Cesarstwo Yong

Go down

Cesarstwo Yong

Pisanie by Umrzyk on Nie Sty 10, 2016 11:32 pmCESARSTWO YONG
MOTYW MUZYCZNY


RASY

Cesarstwo Yong zamieszkują póki co wyłącznie Yongianie - rasa ludzka o skośnych oczach i ciemnych włosach. Yongianie mieszkają na kontynencie od wielu, wielu lat, jednak ich postępujący izolacjonizm przyczynił się do bycia na marginesie historii Niallu; dzięki temu też Szkarłatne Cesarstwo wykazuje się homogenicznością pod względem rasowym.


USTRÓJ

W Cesarstwie panuje monarchia absolutna; władcę uznaje się za wcielenie boskie i darzy ogromną czcią. Organem doradczym cesarza jest Rada Pięciorga, składająca się z pięciu namiestników historycznych prowincji tego państwa. Oprócz Rady Pięciorga, na dworze cesarskim zawsze goszczą eksperci, uczeni i naukowcy, którzy uniżenie służą radą swojemu monarsze.. za dobre rady jest się nagradzanym, a za złe - dotkliwie karanym.


MODEL EKONOMICZNY

Przez lata izolacjonizmu Cesarstwo Yong wypracowało autarkię w przeróżnych dziedzinach gospodarki; rozwinięte rolnictwo, które pozwala wykarmiać wciąż rosnącą populację, doskonałe rzemiosło mieszczan oraz nadwornych artystów, a także dobry handel wewnętrzny. Nie może jednak to wszystko obyć się bez odgórnej kontroli; administracja rządowa przeprowadza pobór podatków, spisy ludnościowe oraz egzekucję długów wobec państwa.
Najbardziej znanym i luksusowym towarem w cesarstwie jest wyśmienity szkarłatny jedwab, którego chwali się w całym państwie.


KULTURA

Prości Yongianie cenią sobie pracowitość, uczciwość i lojalność wobec władzy, a także porządek. Przeciętny chłop na roli prawie nigdy nie oszuka swojego pana ani nie złamie prawa, a gdy to zrobi - najczęściej wyda go jego własna rodzina bądź sąsiedzi w obawie przed gniewem przedstawicieli państwowych, którzy uznają coś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa w przypadku niemożności stwierdzenia tożsamości oszusta bądź też zbrodniarza.
W przypadku drobnej arystokracji sprawa ma się trochę inaczej - to wybitni intryganci oraz zabiegający o wpływy na dworze cesarskim oportuniści, którzy zrobią wszystko dla korzyści majątkowych bądź awansu w statusie. Jednocześnie są zapalonymi miłośnikami sztuki; chodzenie do teatrów, lekcje gry na instrumentach, nauka śpiewania - to wszystko chleb powszedni dla przeciętnego dworzanina. Yongianie cechują się nieufnością wobec obcokrajowców.


PODZIAŁ SPOŁECZEŃSTWA

Społeczeństwo Cesarstwa Yong dzieli się na:

I. Rodzinę cesarską - jak sama nazwa wskazuje, jest to władca oraz najbliżsi krewni, najczęściej żyjący w cieniu głowy rodu, niemniej jednak starający się nie przynieść wstydu dynastii.

II. Urzędników - jest to administracja państwowa, w tym również namiestnicy prowincjonalni. Stanowią oni przedłużenie woli cesarza w terenie.

III. Dworzan - jest to drobna arystokracja, pozostałość po wpływowych rodach panujących niegdyś w prowincjach, z której każda rościła sobie prawo do tytułu imperialnego. Są to również uczeni, myśliciele oraz wynalazcy będący na usługach władcy.

IV. Rzemieślników - wszystkie osoby parające się rzemiosłem w miastach.

V. Chłopów pańszczyźnianych - nie trzeba tłumaczyć.

VI. Kupców - stojący najniżej w hierarchii z racji bezproduktywności, a jedynie obrotu towarami, nie cieszą się największym szacunkiem w państwie.

Każdy człowiek rodzi się w danej grupie społecznej i w niej umiera; wyjątkiem jest 'degradacja', której powodem jest zwyczajne wykluczenie społeczne danej jednostki z racji jej poczynań.


CECHY SPOŁECZEŃSTWA

I. Usposobienie - mieszane.
II. Najważniejsza wartość - tradycja.
III. Specjalizacja - nauka.

WIERZENIA

Dominującą religią w Yong jest kult imperialny, deifikujący osobę cesarza i propagujący wartości odpowiadające aparatowi państwowemu. Poza główną wiarą, w cesarstwie istnieją też przeróżne szkoły filozoficzne dotyczące sposobu życia i samorealizacji; najpopularniejszy jest Daesunizm, który to zakłada, że każda jednostka ma określone miejsce w hierarchii państwowej oraz powinna darzyć szacunkiem swoją własną rodzinę, a także dbać o jej dobre imię.


HISTORIA

Niewiele wiadomo obcym o historii Cesarstwa Yong; zapiski, na których przeczytanie zezwolono opisują tzw. Pięć Królestw, które obecnie są prowincjami imperialnymi; w każdym z królestw panowała inna dynastia, która aspirowała do tytułu cesarskiego poprzez dyplomację, intrygi bądź też wojnę. W ciągu wieków prowincje jednoczyły się i rozpadały, jednak obecnie panująca dynastia Yong najprawdopodobniej najdłużej w historii Pięciu Królestw rządzi zjednoczonym imperium. Wszystko to za sprawą Hojina Yong, który to był watażką z obecnej prowincji stołecznej - jakieś pięćdziesiąt lat temu stalą i krwią zjednoczył on zwaśnione prowincje i wprowadził rządy terroru, które pozwoliły na wyeliminowanie wcześniejszych rodów rządzących królestwami. Obecnie jedynymi spokrewnionymi z prastarymi dynastiami są dworzanie bez ziemi.
Obecny cesarz Qi Yong, choć stary, zapowiada rekalibrację dotychczasowej polityki zagranicznej Cesarstwa Yong.


WŁADCAQI YONG

Cechy:
+ idol tłumów
+ podstępny
+ mistrz oręża
- pożądliwy


WAŻNE OSOBISTOŚCI

I. Ru Feng - nadworny uczony i wynalazca, faworyt cesarski w dziedzinie nowinek technologicznych.
II. Zhu Yong - pierworodny cesarza, nadzorca namiestników i głównodowodzący armią. Jednocześnie dziedzic imperialny.
III. Zhen Yong - młodszy syn cesarza, wychowywany jako przyszły nadzorca namiestników.
IV. Shen Qing - namiestnik prowincji Shui.
V. Yang Yi - namiestnik prowincji Tiantang.
VI. Bai Kang - namiestnik prowincji Huo.
VII. Da Han - namiestnik prowincji Kongqi.


HEROSAi Huan - nałożnica cesarza, jednocześnie mistrzyni szpiegów i znana ze wspaniałej urody uwodzicielka.


MILITARIA

Armia yongiańska stara się utrzymywać balans między siłą, a sprytem; wszechstronność jest kluczem. Yong najbardziej jednak słynie z wyśmienitej piechoty, czy to ciężkiej, czy lekkiej.

MAGIA

Magia w Cesarstwie Yong jest uznawana za przekleństwo, a nie dar. Osoby mające nieszczęście być użytkownikami magii są zamykane w odosobnieniu bądź też z miejsca skracane o głowę. Na dworze imperialnym rezyduje kilka osobistości wyćwiczonych w eliminowaniu magów.

KLIMAT

Część południowa Cesarstwa Yong to głównie stepy i klimat suchy kontynentalny, zachodnie obrzeża imperium to gęste dżungle, a wschodnie to klimat umiarkowany. Samo wybrzeże ma większość cech klimatu śródziemnomorskiego.

MAPA

KOLOR CIEMNOCZERWONY
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Cesarstwo Yong

Pisanie by MG Vaiar on Wto Sty 12, 2016 5:47 pm

Modyfikator - Oko cesarza

Boska osoba cesarza spogląda przychylnym okiem na porządek kastowy panujący w cesarstwie. O mieszkańcach nie można powiedzieć, że nie znają swojego miejsca. Urzędnicy państwowi mają ponadto dość dobrą reputację, a rzemieślnicy i robotnicy pracujący na rzecz dworu robią to z nie mniejszym zapałem, niż gdyby mieli pracować na korzyść własnej kiesy. Inwestycje w manufaktury, zakłady rzemieślnicze, przemysł i roboty publiczne przynoszą większe zyski, a ryzyko buntów i roszczeń ze strony niższych klas jest praktycznie zerowe.

Heros - Ai Huan

Piękna nałożnica cesarza posiada własną siatkę szpiegów i tylko niewielu zaufanych dworzan jest w stanie to potwierdzić. Dzięki swoim koneksjom i urodzie jest w stanie efektywniej infiltrować politykę wewnętrzną cesarstwa, manipulować namiestnikami i zyskiwać sobie ich przychylność; mówią też, że jest mistrzynią w sztuce makijażu i potrafi przespać się z tym samym mężczyzną dwa razy bez bycia rozpoznaną...
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach