Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Vaiar on Nie Sty 10, 2016 11:05 pm

1. Potencjał rekrutacyjny w Domenie Królewskiej:

Drużyna chorążego Semlika (150 lekkich piechotników) - 150 sztuk złota - utrzymanie: 10 sztuk złota

2. Potencjał rekrutacyjny w Zielonym Łańcuchu:

Straż Traktu z Rogu Obfitości (120 lekkich piechotników, 50 kuszników) - 180 sztuk złota - utrzymanie: 20 sztuk złota

3. Potencjał rekrutacyjny w Tiledzie:

Oddział marynarski (100 lekkich piechotników, 60 ciężkich piechotników - 180 sztuk złota - utrzymanie: 20 sztuk złota

4. Potencjał rekrutacyjny w Deszczowych Mokradłach:

Łuki Głębokoborskie (140 myśliwych) - 200 sztuk złota - utrzymanie: 15 sztuk złota [ZREKRUTOWANE] [W Kranii]

Straż Vormandzka (110 lekkich piechotników, 70 łuczników) - 210 sztuk złota - utrzymanie: 20 sztuk złota

5. Potencjał rekrutacyjny w Lidze Averniańskiej:

Niska Straż (150 niziołków-piechotników, 50 niziołków-łuczników) - 200 sztuk złota - utrzymanie: 15 sztuk złota

Inne:

- Chorągiew barona Wilhelma (85 rycerzy tilediańskich, w prowincji wschodniej) [ZREKRUTOWANE]
- I. Batalion Atholmski (400 knechtów, w Surtii) [ZREKRUTOWANE]

Maksymalny potencjał ludzki: 4000 powołanych.


Ostatnio zmieniony przez Vaiar dnia Sob Sty 30, 2016 5:50 pm, w całości zmieniany 5 razy
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vaiar on Pon Sty 11, 2016 10:41 pm

I. DOMOWNICY

Żyję by walczyć dla króla.
Rycerz Aselot spytany o sens życia


Każdy wielki ród ma na utrzymaniu rycerzy, którzy są jego najwierniejszymi sługami i walczyć będą za niego do samego końca. Tego wymaga od nich honor i kontrakt feudalny. Nie inaczej jest z Athyngami. Rycerze z ziem centralnych znani są jako Królewscy Domownicy, lub zwyczajnie jako Domownicy. Żyją na królewskim dworze w Atholmie, gotowi na każde zawołanie monarchy. Ich wyposażenie i utrzymanie pokrywa w całości Korona.

Ziemie centralne to dom najlepszych sovariańskich jeźdźców. A co za tym idzie - królewscy domownicy, jako najlepsi przedstawiciele centralnego rycerstwa są też najlepszymi jeźdźcami wśród rycerstwa sovariańskiego. To ciężka jazda, zbrojna w drogie pancerze płytowe. Ich podstawową bronią jest lanca, wykorzystywana do groźnych szarż. Po szarży Domownicy zależnie od potrzeby dobywają mieczy lub włóczni - uzbrajają się oczywiście przed walką. Rycerstwo z ziem centralnych dopracowało szczególnie element tarczy ochronnej - magicznej osłony, chroniącej przed pociskami, ostrzami i tak dalej. Oczywiście, na tyle ile pozwoli siła i moc użytkownika..

Występują zazwyczaj w chorągwiach, po stu wojowników każda.II. KNECHCI

Na rozkaz!
Typowy knecht


Rody mają na swojej służbie nie tylko rycerzy. Czerwonokrwiści są równie chętnie przyjmowani jako wojownicy - ktoś ostatecznie musi trzymać szyk. W domenie Athyngów taką rolę pełnią tradycyjnie knechci - w porównaniu z rycerzami w pełnych zbrojach płytowych knecht jest lekko uzbrojony. Im wyższy stopień knechta, tym większy stopień ochrony on otrzymuje. Najważniejsi mogą otrzymać pełną zbroję kolczą, z dobrym stalowym hełmem i innymi elementami uzbrojenia podczas gdy szeregowi knechci zadowolić się muszą krótką, kolczą tuniką osłaniającą tułów i otwartym hełmem. Ich podstawowym uzbrojeniem są miecze i włócznie (zazwyczaj danej kompanii knechtów przydziela się jeden typ uzbrojenia przed wysłaniem w pole) a do obrony korzystają z obszernych, drewnianych tarcz w kształcie prostokąta. Knechtom nie zabrania się łupienia uzbrojenia przeciwnika, o ile będzie ono spełniało odpowiednie wymagania. Okrągłe tarcze w szeregu prostokątnych nie są mile widziane..

Knechci występują w batalionach, po 300 knechtów każdy.III. KUSZNICY

Jeden strzał: jeden trup.
Sierżant Devar o swojej celności


Tradycją Athyngów jest organizowanie zawodów strzeleckich w swojej domenie. Z jednym zastrzeżeniem: udział w nich brać mogą wyłącznie yeomani i chłopi kontraktowi, którym zezwala na tego typu czynności umowa z seniorem. Zawody mają na celu wyłonienie najsilniejszych i najcelniejszych strzelców. Tacy otrzymują następnie zaproszenie do Korpusu Strzeleckiego, składającego się głównie z kuszników. Bo do naciągnięcia kuszy niezbędna jest krzepa, ale do strzelania z niej - odpowiednie oko. Nie są może tak mobilni jak łucznicy i nie zaleją wroga deszczem bełtów, ale precyzja i śmiercionośność kuszy czynią z nich ważny element armii Athyngów. Nie tak łatwo ich też wystrzelać - są całkiem dobrze opancerzeni.

Występują w kompaniach, po 150 każda.IV. KRÓLEWSKIE FLOTYLLE

U nas mawia się, że w czasach pokoju transportują złoto, a w czasie konfliktu: żołnierzy.
Sovarianin spytany o królewskie flotylle


Sovarianie na Niall dotarli okrętami z zapomnianej już ojczyzny. Morze dało życie Sovarii, a Sovaria wie że woda może je także odebrać. Dlatego sporą uwagę przykłada się do morskiej floty. Naczelne dowództwo nad okrętami Sovarii sprawuje Lord Mórz, którego funkcje omówiono w innym miejscu. Tradycyjnie tytuł ten przyznawany jest głowie rodu Tiledów, tak bardzo związanego z morzem.

Królewskie flotylle to flotylle okrętów, zarówno bojowych jak i transportowych, różnych typów ale najczęściej karak i holków, uzbrojonych w balisty czy drobne katapulty. Okręty transportowe w flotylli dysponują minimalnym uzbrojeniem, gdyż ich naczelnym celem jest przewożenie jak największej liczby wojowników bądź towarów w miejsce, które król uzna za stosowne.

Jedna flotylla liczy dwanaście okrętów - 8 bojowych i 4 transportowe.
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Vaiar on Wto Sty 12, 2016 3:46 pm

DOMOWNICY INNYCH WIELKICH RODÓW

I. RYCERSTWO TILEDU

Nikt nie lubi się bardziej popisywać niż Tilediańczyk z wielką bronią.
Rycerz z ziem centralnych


Tiledańczycy ze względu na swoją historię i położenie mają duże związki z morzem i wodą. Wielu rycerzy często robi też karierę we flocie, jako kapitanowie okrętów. Toteż nic dziwnego że żywioł wody stał się ulubionym wśród tych północnych wojowników. Korzystają z niego głównie po to by zamrażać przeciwników, sprowadzać deszcz czy w sprytny sposób zmieniać najbliższe otoczenie na swoją korzyść. Tiledianie z koni korzystają głównie jako środka transportu, a walczą na piechotę za pomocą broni dwuręcznych. A te wśród nich bywają różne - potężne dwuręczne miecze, młoty czy topory.

Nie jest to broń lekka i szybka. Ale dla Tiledian to nie jest problemem, bo pancerzem ustępują wyłącznie rycerzom z równin centralnych.

Podobnie jak inni rycerze, występują zazwyczaj w chorągwiach - po stu każda.

II. CZERWONI RYCERZE

Aurydzi przybyli! Raetanie będą płonąć!
Tancred Athyng w decydującym momencie bitwy pod Białym Rogiem


Czerwoni rycerze z Zielonego Łańcucha zasłynęli z mistrzostwa w dziedzinie walki za pomocą broni jednoręcznej i tarczy, dlatego też często oni dostają zadanie utrzymania centrum w sovariańskiej armii, walk w miastach i innym wąskim terenie. Temperament aurydzkich domowników odpowiada ich ulubionemu żywiołowi - ogniu. To właśnie na płomieniach swoje umiejętności magiczne koncentrują rycerze z Zielonego Łańcucha.

I dzięki temu potrafią w odpowiednich chwilach stanowić wielką siłę ofensywną, bo mało kto potrafi się oprzeć lecącej kuli ognia.

Podobnie jak inni rycerze, występują zazwyczaj w chorągwiach - po stu każda.

III. ZIELONI RYCERZE

Dotarli tu błyskawicznie, hehe. Błyskawicznie. Rozumiesz, nie?
Knecht Nav opowiada dowcip


Barwa zielonych rycerzy mylnie sugeruje ich powiązanie z żywiołem ziemi. Zielony to barwa tradycyjnie powiązana z rodem Vormandów, który się nią pieczętuje i Deszczowymi Mokradłami. Natomiast rycerze z Mokradeł doskonalili się głównie w sztuce żywiołu powietrza, a dokładniej - błyskawic. Są najbardziej lekkozbrojnymi rycerzami i walczą głównie na koniach, za pomocą lanc i włóczni. Swoją magię wykorzystują w dwóch celach: albo do rażenia przeciwników wyładowaniami elektrycznymi bądź przyśpieszania swoich szarż. I dzięki temu chociaż są zdecydowanie ciężej uzbrojeni niż lekka jazda, to dorównują im szybkością. Są jak błyskawica.

Podobnie jak inni rycerze, występują zazwyczaj w chorągwiach - po stu każda.
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by MG Umrzyk on Czw Sty 14, 2016 4:13 pm

I. RYCERSTWO TILEDU - 280 sztuk złota - utrzymanie: 10 sztuk złota [LIMIT: 2]
II. CZERWONI RYCERZE - 320 sztuk złota - utrzymanie: 15 sztuk złota [LIMIT: 2]
III. ZIELONI RYCERZE - 350 sztuk złota - utrzymanie: 20 sztuk złota [LIMIT: 2]

Zbyt długie wykorzystywanie wojsk wasalskich lub narażanie ich na zbyt duże straty może spowodować drastyczny spadek poparcia; możesz odwołać wynajęte jednostki wasali odzyskując 3/4 zainwestowanych w nie środków w przypadku nietkniętego oddziału i mniej w przypadku oddziałów wyniszczonych. Nie możesz uzupełniać oddziałów należących do wasali. Wraz z przyrostem zamożności wśród wasali liczba rycerstwa do wynajęcia może wzrosnąć.

I. DOMOWNICY - 350 sztuk złota - utrzymanie: 70 sztuk złota
II. KNECHCI - 400 sztuk złota - utrzymanie: 75 sztuk złota
III. KUSZNICY - 300 sztuk złota - utrzymanie: 50 sztuk złota
IV. KRÓLEWSKIE FLOTYLLE - 300 sztuk złota - utrzymanie: 40 sztuk złota
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach