Przyszła jesień

Go down

Przyszła jesień

Pisanie by MG Umrzyk on Pią Gru 11, 2015 5:34 pmPrzyszła jesień, a wraz z nią kolosalne zmiany. Egzarchat Latheński, całkowicie zostawiony w spokoju przez wszystkich, zdołał sobie podporządkować całą wyspę a kasta Wywyższonych świętuje. Armie Egzarchatu niewątpliwie są już dozbrajane, a nowa flota w budowie. A to oznacza że Kantony Denerońskie są na pewno w niebezpieczeństwie..

Jeden z pretendentów do tronu Vilsarionu niewątpliwie przegrywa wojnę. Do Aelriny przyłączyli się wasale dawnego króla i sam Leopold, pomimo tego że jak głosi dwór, ma wsparcie Narodu Oświeconych, to jest w ciągłej defensywie. Wygląda na to że nie wystarczą same słowa poparcia i dobrej woli.

Pojawił się też Despotat Trakii na arenie międzynarodowej. Co z tego wyniknie - zobaczymy. Ponownie rozbłysły światła na zachodnim archipelagu, akurat w czasie gdy na miejsce dotarła potężna ekspedycja Hierachii Thylosiańskiej, widocznie bardzo zaniepokojonej tamtejszymi wydarzeniami. Thylos ustanowiło na archipelagu stałą obecność militarną.

Odbył się też ogromny przekręt w świecie handlu. Już w pierwszych tygodniach po wstąpieniu kilku państw do Ligi Denońskiej można było zauważyć wzrost znaczenia tozgirskich handlarzy i rugowanie kupców innych nacji, nawet w ich własnych ojczyznach. Jednak skala bankructw urosła już do niebotycznych rozmiarów. Ale czemu tu się dziwić? Ostatecznie Liga Denońska powstała z założeniem ułatwienia handlu tozgirskim kupcom, którzy sami zresztą jej szefują i wprowadzają odpowiednie przepisy, które bardzo im ułatwiają interesy. A kupcy pozostałych nacji zmuszeni są ich przestrzegać..

Do portów Tozgiru i Temnogrodu przybyli też ciekawi goście. Ciekawi - bo twierdzą, że przybyli z dalekiego wschodu. Są to w większości ludzie, ale zdarzają się wśród nich też krasnoludy. Twierdzą oni że przedstawiciele ich państwa, Złotego Cesarstwa, już od jakiegoś czasu żyli pomiędzy nami, badając nasze zwyczaje, geografię, historię i najnowsze wydarzenia. Przybyli z wiadomością - mianowicie zaproponowali wejście w układ wasalny z Cesarstwem i umożliwienie mu zakładanie swoich posterunków na zwasalizowanych terytoriach. W zamian Cesarstwo miałoby zapewnić korzystne układy handlowe i bezpieczeństwo. My sami nic o tym Cesarstwie nie wiemy, nie mamy pojęcia gdzie leży i opierać się możemy jedynie na ich opowieściach. Wieści o przybyszach rozeszły się również do innych krain kontynentu.

Co czeka nas w przyszłości?

---
Wszystkie nacje należące do Ligi Denońskiej otrzymują w tej turze dochód mniejszy o 150 sztuk złota, z wyjątkiem Tozgiru. Tozgir dostaje przychód zwiększony o 250.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach