Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by Leren Bez Oczu on Wto Lis 24, 2015 1:28 pm

1. Potencjał rekrutacyjny w Oberlandzie::

Kompania Psów (300 strażników narodowych) - 300 sztuk złota Zrekrutowani
Kompania Lisów (250 strażników narodowych, 100 tarczowników) - 450 sztuk złota Zrekrutowani
Kompania Szturmowych Inżynierów (100 tarczowników, 20 mangonel wsparcia piechoty) - 400 sztuk złota Zrekrutowani
I Kabała Okawii (150 zarządców) - w gotowości.
Inne:
Rozmieszczenie Armii:
1. I Armia Tozgirska (250 szlachetnych tarczowników, 100 strzelców, 10 mangonel wsparcia piechoty i 250 obersoldaten)
2. Kompania Inżynierów szturmowych (100 tarczowników, 20 mangonel wsparcia piechoty) - Księstwo Przywodzia
3. II Armia Tozgirska (550 strażników narodowych, 100 tarczowników) - Olejne Ziemie
4. Dwie flotylle Karawel czekają w gotowości na wodach w pobliżu Maisstadt


Ostatnio zmieniony przez Leren Bez Oczu dnia Pon Sty 04, 2016 11:38 pm, w całości zmieniany 3 razy
avatar
Leren Bez Oczu

Liczba postów : 111
Join date : 10/05/2013
Age : 24

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Leren Bez Oczu on Wto Gru 01, 2015 6:34 pm

Straż Narodowa

"Zawsze myślałem, że zwyczajna pałka nie może równać się z potężnym stalowym mieczem. Pewnego dnia jednak nasza wioska została zaatakowana przez bardzo dobrze wyposażonych ludzi z miasteczka na wschodzie. Myśleliśmy, że jesteśmy straceni, ale wtedy kapitan straży wydał rozkazy, a żołnierze ustawili się w szyku bojowym. To była masakra. Napastników musieliśmy chować w zbrojach bo została z nich tylko krwawa papka, a nasi strażnicy właściwie nie ponieśli żadnych strat bo miecze i topory bandytów ześlizgiwały się po ich pancerzu. Tego dnia nauczyłem się aby nigdy nie zalegać z podatkami."
- "Początki kolonizacji" Tom I, rozdział: Wspomnienia

Szkoleni w każdym większym mieście, profesjonalni żołnierze królestwa, którzy są stałym widokiem w Tozgirskich miastach. Uzbrojeni w miecze lub ciężkie pałki wojownicy pilnują porządku w państwie. Opłacani przez mieszczan mogą sobie pozwolić na zakup solidnej zbroi w celu ochrony przed zdradzieckimi strzałami. Szkolenie strażnika trwa rok, przez ten czas kondycja kandydata jest cały czas poddawana testom, a sierżanci szkolący nowych wpajają im do głów dyscyplinę wojskową. Strażnicy są więc dość szanowani, i dobrze, nikt nie chciałby dostać po głowie za obrazę funkcjonariusza.

Szlachetni tarczownicy

"(...)wyrzynali nas jak wieprzki. Myśleliśmy, że nasza przewaga liczebna da nam zwycięstwo ale stało się inaczej, ci drakonianie trzymali się w ścisłej formacji z tarczami wielkimi jak oni sami. Próbowaliśmy strzałami, próbowaliśmy kawalerią, ale właściwie nic nie mogło ich zatrzymać. Nawet grupa magów zaoferowała swoją pomoc i faktycznie po rzuceniu pierwszego zaklęcia ci tarczownicy złamali szyk, chwilę potem ostatni z magów dokonywał żywota na mieczu jednego z tych wielkich wojowników. Raz udało nam się nawet jednego z nich odizolować od reszty, ale dowiedzieliśmy się z tego tylko tyle, że ich zbroje są bardzo odporne, a broń zabójcza."
- Fragment z pamiętnika nieznanego żołnierza

Wywodzący się spośród szlachty drakonianie nie zawsze są w posiadaniu jakiegoś majątku ziemskiego, wtedy jedyną właściwą drogą jest droga miecza, a raczej tarczy. Ogromne pawęże z jakich słyną tarczownicy nie służą jedynie do obrony, ostrza zamontowane na nich pozwalają na atakowanie wroga będąc bezpiecznie schowanym za tarczą, miecz służy więc głównie jak mizerykordia. Ekwipunek tarczownika sporo waży ale sami tarczownicy to nie wymizerowane kmiotki, każdy z nich już od dziecka dba o swoją kondycję. Szlacheckie pochodzenie wymusza znajomość taktyki i dyscypliny, a więc tarczownicy działają głównie w grupie i wzajemnie się wspierają tworząc formacje bojowe.Mangonela wsparcia piechoty

"Lekkie, efektywne. I GENIALNE!"
- Oberlandzki inżynier o swoim dziele

Jeden z nowszych wynalazków Tozgirskich uczonych. Mniejsza wersja swojego stacjonarnego odpowiednika doskonale wpasowuje się w Drakoniańską doktrynę mobilności. Małe koła pozwalają na szybkie przemieszczanie na polu bitwy jeśli zajdzie taka potrzeba, a pociski sieją strach w sercach wrogów. Nie tylko broń szybko się rozstawia, ale także w razie potrzeby można ją spakować na wóz i popędzić dalej. Obsługa nie wymaga wielkich umiejętności, ale dobrze wyszkolona załoga jest w stanie wykorzystywać wiatr na swoją korzyść, aby trafiać cele położone dalej, więc nim rekrutom pozwoli się strzelać z mangoneli, przechodzą dłuższe szkolenie, aby w trakcie bitwy nie trafiać w pozycje swoich przyjaciół.


"Strzelcy"

"Jestem świetnym strzelcem"
- Snajper o sobie

Podstawowa jednostka strzelecka królestwa. W czasach pokoju i wojny zajmują się myślistwem, stąd ich świetne umiejętności łucznicze. Ich głównym zadaniem jest zwiad i zastawianie pułapek na transporty wroga, ale przed bitwą mogą również budować przeróżne konstrukcje defensywne, aby utrzymać wroga na dystans. W czasie walki zadaniem strzelców jest prowadzenie ciągłego ostrzału pozycji wroga i unikanie starć wręcz za wszelką cenę. Gdyby do takiego doszło to krótkie miecze i skórzane pancerze muszą wystarczyć do przybycia pomocy.
avatar
Leren Bez Oczu

Liczba postów : 111
Join date : 10/05/2013
Age : 24

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Leren Bez Oczu on Sob Gru 19, 2015 7:47 pm

"Co może być gorszego od wkurzonego jaszczura na wkurzonym jaszczurze? Szarżujący na ciebie wkurzony jaszczur na innym wkurzonym jaszczurze"
- zasłyszane w tawernieTozgirska jazda

Wraz ze zwiększeniem dostępu do uzbrojenia i zmniejszeniem kosztów jego zakupu, powstały nowe formacje wojskowe. Jedną z nich jest kawaleria, którą do tej pory drakonianie nie dysponowali. Udomowione jaszczury do tej pory służyły jako zwierzęta pociągowe. Wzmożone kontakty ze światem zewnętrznym sprawiły, iż stworzenia te postanowiono zacząć trenować w mniej pokojowych celach. Okazało się, że te stworzenia wspaniale sprawdzają się w roli wierzchowca, są lojalne, silne, szybkie, a po odpowiednim szkoleniu bardzo agresywne przez co wspaniale sprawdzają się na polu bitwy gryząc wroga swoimi ostrymi zębami, nie bez powodu nazywa się je zębaczami. Początkowo nikt nie chciał ujeżdżać tego typu stworzeń, ale w końcu znaleźli się śmiałkowie, którzy się na to zdobyli. Po wynajęciu kilku zagranicznych kawalerzystów i objaśnieniu przez nich taktyki walki tej formacji, możni w całym kraju zaczynają wprowadzać te zwierzęta do swojej świty, siedząc na takim zwierzęciu wyglądają znacznie bardziej dostojnie niż podróżując powozem. Sam jeździec uzbrojony jest w lancę i miecz, a chroni go zbroja łuskowa, elastyczna i dość lekka przez co kawaleria nie traci swojej mobilności, dodatkowo każdy jeździec posiada drewnianą tarczę. Taktyka walki polega na ataku z flanki lub od tyłu jednostki wroga, zadanie jak największych strat w krótkim czasie, a następnie wycofanie się celem wykonania ponownej szarży. Jako, że zębacze pochodzą z Tozgirskich lasów, nie mają problemu z poruszaniem się po lesie czy mokradłach, a to w przypadku kawalerii jest olbrzymią zaletą. Jeźdźcy wywodzą się jedynie spośród Tozgirskiej szlachty, a więc podstawy taktyki i dyscypliny mają we krwi, a przy tym cały czas szlifują swoje umiejętności na różnych turniejach, które w ostatnim czasie zostały wzbogacone właśnie o pojedynki na zębaczach.


"Tu nie ma tchórzy!"

- jeden z nowych poborowych
Ludzka Auxilia

Ludzie żyją w Tozgirze od bardzo wielu lat i właściwie każdy z nich wyznaje Alrona. Nic więc dziwnego, że część oddaje się w służbę narodu. Ludzkie oddziały wsparcia charakteryzuje może nie najlepsze wyszkolenie i ekwipunek, ale spora liczebność i oddanie. Do każdego oddziału przydzielany jest dowódca i drakoniański kapłan, których zadaniem jest utrzymanie morale i woli walki wśród oddziału. Zbroja kolcza lub skórzana i miecz z tarczą to standardowe wyposażenie piechura, ale dowódcy otrzymują za to pancerze kute specjalnie dla nich przez oberlandzkich płatnerzy. Przed bitwą mogą wspomóc inne oddziały konstruując przeróżne konstrukcje obronne, reprezentują przecież Tozgir, ojczyznę zmyślnych inżynierów. W bitwie ich specjalnością są szybkie szarże na pozycje wroga i związanie wrażych oddziałów walką.

Obersoldaten
Żołnierze Oberlandu, tak tłumaczy się bowiem nazwa tej jednostki. Najbardziej elitarna i zabójcza formacja bojowa Tozgiru. Niezłomne morale i potężny ekwipunek. Nawet styl walki tych wojowników różni się od pozostałych, a to ze względu na używanie dwóch mieczy zamiast jednego, bo po co martwić się tarczą jeśli pancerza nie da się przebić? Nowe specjalne stopy z Okawii sprawiły, że nawet ogień i błoto nie są w stanie spowolnić tych bezwzględnych zabójców. Każda "Gruppe" najczęściej wspierana jest też przez ostrzał z "LeIG'ów" czyli mangonel wsparcia piechoty. Nie każda sytuacja wymaga oczywiście bezpośredniego kontaktu. Jeśli wróg lubuje się w atakach zaczepnych kawalerią to Obersoldaten sięgają po "Ręczną kuszę mechaniczną 34" z Oberlandzkich manufaktur, która posiada ułatwiony system przeładowywania broni, a to oznacza więcej strzałów do wroga.
avatar
Leren Bez Oczu

Liczba postów : 111
Join date : 10/05/2013
Age : 24

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by MG Umrzyk on Sob Gru 26, 2015 12:52 pm


Zarządcy

Zwykłych urzędników Tozgiru w tych ciężkich czasach zastąpili tak zwani Zarządcy. Nie wiadomo jakiej są rasy (być może żadnej) gdyż wszędzie chodzą w swoich ciężkich, grubych szatach, które chronią ich przed słońcem i praktycznie wszystko zasłaniają. Wiadomo o nich na pewno tyle, że są silnymi użytkownikami magii. Zarządcy są jednak wykorzystywani nie tylko przy codziennych obowiązkach administracyjnych. Regimenty zarządców są niezbędne do prowadzenia żołnierzy Lerena do boju, gdyż to oni noszą i kontrolują przenośne pylony, wokół których skupione są oddziały tozgirskie.
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Leren Bez Oczu on Nie Sty 03, 2016 5:13 pmKarawele

Najnowsze osiągnięcie Tozgiru w dziedzinie szkutnictwa. Wzmocniona konstrukcja kadłuba, doskonałe olinowanie i ożaglowanie, zapewniające zwrotność i szybkość, a także załoga złożona z Drakoniańskich marynarzy to śmiertelne połączenie dla wrogich flot. Na statku znalazło się miejsce także dla kilku katapult i balist, które przydają się w starciu z wrażymi okrętami, a także przy ostrzeliwaniu nadmorskich osad. Największym atutem tej jednostki jest jednak właśnie szybkość i załoga, to one pozwalają na możliwie szybkie dopłynięcie do wrogiego okrętu i dokonanie abordażu bo dopiero podczas bezpośredniego starcia Tozgir może pokazać swój pazur, czyli dobre wyszkolenie w walce wręcz i świetne wyposażenie, które w tym wypadku składa się na krótkie miecze, topory, tarcze i oczywiście skórzane zbroje. Początkowo planowano użycie kolczug, ale testy wykazały, że morskie powietrze, woda i żelazo to nie jest najlepsze połączenie.
avatar
Leren Bez Oczu

Liczba postów : 111
Join date : 10/05/2013
Age : 24

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach