Zatrucia w Tozgirze

Go down

Zatrucia w Tozgirze

Pisanie by MG Umrzyk on Pon Gru 14, 2015 2:09 pm

Kolejny atak na Tozgir. Tym razem - w jego samym centrum. Notuje się setki zgonów na skutek.. zatrucia i rozpuszczenia. Jak się okazuje, żywność importowana która została przywieziona z zachodu została zatruta specjalnym rodzajem toksyny i prawdopodobnie dzięki dobrze wpłaconym łapówkom udało się jej dostać na tozgirskie targowiska. Efekt działania był różny. Niektórzy drakonianie i ludzie zwyczajnie umierali jakiś czas po spożyciu, w ogromnych konwulsjach, a ci słabsi fizycznie - zwyczajnie się rozpuszczali w obrzydliwą breję kości i ciała. Nie znana jest przyczyna tego zjawiska, jest prawdopodobnie magiczna.

Do ataków przyznał się Naród Oświecony, który był zawiedziony prymitywną chciwością jaszczurów. Władze Narodu wystosowały oficjalną odezwę, w której zaleciły wszystkim (łącznie z niejaszczurzymi mieszkańcami Tozgiru) by "nigdy nie zadawać się ze smokiem." Krótki czas po, Oświeceni wystąpili z Ligi Denońskiej i nakazali konfiskatę tozgirskich towarów oraz aresztowanie ichniejszych kupców. Akcja nie udała się tak dobrze jak w Temnodarze (głównie z tego powodu że Oświeceni nie byli na tyle okrutni, a sami Tozgirczycy przygotowani) ale do skarbca wpłynęła jakaś sumka pieniędzy a tozgirski handel na pewno ucierpiał.

Co nie oznacza że Oświeceni również nie stracą na wymianie.

----
Naród Oświeconych zyskuje 150 sztuk złota (jednorazowo) a dochód z handlu morskiego wschodniego spada do 90 sztuk złota.
Tozgirowi dochód z handlu namorskiego obniża się o 70 sztuk złota.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach