Liga Garonny

Go down

Liga Garonny

Pisanie by Ismerus on Pon Gru 21, 2015 9:27 pm


Nazwa nacji: Liga Garonny

Rasa: Ludzie

Ustrój: Garonna jest to liga miast, pod panowaniem rodu de Talois. W kraju obowiązuje monarchia feudalna, z dziedziczną i nieograniczoną władzą monarchy. Istnieją dwa organy władzy:
-Król: nieograniczona władza, kontroluje parlament, ma prawo ustawodawcze, mianuje urzędników i sędziów.

-Parlament: zgromadzenia posłów (po 6 z każdego miasta). Reprezentuje problemy, poglądy poszczególnych miast przed królem. Nie mają prawa wnosić ustaw, mogą za to zgłaszać swoje niepokoje i propozycje zmiany ustaw.


Model ekonomiczny: Liga Garonny jest położona na północy kontynentu, w paśmie wzniesień i gór. Duża lesistość obszaru , pozwala na budowanie statków, mebli oraz wozów. Dodatkowo duży odsetek społeczeństwa zajmuje pszczelarstwem, garbarstwem czy wypalaniem węgla drzewnego. Słabe gleby powodują, że rolnictwo jest słabo rozwinięte. Kraj posiada dużą ilość zasobów kopalnianych: węgiel kamienny, cynę, żelazo, miedź, srebro, siarkę i ołowiu. Występują tu też kamieniołomy.
Na południu kraju, gdzie klimat jest cieplejszy, ludzie zajmują się wypasaniem owiec.

Kultura: Garończycy to osoby otwarte i towarzyskie. Uwielbiają tańce, biesiady i skoczną muzykę. Nawet pogrzeby u nich nie są smutne, często pełno w nich kolorów i kwiatów. Wynika to z wiary, że zmarły nie chciałby, aby ludzie smucili się z jego powodu. Tą wesołość doskonale widać w strojach. Popularne są różnokolorowe ubrania, poczynając od koszul i spodni po futra zwierzęca. Wszystko się farbuje i maluje się na nich rysunki, wzory. Kobiety noszą dużą ilość biżuterii.  
W kraju bardzo dużo osób umie pisać i czytać. Odsetek ten dochodzi do nawet 95 %, ponieważ panuje przekonanie, że człowiek nieumiejący pisać, nie jest godny służenia bogu. Dlatego wydawane są gazety, księgi i ulotki. Poczta działa bardzo prężnie i ma duże oblężenie listów.
Język jest bardzo melodyjny. Pełen wesołości, śpiewności, obcokrajowcom wydaje się on śmieszny. Wydaje się niepasujący do twardych mieszkańców północy.
Do dziwactw Garończyków można z pewnością zaliczyć ich przesądność. Bardzo wierzą w różne zabobony, takie jak stłuczenie lustra powoduje pecha. Drugą poważną ich wadą, jest męczące gadulstwo. Mogą rozmawiać przez wiele godzin, na różne tematy, zasypując swojego rozmówcę, często niepotrzebnymi informacjami. Powoduje to trudności, z porozumieniem się, z obcokrajowcami.


Podział społeczeństwa: Społeczeństwo podzielone jest na 2 warstwy społeczne. Jest to umowny podział, bo w prawach i obowiązkach żadna z nich się nie różni.

Rycerstwo- potomkowie dawnych, wielkich wojowników. Obecnie są posiadaczami ziemskimi lub służą w wojsku. Wielu z nich kroczy drogą kapłaństwa. Natomiast rzadko parają się rzemiosłem, jako czymś dla nich haniebnym. Przed nazwiskiem mają przedrostek de. Stanowią około 5 % populacji.
Pozostali- reszta społeczeństwa. Spotyka się ich w każdym zawodzie, nawet kilku z nich ma duże majątki ziemskie. Stanowią 95 % społeczeństwa.

Cechy społeczeństwa: Usposobienie mieszane, najważniejsza wartość wiara, specjalizacja rzemiosło.

Wierzenia: Garończycy wierzą w boga Aliera. Jest opiekunem całego kraju. Przedstawiany  jako wielki mężczyzna, w sile wieku, w jednej ręce z trójzębem a w drugiej ze słońcem. Przy jego nogach siedzi pies.  Symbolizuje to, że włada nad wodą, niebem i ziemią.
Posiada liczne świątynie, kaplice w miastach, wioskach i na rozdrożach. Dodatkowo na każdym statku jest mała kapliczka, przy której żeglarze mogą się modlić.
Religia ma ogromny wpływ na życie mieszkańców. Pierwszą księgą którą uczą się czytać jest Pismo Niebieskie, następnie Hymny Ziemskie i Traktaty Wodne. Są to książki obowiązkowe dla każdego Garończyka, ktoś kto ich nie zna narażony jest na niechęć społeczeństwa.

Historia: Pierwsi ludzie przypłynęli na obecne tereny około 1000 lat temu. Stworzyli osobne państwa plemienne, które walczyły między sobą. Silniejsze państwa zaczęły podbijać słabsze. W 1 roku plemię z dzisiejszych okolic Versaille podporządkowało sobie inne.
Początek źródeł pisanych sięga 500 lat wstecz. Wtedy to powstało najstarsze dzieło, kronika Pepina Zjednoczyciela. Mniej więcej 20 lat później zaczęły powstawać święte księgi.
Zjednoczenia kraju dokonał Pepin de Talois, który koronował się w Versaille na króla, w roku 1 (od tego wydarzenia liczy się kalendarz w Lidze). Jego ród rządzi do dzisiaj. Oto ważniejsze wydarzenia z historii Garonny:
28 rok- Powstanie pierwszej katedry Alliera, wielki kapłan Manou pisze święte księgi religii.
55 rok- Początek zakładania miast. Lokacja Versaille.
96 rok- Wielki najazd zielonoskórych zza gór. Z trudem udało się powstrzymać najeźdźców.
134 rok- Powstanie parlamentu, pierwsze obrady na których wprowadzono tzw. prawa kardynalne.
189 rok- Z powodu zablokowania władzy króla, parlament odwołuje prawa kardynalne. Monarsze zostaje przyznana duża część władzy.
215-216 roku- Wielki głód. Z powodu głodu ginie 50 % populacji wysp.
333 rok- Powstanie Królewskiej Izby Nauk. Początek odkryć garońskich.
346 rok- Wybudowanie Wielkiej Biblioteki w Versaille.
367 rok- Edykt o magii. Powstanie Szkoły Nauk Magicznych.
400 rok- Wielka Zaraza Czarnej Ospy. Ginie 25 % populacji.
487 rok- Wynalezienia druku przez Jeana de Gutten.Władca:
Obecnym królem Ligi Garonny jest Henri V de Talois. Jest to 40 letni mężczyzna,  umięśniony, mocno wysportowany. Trenuje zapasy, szermierkę i pływanie. Oprócz tego uwielbia dyskusje filozoficzne i teologiczne. Często w nich uczestniczy i zaskakuje obecnych swoją wiedzą i przenikliwością.
Krajem rządzi od 15 lat. Jego panowanie jest spokojne, upływa na odkryciach, zgłębianiu nauki i rozwoju kraju. Mimo tego, król posiada  wady. Jest to rozwiązłość. Posiada dużą ilość kochanek i bękartów. W Garonnie jest to jednak dopuszczalne.  
Król  ma żonę Anne Melusine, z którą posiada czwórkę dzieci. Trzech synów: Nicolas (14 lat), Jean (6 lat) i Pierre (3 lata), oraz córkę Marie Luise (15 lat).


Cechy władcy: Pożądliwy, Uczony, Idol Tłumów, Architekt


Ważne osobistości: Marszałek Thomas de Saint-Vite: Szwagier króla (mąż siostry władcy), znakomity dowódca i żołnierz. Zreformował armię, wprowadzając nowe taktyki i formacje.  Przyjaciel Henriego von Talois, podobnie jak on uwielbia naukę. Finansuje z własnego budżetu prace nad odkryciem broni "tak samo śmiercionośnej jak balista, pozwalającej mocniej niszczyć mury..
Wielki Kapłan Francis: Wiekowy kapłan, o wielkiej mądrości. Często odwiedza dwór i doradza królowi.

Heros:
Antoinne de Bois:
40-letni mag, przewodniczący Królewskiej Izby Nauk. Sławny wynalazca, stworzył m.in. zegar ścienny, okulary i soczewki. Raz na pół roku przychodzi na dwór zaprezentować królowi swoje prace. Jest bardzo zapracowanym człowiekiem, często przez wiele dni nie wychodzi ze swojej pracowni.

Militaria: Wojska Ligi składają się na Flotę i Armię Lądową.

Flota: Flota nie jest tak rozwijana jak armia. Ale nie można powiedzieć że jest zaniedbana. Dominują w niej kogi, jednak ostatnio zwodowano pierwszą karawelę Joanna D'Arc. Główną taktyką walki na morzu jest abordaż.

Armia Lądowa: Jej trzon stanowią kusznicy, tarczownicy i halabardnicy oraz lekka jazda (uzbrojona w lance lub łuki). Główną taktyką jest zatrzymanie przez piechotę wroga, ostrzelanie przeciwnika i wjechaniu kawalerią w jego tyły. Obecnie coraz częściej ćwiczy się inne taktyki, jak wprowadzanie wrogów w pułapki. Natomiast ostatnimi czasy testuje się formacje obrony terytorialnej. Polega na oddziałach miejscowej ludności prowadzących walkę partyzancką przeciwko oddziałom wroga.

Zastosowanie magii: Mieszane- Szkoła Nauk Magicznych prowadzi dwa kierunki studiów. Pierwszy, kierunek magii bitewnej, szkoli czarodziejów którzy swoimi umiejętnościami pomagają armii. Niektórzy z nich pracują jako zwiadowcy, inni otwarcie atakują (np. kule ognia), a jeszcze inni służą jako nawigatorzy statków.  
Drugi kierunek, kierunek magii gospodarczej, szkoli czarodziejów do pracy na rzecz społeczeństwa. Dlatego znajdują się tu czarodzieje architekci, wznoszący magiczne budynki, urzędnicy czy naukowcy.

Klimat: W kraju panuje klimat umiarkowany chłodny. Jest duża roczna amplituda temperatur (średnio 25 stopni). Panują chłodne zimy (rzadko kiedy temperatura wynosi  powyżej -10 stopni de Celciusa*). Lata są ciepłe, średnio mają 25 stopni de Celciusa. Głównymi miesiącami opadów jest czerwiec i lipiec, gdzie potrafią spłynąć wielkie ilości wody.
*1 stopień de Celciusa to 1 stopień Celsjusza

Położenie:

Obszar królestwa oznaczony kolorem zgniłozielonym.


Ostatnio zmieniony przez Magnat dnia Wto Gru 22, 2015 4:20 pm, w całości zmieniany 2 razy

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Liga Garonny

Pisanie by MG Vaiar on Wto Gru 22, 2015 3:02 pm

Zasadniczo nie mam nic przeciwko, ale musisz zmienić morskie elementy państwa. Mianowicie mamy nieformalny zakaz osiedlania się na archipelagu - wynika to z eventów i generalnie historii gry, więc dobrze by było gdybyś wybrał inne miejsce i odpowiednio do niego zmienił swoje państwo.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Liga Garonny

Pisanie by Ismerus on Wto Gru 22, 2015 3:42 pm

Ok, poprawione.

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Liga Garonny

Pisanie by MG Vaiar on Sro Gru 23, 2015 1:36 pm

Aha, Twój heros raz na dwie tury może zostać użyty do przyśpieszenia prac nad badaniami technologicznymi lub magicznymi. Szybkość przyśpieszenia zależy od trudności projektu.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Liga Garonny

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach