Przyszło lato

Go down

Przyszło lato

Pisanie by MG Umrzyk on Wto Gru 01, 2015 2:47 pm


W ciągu tych trzech miesięcy wiele się zdarzyło.

Zacząć może najbardziej wypada od królestwa Vilsarionu. Jego ostatni monarcha, Roderyk II zmarł kilka dni temu pozostawiając królestwo swojemu drugiemu dziecku - synowi Leopoldowi. Przeciw decyzji króla zbuntowało się jednak jego pierwsze dziecko - córka Aelrina, której szybko udało się zdobyć poparcie większości wiekowej szlachty. Za Leopoldem wstawiają się głównie bogatsi mieszczanie i drobniejsi arystokraci, ale dzięki pieniądzom w królewskim skarbcu jest w stanie wyrównać tą różnicę. W jaki sposób wojna domowa będzie rozstrzygnięta?

Tym czasem Thylosianie za pieniądze uzyskane na sprzedaży informacji z Białych Tablic skolonizowali okoliczne tereny. Podobnie uczyniły Kantony Denerońskie, po umowie z Tozgirem.

W Egzarchacie dokonały się przetasowania władz. Na chwilę obecną władcą po naradach Wywyższonych okazał się być Lagesh - inkarnacja latheńskiego boga morza i wód, znany z manipulowania wodą i morskimi stworzeniami. Pod jego agresywnym przywództwem Lathenia przyłączyła do siebie zachodnią część wyspy na której się znajduje i niemal pewne jest że zamierza zająć też wschodnią. Władze Egzarchatu po raz kolejny potępiły wszystkich bezbożników i niedowiarków, czyli głównie swoich konkurentów z Kantonów.

Na dalekim wschodzie, przy granicach Tozgiru i Kantonów powstało Państwo Orków, władane w sposób dyktatorski przez Wielkiego Wodza Thagasha. Thagash ogłosił, że już wkrótce zdobędzie nowe terytoria dla swoich pobratymców a orkowie wreszcie zajmą swoje miejsce w słońcu.

I na ostatek - z archipelagu ponownie rozniósł się taki błysk, ale tym razem nieco słabszy. Mimo wszystko - nadal był to wspaniały widok. Ale co to może oznaczać?
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach