie zaczynają przybywać koboldy z Bajdury, o dziwo podejmując się prac i zwiększając zyski w niektórych gałęziach naszej gospodarki. Mieszkańcy nie wiedzą co o nich sądzić, ale przyzwyczaili się już do niziołków i Ekaterińczyków, więc właściwie wykorzystują koboldy przy cięższych pracach oferując im głodowe stawki, z których tamci wydają się być zadowoleni.

- Dodaj sobie 1 punkt herosów,

- Dodaj sobie nową prowincję [zachodnią], nazwij ją i dodaj sobie w niej następujące zyski - Wypas lam w [prowincja zachodnia]: 15 sztuk złota, Zbiory bursztynu w [prowincja zachodnia]: 10 sztuk złota, w składzie rasowym prowincji koniecznie musi być 50% Ekaterińczyków, poparcie - Przeciętne,
- Dodaj sobie nową prowincję [wschodnią], nazwij ją i dodaj sobie w niej takie oto zyski - Myślistwo w [prowincja wschodnia]: 15 sztuk złota, Wydobycie cynku w [prowincja wschodnia]: 15 sztuk złota, w składzie rasowym prowincji koniecznie musi być 15% Niziołków, poparcie - Wysokie,

- Zwiększ zysk z inwestycji: Wypas bydła w Huo o 5 sztuk złota, Uprawy w Shui o 5 sztuk złota, Wycinka bambusów w Tiantang o 5 sztuk złota,

- Zmień skład rasowy prowincji całego cesarstwa:
JIANG - 97% Yongianie, 2% Ekaterińczycy, 1% Niziołki,
SHUI - 88% Yongianie, 11% Ekaterińczycy, 1% Niziołki,
HUO - 66% Yongianie, 30% Ekaterińczycy, 4% Koboldy,
KONGQI - 96% Yongianie, 4% Ekaterińczycy,
TIANTANG - 94% Yongianie, 4% Ekaterińczycy, 2% Koboldy,
EKATERINE - 86% Ekaterińczycy, 14% Yongianie,
LEULLEUNE - 92% Niziołki, 8% Yongianie,

- Zmień poparcie w prowincji Ekaterine na: Dość niskie.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Pią Sty 22, 2016 8:38 pm
帝國勇
DEKRET CESARSKISmoczy Cesarz postanawia zreorganizować zarządzanie prowincjami niedawno przyłączonymi - nasze wciąż rozrastające się imperium potrzebuje dodatkowej administracji dla efektywnego zarządzania poszczególnymi regionami. Ogłasza się, co następuje:

W prowincji Shi oraz prowincji Ziben miejscowi osadnicy mają za zadanie wybrać spośród siebie odpowiednich kandydatów na namiestników prowincji - ci odpowiadać będą przed Zhu Yongiem, zwierzchnikiem tychże. Z kolei nomadzi w prowincji Shi otrzymują propozycję wynikającą z dobrej woli i życzliwości Yong, tj. wyłonienia spośród nich nominalnego lidera na dogodnych dla nich zasadach, który również odpowiadać będzie przed władzą centralną, a nie przed namiestnikiem w/w prowincji. Wszelkie spory kompetencyjne rozstrzygać będzie zwierzchnik namiestników.

W prowincji Dejing, znanej pod tubylczą nazwą jako Leulleune, wyłoni się drogą głosowania przez Yongian Reprezentanta mniejszości yongiańskiej, który podlegać będzie władzy centralnej - król niziołków każde działanie dotyczące tejże grupy etnicznej na swoim terytorium powinien wcześniej ustalić z Reprezentantem, a na wypadek niemożności osiągnięcia kompromisu w negocjacjach obie strony zgłaszają swój spór do zwierzchnika namiestników. W przypadku niemożności orzeczenia w sprawie, stosowny wniosek trafia za pośrednictwem Zhu Yonga na cesarskie biurko.
Analogiczne rozwiązanie zastosuje się w prowincji Youmian, znanej pod nazwą Ekaterine - przed wyłonieniem Reprezentanta wnioskuje się o wyłonienie nominalnego lidera wśród nomadów, który będzie mógł ich reprezentować w sprawach oficjalnych.

Niniejszym powstaje Cesarskie Ministerstwo Dyplomacji, na czele którego stanie Pierwszy Minister Zi Guan (1 punkt herosa), eunuch na dworze cesarskim, szczególnie uzdolniony w retoryce i posiadający naturalny talent przekonywania. Zajmować się on będzie sprawami zewnętrznymi i polityką zagraniczną w porozumieniu z samym Smoczym Cesarzem.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych

avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Sty 23, 2016 12:42 pm

Lista kandydatów została przekazana Zhu Yongowi i wybór pozostawia się dziedzicowi imperialnemu. Co zaś tyczy się niziołków, wydali się bardzo uradowani, że działania Yongian w ich regionie administracyjnym mają być negocjowane z ich królem. Wygląda na to, że zaczynają dostrzegać korzyści w porozumieniu z cesarstwem i powoli zaczynają wyzbywać się swojej nieufności.

W Shi, dość nieliczni Ekaterińczycy dokonali wyboru takana Heerina Tukavadu na swojego przywódcę, prowadzącego jeden z klanów do zasiedlenia nowych terenów. Pozostałe tereny zamieszkane przez Ekaterińczyków pozostających poza rdzennym Ekaterine odetchnęły, bo w innych prowincjach taka propozycja by się nie sprawdziła - w ich przypadku, przy licznych międzyklanowych sporach lepiej jest ustanawiać rady i organy kolegialne, bo jest to ludność zbyt wewnętrznie rozbita. Tak właściwie tylko atakan Balnor Feuun ma wystarczający autorytet, żeby jego zdanie było szanowane przez wszystkich Ekaterińczyków z ziem cesarstwa. Najprawdopodobniej to z nim należy konsultować rozwiązania odnoszące się do nomadów, bo choć jest wielkim patriotą, jest też procesarski.

W prowincji Youmian, lokalnym nomadom nie udało się wybrać nominalnego przywódcy, głównie ze względu na to, że żyje tutaj więcej Ekaterińczyków niż w całym cesarstwie razem wziętym i byłoby to zbyt trudne. Być może sprawdziłoby się inne rozwiązanie.

Pierwszy Minister Zi Guan stanął na czele Ministerstwa Dyplomacji i możesz wykorzystać go do niewielkiej poprawy relacji z partnerem dyplomatycznym lub rozwiązywania języków rozmówców w sprawach o niezbyt dużej, ich zdaniem, wadze. [Maksymalnie raz w turze.]

---

- Poparcie w prowincji Dejing zmienia się na: Dość niskie, a dążenia niepodległościowe na: Niziołki przyzwyczaiły się już w pewnym stopniu do ludzkiej obecności i nie sprawiają większych problemów.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 23, 2016 2:12 pm

決定
POSTANOWIENIE


W
myśl reorganizacji administracji, Smoczy Cesarz przedstawia następującą propozycję plemionom nomadów w ich rdzennej prowincji, Ekaterine, znanej przez Yongian jako Youmian: Klany mają stworzyć Radę Plemion, instytucję składającą się z ich wodzów bądź też przedstawicieli wyłonionych na ustalonych wewnętrznie przez nich warunkach - wszelkie oficjalne wnioski do cesarza mają wpływać za sprawą tejże Rady, która podejmować będzie decyzje za sprawą głosowania i większości zwykłej; procedura podejmowania decyzji może jednak zostać zmieniona poprzez odpowiedni wniosek wodzów plemion wystosowany do Cesarza, a kontrpropozycja zostanie rozpatrzona w trybie pilnym.
Jednocześnie wystosowuje się propozycję do niejakiego Balnora Feuuna, wodza klanu Youmian w prowincji Huo - Smoczy Cesarz gotów jest powołać go na stanowisko Cesarskiego Reprezentanta Klanów pod warunkiem zrzeczenia się przywództwa w swoim klanie. Jest oferta godna rozważenia, ponieważ słowo tegoż człowieka jest bardzo poważane przez wszystkich Ekaterińczyków (tj. Youmian) z ziem cesarskich. Stanowić on będzie pośrednictwo pomiędzy metropolią i yongianami z Jego Cesarską Mością Qi Yongiem na czele, a plemionami Youmian na terenie całego imperium. Zrzeczenie się przywództwa przez Balnora zagwarantuje jego bezstronność w przedkładaniu wniosków na dworze cesarskim oraz względną stabilizację w relacjach Jiang-Youmian.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych


Jednocześnie Cesarskie Ministerstwo Dyplomacji z Zi Guanem na czele rozpoczyna swoje działania w celu nawiązania relacji dyplomatycznych z Bajdurą, zamieszkującą terytoria położone centralnie na południe od Yong właściwego. Pierwszy Minister, wraz z kilkuosobową eskortą, będzie zabiegał o audiencję u lokalnego przywódcy bądź też organu zarządzającego, jeśli takowy istnieje. Dongwuanie, tj. koboldy, mają zostać zapewnione o pokojowych intencjach Cesarstwa Yong, które rozwija się poprzez bezkrwawą ekspansję terytorialną i dialog ze swoimi poddanymi, czego przykładem ma być chociażby autonomia prowincji Dejing.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Pon Sty 25, 2016 3:44 pm

Rada w Ekaterine czy Youmianie została ustanowiona. Wydaje się to być dobrym pomysłem, lokalni mieszkańcy też są całkiem zadowoleni; nie stoi to też w sprzeczności wobec ich tradycji, a wręcz czyni ich bardziej zgranymi w podejmowaniu decyzji dotyczących ogółu populacji takanów. Być może w następnych kwartałach przyniesie to rozwój ich ojczyzny, trawiastego Ekaterine. A Balnor Feuun z chęcią przystał na propozycję, a na stanowisku atakana jego klanu zastąpił go jego syn - Dalur Feuun. Wydaje się, że to tylko zwiększyło autorytet Feuunów wśród Ekaterińczyków i przyniosło pozytywną reakcję wśród nomadów.

Co zaś natomiast ma się koboldów - ogólnie, jest to lud dość cywilizowany, ale zróżnicowany. Jedni jego przedstawiciele przejawiają bardzo wysoki iloraz inteligencji i pracują jako wykwalifikowani rzemieślnicy i architekci, inni są zupełnie głupi i na własne życzenie pracują w kopalniach i tunelach, będących naturalnym środowiskiem myszorów. Wyróżniliśmy kilka takich rodzajów koboldów i na podstawie zaobserwowanego podziału zrozumieliśmy kastowy podział ich społeczeństwa - w zależności od zdolności umysłowych i zrozumienia świata, koboldy pełnią odmienne role. Nasi emisariusze spotkali się ze strażą graniczną w osiedlu koboldów Hebhobian na skraju cesarstwa i terenów zajętych przez Bajdurę. Miejscowość była bardzo gęsto zaludniona, z tego, co zdążyliśmy zaobserwować i pomimo jej marginalnej roli zamieszkana przez setki mieszkańców, podczas gdy wioski o podobnej populacji w cesarstwie są ważnymi punktami rolniczymi albo przetwórczymi. Tutaj wielodzietne rodziny miewają po szóstkę albo i więcej dzieci, zdaje się ich rodzić po prostu więcej i wydaje się, że same koboldy są bardziej płodne niż ludzie.

Dowiedzieliśmy się ostatecznie, że starszym i przewodniczącym lokalnej grupy koboldów jest wiekowy Mommol Ibili, kobold niezmiernie inteligentny i zarządzający Bajdurą jak swoją własnością, prowadząc ją od etapu luźnego zbitku organizacji aż po sprawnie działający organizm, przypominający do ułudy państwowy. Niestety, choć o to zabiegaliśmy, spotkanie z nim jest obecnie niemożliwe ze względu na jego zły stan zdrowia. Niektórzy mówią o jego rychłym zgonie, liczy sobie bowiem podobno według ludzkiej miary już czterysta lat, ale wiele koboldów traktuje takie gadanie jak zwykłą tradycję - już kilkanaście razy zdarzało się starcowi tak chorować i wychodził z tego bez szwanku. Spotkaliśmy się za to z jego prawnukiem, Hladanem Ibili, pełniącym rolę zarządcy do czasu zakończenia rekonwalescencji przywódcy Bajdury. Udzielił nam audiencji w budynku, który jako jedyny możemy zbliżyć nieco w definicji do pałacu jaki znamy, przy ogólnie przyjaznej i ciekawskiej atmosferze.

- Możesz teraz prowadzić dyplomację z Bajdurą [Sala dyplomatyczna],
- Dążenia w prowincji Youmian zmieniają się na: Takany nie postrzegają cesarstwa jako agresora, ale raczej jako sojusznika. Marginalna opozycja dalej istnieje, lecz przy obecnych korzyściach wynikających ze współpracy mało prawdopodobne, aby zdobyła rozgłos wśród Ekaterińczyków.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Wto Sty 26, 2016 2:52 pm吶喊
WEZWANIE DO BRONI

Jego Cesarska Mość, Qi Yong, władca Cesarstwa Yong, Smoczy Cesarz, Protektor Yongian, Youmian i Dejingian, pan pałacu Jiang i potomek Wielkiego Odnowiciela wzywa do wojny obronnej wszystkich szanujących się poddanych imperium. Staliśmy się ofiarą agresji ze strony zwierzoludzi, którzy służą nikczemnym kreaturom i odmieńcom z pseudo-państwa znanego jako Murrgurru; państwa wynaturzeń i abominacji. Łupem dzikusów, znajdujących się pod butem Zagrożenia na Zachodzie padła prowincja Shi, która jest teraz doszczętnie spalona. Wyrżnięto Yongian i Youmian zamieszkujących te ziemie; metropolie i takany wołają o krew. I krew otrzymają.
Czas powołać armię zawodową, w skład której wchodzić będzie oddział Jeźdźców Huo - wzywamy do przyłączenia się do zalążka armii cesarskiej nomadów, którzy chcą pomścić swych braci krwi poległych w walkach ze zwierzoludźmi. Ponadto, spośród najmężniejszych Yongian powołany zostanie oddział Dzieci Cesarza, którzy są pierwszą i ostatnią tarczą Szkarłatnego Cesarstwa.
Ponadto, z racji wojny otwiera się Cesarski Fundusz Wsparcia Wysiłków Wojennych - prawdziwi patrioci i obrońcy imperium, którzy nie są zdolni do walki, są zdolni do wpłat pieniędzy na rzecz skarbu państwa w celach obronnych i planowanej kontrofensywy.

Podpisano,
朱勇
Zhu Yong, dziedzic imperialny i zwierzchnik namiestników prowincjonalnych
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Umrzyk on Sro Sty 27, 2016 10:33 pm

Najęty oddział Huo w dużej mierze składa się z Youmian, uciekinierów z Shi i ochotników z prowincji granicznych. W rzeczy samej, tak weterani jak i objęci działaniami wojennymi mieszkańcy cesarstwa złożyli się, miedziak do miedziaka, aby doposażyć armię cesarską. Ostatecznie zmniejszyło to koszta powołania jednostek zbrojnych o jedną trzecią. Wygląda na to, że Mommol Ibili również wywiązał się ze swojej obietnicy - dzisiaj do garnizonu w Tiantang przybyła uzbrojona grupa koboldów licząca sobie siedemdziesięciu wyszkolonych i doposażonych mężczyzn wyspecjalizowanych w walce przy wykorzystaniu wszelkich środków - weterani walk z Murrgurru na południu. Zaoferowali cesarzowi swoje nieodpłatne usługi w imię wzmocnienia więzi między cesarstwem a Bajdurą i zażegnania zagrożenia.

- Powołaj jednostki zbrojne, ale za 2/3 sumarycznej ceny [od obu jednostek],
- Dodaj sobie nową jednostkę zbrojną - Zbrojni z Haxtratra (70 ciężkozbrojnych koboldów) - utrzymanie: 5 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Ismerus on Nie Lip 02, 2017 1:34 pm

.

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach