Ofensywa w Deneronii

Go down

Ofensywa w Deneronii

Pisanie by MG Umrzyk on Nie Sty 03, 2016 5:52 pm


Nadszedł w końcu ten dzień. Już od początku stosunki między Kantonami a Tozgirem były napięte, ale dawny król je załagodził. Kantony były pewne, że dzięki temu mogą się zaangażować w inne działania - a konkretniej wywołanie powstania w Egzarchacie i wzięcie w nim udziału. Leren zdecydował się to wykorzystać i kuć stal, póki gorąca. Dzięki swoim Zarządcom i pylonom Tozgirczycy zostali zmuszeni do nieznanego im dotąd wysiłku, pośpiesznie przygotowując się do wojny. Wkrótce nadeszło pierwsze uderzenie, a padło ono na dawne tereny sporne. Beltchik, miasto portowe i baza zaopatrzeniowa powstańców, zostało podbite w mniej niż kilka dni. Furia Obersoldaten, wspieranych przez mangonele pozwoliła im na szybkie zdobycie tego terytorium, z minimalnymi stratami. Wielu zostało Naznaczonych, a jeszcze więcej - złożonych w ofierze Lerenowi, który odtąd każe się tytułować Mrocznym Bogiem.

Następnie kabała Okawii i sam Leren skierowali swoją armię w kierunku drugiej z prowincji Kantonów. Jej stolicą była Verana. Leren rozsądnie zadbał o to, by najpierw odciąć wszystkie drogi zaopatrzenia - tak, by Verana, miasto rzemieślnicze, pozostało bez wiadomości i bez żywności. I żeby samo nie było w stanie poprosić o pomoc. I o ile wiedziano już o losie Beltchik i ataku Tozgirskim, to władze Kantonów nie zdążyły jeszcze zareagować. Wojska najemne niekiedy uciekały, a niekiedy były okrążane i wybijane przez żołnierzy Lerena. Najzdolniejsi jeńcy byli natomiast dołączani przez Zarządców do armii, uzupełniając straty i zapewniając niezbędne dane wywiadowcze. Pierwsza Armia Tozgirska okrążyła w końcu miasto i rozpoczęła jego oblężenie. Jednak jest to tylko kwestią czasu, kiedy miasto upadnie.


----
Mapa
Legenda: gwiazdki - stolice denerońskich prowincji
Straty:
Tozgir:
- 150 szlachetnych tarczowników.
Po krwawych ofiarach pojawiła się nowa Kabała Zarządców (150 Zarządców) - nazwana ona jest Kabałą Beltchik i rezyduje w tamtym rejonie.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Ofensywa w Deneronii

Pisanie by MG Umrzyk on Sro Sty 06, 2016 8:19 pm


Verana została szybko zdobyta, głównie dzięki mieszaninie dobrze prowadzonej propagandy strachu i kurczących się zasobów. Miasto samo wpadło w ręce Lerena, a miejscowa ludność została naznaczona i wysłana do obozów pracy. Wojska ruszyły dalej, starając się zdobyć resztę kontynentalnych Kantonów.

Tym czasem ogromna flota karawel pod kierownictwem Habakuka Beneke skutecznie odpiera ataki zachodnich flot, które ruszyły na ratunek Kantonom. Przystań, stolica Kantonów jest już zupełnie odcięta od świata zewnętrznego.

Tym czasem na wschodzie wizjonerski przywódca orków porozumiał się z przedstawicielami Złotego Cesarstwa. Wygląda na to, że został mianowany cesarskim gubernatorem na Werrin a jego poddani wkrótce otrzymają imperialną pomoc i uzbrojenie. A to z pewnością oznacza kłopoty dla tyrana z Ettylbryk..

---
Mapy nie trzeba tłumaczyć.
Straty Tozgiru:
- 50 Obersoldaten. Koszt uzupełnień: 150 sztuk złota.
- Jedna flotylla karawel zatopiona.
- Trzy karawele wymagają napraw. Koszt: 30 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach