Działania i wydarzenia

Strona 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sro Gru 23, 2015 1:51 pm


Zima najwidoczniej wyniszczyła plemiona, które niegdyś wygnały nas z naszej ojczyzny. Jest to nam jak najbardziej na rękę, jednak musimy się dozbroić przed jakimikolwiek działaniami militarnymi skierowanymi w stronę dzikusów - toteż stawiamy w stan gotowości Chorągiew Junaków (400 sztuk złota) i lokujemy ich na granicy Szaroziem i prowincji południowej plemion wraz z Pierwszą Chorągwią Książęcą, której miejsce w kolonii jako straż osady zajmą Torgowańskie Psy Wojny.
Jednak być może agresja będzie zbędna. Wysyłamy dyplomatów w celu nawiązania relacji z przywódcami osłabionych plemion i możliwości dialogu pomiędzy naszymi państwami. Z racji przeważającej siły militarnej i cywilizacyjnej Temnodaru oferuje się plemionom ochronę przed Kościejami, w zamian za ugięcie kolan przed wielkim księciem i włączenie kontrolowanych przez nich ziem w skład terytoriów naszego państwa; nasi dyplomaci w asyście kilkuosobowej eskorty przekażą symboliczne dary przywódcom tychże plemion i zauważą fakt, że temnodarskie spichlerze pękają w szwach - z racji panującej zimy, głodni i wycieńczeni barbarzyńcy na pewno zastanowią się nad złożeniem hołdu i przysiędze lojalności wobec Dmitara Welemiryda.

Nasi agenci u Kościejów muszą bardziej się postarać; chcemy dowiedzieć się kim jest wódz tegoż plemienia, czy ma jakichkolwiek rywali i pretendentów do bycia kolejnymi wodzami.

Ponadto, rozpoczynamy kolonizację terytoriów odkrytych przez naszych zwiadowców - z racji prymitywności rasy wiewióroludzi nie warto się nimi przejmować; zwłaszcza, że są pokojowo nastawieni. Nasi osadnicy dostaną przydzieloną ochronę w postaci Pierwszej Chorągwi Torgowańskiej, liczącej 300 ludzi. W większych miastach wielkiego księstwa heroldzi rozpoczną nawoływania do wsparcia wysiłków kolonizacyjnych; na pewno osoby, które nieco spóźniły się z zasiedlaniem pierwszej kolonii i nie widzą sensu przyjeżdżania do niej, rozważą ofertę przybycia na inne dziewicze ziemie.
WYDATEK: 450 sztuk złota.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Czw Gru 24, 2015 10:13 am

Plemiona nie miały większego wyboru. Musiały przyjąć ofertę Temnodaru, jeśli chciały przetrwać.

Wygląda na to że nasze potencjalne plany wywołania chaosu wśród Kościejów mogą spełznąć na niczym. Dowiedzieliśmy się, że ich wódz nie jest w ogóle im znany. Gdy stary wódz stwierdza, że nadszedł jego czas, zabiera ze sobą dziesięciu najlepszych ludzi z plemienia i udają się do jakiegoś tajemnego miejsca. Z tych jedenastu osób wraca tylko jedna, która zostaje Wodzem - a cieszą się oni niemal boską czcią.

Ziemia wiewióroludzi jest powoli kolonizowana. Trzeba będzie jednak zainwestować w coś konkretnego, jeśli ma w przyszłości przynosić dochody koronie.

MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Czw Gru 24, 2015 11:20 am


Nasi nowi poddani zostaną objęci naszą ochroną w dość swoisty sposób; plemię zostanie podzielone przez naszych urzędników na podstawie więzów krwi, a ludność rozparcelowana pomiędzy nasze południowe kolonie - co wzmocni ich rozwój - oraz Wielkie Mokradła, gdzie przydzieli się ich do wydobycia torfu. Tenże torf przyda nam się w bliskiej przyszłości.

Nasi zwiadowcy donieśli, że nowopowstająca kolonia jest podobna do Stepu Muruskiego, a więc musi też być żyzna. Członkowie plemion, którzy zostaną tam przesiedleni, dostaną przydział pracy w nowopowstających gospodarstwach należących do korony - a nasze dochody z rolnictwa tym bardziej wzrosną, gdy uprawy otrzymają nawóz w postaci torfu wydobywanego na Wielkich Mokradłach. Jednak musimy ułatwić transport tegoż surowca, toteż planujemy rozwój infrastruktury. Powstanie droga ciągnąca się od Wukogródu, przez Nizinę Korim i samą Kiereć, zahaczająca o Torgowań i przecinająca nasze nowe kolonie; oczywiście, zasady ochrony transportów kupieckich będą analogiczne do drogi północ-południe, która powstała całkiem niedawno.
Z racji panującej zimy należy poczekać na jakiekolwiek działania skierowane w stronę zasiewów, toteż przesiedlona ludność oraz kolonizatorzy z Temnodaru właściwego zajmą się wycinką drzew w rejonie kolonii wschodniej, a na zachodzie rozpoczniemy budowę domków myśliwskich w rejonach bardziej zalesionych; w końcu panuje zima, a trzeba coś włożyć do garnka. Analogiczna akcja zostanie rozpoczęta w terytoriach, na których plemiona złożyły hołd wielkiemu księciowi - podobno kraina ta jest bogata w dziką zwierzynę.
Aby udobruchać liderów plemion, którzy na pewno nie będą zadowoleni z podziału i deportacji ich rodaków, zostaną oni zapewnieni o celu działań Temnodaru, jakim jest utrzymanie ich dzikich braci przy życiu.
Oczywiście, nie mamy zamiaru wysiedlać CAŁEJ ludności z przejętych przez nas terytoriów; do ziem pozyskanych przez nas drogą dyplomacji ściągnie się temnodarskich kolonizatorów, by z czasem byli oni narodowością dominującą.
Ponadto, rozpoczynamy szeroko zakrojoną akcję misjonarską, która nawróci naszych nowych poddanych na jedyną właściwą religię; samym działaniem zajmie się arcykapłan Nedweda, Jaromir (przeznaczamy na to 3 punkty herosów).Arcykapłan Jaromir

W kolonii wschodniej wznawiamy wycinkę drzew pod ochroną Torgowańskich Psów Wojny; jeśli pojawi się kolejny incydent związany z agresją bestii, musimy na to być przygotowani. Prace zostaną przerwane, a nasi piechurzy postawieni w stan gotowości bojowej. Jednocześnie wysyłamy stacjonującą na granicy Pierwszą Chorągiew Książęcą do kolonii zachodniej, aby czuwała nad bezpieczeństwem osadników. Nasz dyplomata u dzikich ma za zadanie wyciągnąć od wodzów plemion, które przyjęto w poczet naszych poddanych mapy lub jakiekolwiek informacje dotyczące ukrytych i znanych przez nich szlaków na terytoriach Kościejów. Ponadto, oczekuje się od nich wystawienia kilkuset żołnierzy w celu walki z Kościejami - obiecuje im się, że nowi wojownicy będą wyposażeni i wyżywieni przez nas, jednak musimy znać ich przybliżoną ilość i wartość bojową.

WYDATEK: 150 sztuk złota.

Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pią Gru 25, 2015 7:54 pm

Handel drewnem i futrami staje się coraz bardziej dochodowy dla Księstwa, szczególnie wraz z zyskaniem tych nowych terytoriów. Jaromir, jako uzdolniony orator i człowiek z ludu z łatwością radzi sobie z ewangelizowaniem dzikich, chociaż często możemy spotkać się z sytuacjami gdzie wiara dzikich i nasza się synkretycznie łączą.

Dobrze, że postawiono Torgowańskie Psy Wojny w stan gotowości. Bo tym razem bestie zaatakowały, ale już nie w sposób zwierzęcy. Zdyscyplinowane oddziały czarnych i burych humanoidów, uzbrojonych w broń i pancerze z nieznanego materiału uderzyły na naszych ludzi. Drwali i piechurów wycofano, praktycznie bez strat. Z kolei armia Czarnych (jak zaczęliśmy ich nazywać) licząca wedle różnych rachunków i świadków 300 wojowników zostawiła za sobą zagrożoną kolonię i.. ruszyła w kierunku zachodnim, nie niepokojąc nikogo. Ich marsz jest cały czas śledzony, a póki co są jeszcze na terenie kraju. Niektórzy twierdzą, by zostawić ich w spokoju, a inni uważają że należy ich zniszczyć jak najszybciej. Decyzja należy oczywiście do Księcia.

Plemiona twierdzą że są w stanie wystawić czterystu konnych wojowników. Są jednak bardzo lekko uzbrojeni - ich jedyna ochrona to skórzane kaftany i włócznie. Nie są też weteranami. Wystawienie ich kosztowałoby nas 150 sztuk złota. Ukrytych szlaków Kościejów oczywiście wodzowie nie znają - bo gdyby je znali, to Kościeje nie byliby dla nich aż takim problemem. Poznaliśmy oczywiście główne trakty, ale oczywistym dla nas być powinno że nie są one zostawione samym sobie..

---
Odejmij pieniądze.
Podnieś dochód z handlu futra i drewnem o 150 sztuk złota.
Na lato być może pojawi się dochód z gospodarstw.
W każdej z rdzennych prowincji Temnodaru 5% populacji zostaje Dzikimi.
Dodaj sobie nową prowincję, w której 60% to Dzicy a pozostałe 40% to Temnodarczycy. Poparcie umiarkowane wśród ludności tubylczej, oddane wśród Temnodarczyków. Brak dążeń do niepodległości.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Gru 26, 2015 1:30 pm


A więc nadszedł czas próby dla Temnodaru - wojska Wielkiego Niedźwiedzia powstały i kierują się na zachód. Sam wielki książę wyruszył ze stolicy wraz z Włócznią Welemirydów (bo tak teraz jest nazywany artefakt znaleziony w piwnicach jego pałacu), by stanąć na czele wojsk przeciwko humanoidom; to jego obowiązek jako obrońcy ludzkości przed sługusami swojego nemezis.

Torgowańskie Psy Wojny mają za zadanie podążać tropem armii wroga i nie spuszczać jej z oczu - póki co kolonia poradzi sobie bez ochrony, lokalna milicja odpędzi ewentualne wilki czy inne dzikie zwierzęta. Wojska Wielkiego Niedźwiedzia najprawdopodobniej znajdują się na pograniczu naszej wschodniej i zachodniej kolonii, toteż plan jest prosty: Pierwsza Chorągiew Torgowańska, stacjonująca na ziemiach wiewióroludzi, ruszy na przeciwnika z kierunku południowego, by zatrzymać pochód. Ze wschodu do walki przyłączą się Psy Wojny, a od północy zaatakują Chorągiew Junaków oraz Pierwsza Chorągiew Książęca z Dmitarem Welemirydem na czele. Warto zaznaczyć, że władca Temnodaru to kompetentny dowódca i mistrz oręża, jeden z najlepszych w kraju.
W tym przypadku bestie będą musiały się bronić przed atakiem z trzech stron; biorąc pod uwagę nizinną rzeźbę terenu tego rejonu oraz to, że walczymy przeciwko odwiecznemu rywalowi ludzkości i wszystkiego, co reprezentuje człowieczeństwo, walka nie może zakończyć się status quo.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Gru 26, 2015 6:22 pm

To była ciężka bitwa. Czarni walczyli z nieznaną ludziom furią, chociaż jak sami zauważyliśmy - dawniej byli ludźmi. Niektórzy z naszych poznali swoich dawnych kompanów, co prawda przemienionych. Siły wroga zostały jednak zniszczone.

Wydaje się, że obecność Włóczni Welemirydów znacznie osłabiała Czarnych. Ilekroć Wielki Książę ją podnosił by wydać rozkazy, to potwory z sykiem odwracały się od niej, niekiedy pozwalając ludziom Dmitara zabić odwróconych do nich tyłem przeciwników. Mimo tego i tak ponieśliśmy straty - 200 piechurów z różnych kompanii. Uzupełnienie ich będzie kosztować sto sztuk złota.

Mimo wszystko jednak celebrujemy te zwycięstwo. Czarni zostali zmiażdżeni, a nam na razie nic nie zagraża.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Nie Gru 27, 2015 11:23 am


Po pogromie w Torgowaniu, nasi kupcy stracili nieco na wiarygodności; jednak było to konieczne działanie, by odzyskać to, co nasze. Nie możemy jednak zostawić naszego handlu w takiej postaci, w jakiej on jest; nasi handlarze będą witani w portach innych państw o wiele chętniej, kiedy będą mieli więcej do zaoferowania.

Na terenie kolonii wschodniej, bogatej i obfitującej w lasy, korona przeznaczy odpowiednie fundusze na utworzenie warsztatów ciesielskich i szkutniczych - z racji szerokiego dostępu do surowca, jakim jest drewno i jego stosunkowo niskiej ceny, inwestycja ta na pewno będzie opłacalna. Zwłaszcza, że sprzedaż mebli jest o wiele bardziej rentowna niż sprzedaż nieobrobionego surowca. Oczekuje się, że w przyszłości arystokracja z innych krajów będzie z pożądaniem spoglądać na nasze - egzotyczne dla nich - wyroby ciesielskie. A i rozwój tejże gałęzi gospodarki na pewno przyczyni się do wzrostu znaczenia kolonii, które to niedługo prawdopodobnie staną się samowystarczalne dzięki trafnym inwestycjom ze strony wielkiego księstwa.


WYDATEK: 80 sztuk złota.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Nie Gru 27, 2015 5:01 pm

Nasze wyroby z drewna nie zdobywają większej popularności na zachodzie, a Tozgirem nie prowadzimy handlu z oczywistych powodów. Wyroby naszych rzemieślników cieszą się jednak popytem na rynku wewnętrznym.

---
Dodaj sobie dodatkowy dochód: Wyroby drewniane (35 sztuk złota)
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sro Gru 30, 2015 2:14 pm

Wielki książę tym razem skierował spojrzenie na wschód, a dokładniej na wschodnie wody; być może w zimnym oceanie znajdują się zwierzęta większe niż ryby, na przykład foki czy rekiny.
Ponadto, wysyłamy zwiadowców do wskazanych prowincji i jednocześnie uzupełniamy oddziały oraz przeprowadzamy pobór na terenie Gór Trebeckich i Dzikich Równin, tj. prowincji przyłączonej do nas za sprawą hołdu dzikich.Na różowo - prowincje, które są poddane zwiadom

WYDATEK: 100 sztuk złota na uzupełnienie.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sro Gru 30, 2015 6:55 pm

Na wschodnim oceanie mogą i być takie zwierzęta. Ale to dla naszych rybaków zwyczajnie za daleko i jakakolwiek eksploatacja nie będzie się zwyczajnie im opłacać. Lepiej łowić to, co jest blisko.. I dzięki czemu ma się gwarancję powrotu do domu.

Pojawili się nowi ochotnicy.

Tereny bezpośrednio na zachód są górskimi terenami, dosyć jałowymi (ale być może zawierającymi jakieś surowce) i właściwie niezamieszkanymi. Niedawno opuściły je plemiona boreańskie, kierując się dalej na wschód i południe. Nie oznacza to jednak, że nie wrócą.

Prowincja na południe zamieszkana jest przez plemię Kopaczy. Nazywani są tak z powodu drążenia swoich domostw wewnątrz wzgórz i gór. Nauczyli się też doskonale maskować. Generalnie unikają obcych, ale zdolni są do walki jeśli są przyparci do muru. Tereny na których obecnie są to równiny, a Kopacze powoli przemieszczają się do innej krainy, która by im bardziej odpowiadała.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sro Gru 30, 2015 7:06 pm


Nowy oddział, znany jako Mężowie z Gór, zostaje zrekrutowany i wysłany wraz z badaczami do terenów zachodnich. Zostaje on podzielony (200 ludzi na jedną prowincję) w postaci eskorty dla ludzi, którzy zajmą się badaniem tychże gór w celu poznania ich bogactw naturalnych.
Zmieniamy miejsce stacjonowania Chorągwi Junaków oraz Pierwszej Chorągwi Książęcej na Dzikie Równiny, a do Gór Trebeckich wysyłamy oddział Pierwszej Chorągwi Torgowańskiej.

Ponadto, na terytoria Kopaczy wysłani są emisariusze z kilkuosobową eskortą i skromnymi podarunkami w celu nawiązania stosunków dyplomatycznych z tym plemieniem, a także poznaniem ich struktury, zwyczajów, i tak dalej, i tak dalej.


WYDATEK: 425 sztuk złota.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pią Sty 01, 2016 1:34 pm

Geologowie rozpoczęli pracę. Póki co są pewni, że odnajdziemy tutaj złoża żelaza. Mężowie z Gór zostali rozmieszczeni na terytorium.

Kopacze odebrali podarunki, sprawdzili je i odesłali naszych emisariuszy z kwitkiem.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 1:35 pm


Nasi geologowie dobrze się spisali - w miejscach oznaczonych przez nich jako bogate w rudę żelaza powstaną kompleksy kopalniane, do których na pewno ściągną biedni i bezrobotni z miast Temnodaru. W obu prowincjach wraz z budową kompleksów rozpocznie się osadnictwo temnodarskie oraz budowa tymczasowych drewnianych fortów, w których będą stacjonować nasze wojska. Mężowie z Gór zostają przydzieleni obecnie jako garnizon prowincji północnej, a do prowincji południowej zawitają Torgowańskie Psy Wojny.
Naszym głównym celem w prowincji południowej jest utworzenie osady na wybrzeżu, która z czasem przekształci się w miasto portowe - miasto, które będzie naszym oknem na handel zachodni. Oczywiście, wydane zostaną fundusze na rozbudowę infrastruktury portowej oraz dróg, które ułatwią komunikację i transport lądowy.
Musimy też wykorzystać atut, jakim jest nasze bogactwo naturalne - drewno. Na terenie kolonii niegdyś nękanej przez temnodarskie bestie zleca się budowę retort, które będą pomocne w wypalaniu węgla drzewnego w warunkach leśnych. Drewno, jako tani i ogólnie dostępny materiał w Temnodarze, doskonale nada się na przekształcenie w paliwo kopalniane.


WYDATEK: 200 sztuk złota.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Sty 02, 2016 2:53 pm

Zdobycie nowych terytoriów niewątpliwie wzmocni gospodarkę Temnodaru. Kopalnie żelaza i nowy port powinny zacząć przynosić dochody w najbliższym czasie.

Wyrąb drzew za to przynosi nam już dochód. Drewno z południa nie jest jednak tak dobrej jakości jak nasze i jest na nie znacznie mniejszy popyt, ale i tak ktoś je kupuje.

-----
Zwiększ dochód z handlu futrami i drewnem o 70 sztuk złota
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 3:41 pm

Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 5:20 pm

Nasza pomyślna kampania przeciw Lidze Garonny ma zostać ogłoszona na forum miast temnodarskich, a wojów przedstawiać jako zwycięzców i ludzi, którzy zdobywają chwałę i bogactwo w walce. Heroldzi będą wychwalać zalety przyłączenia się do armii temnodarskiej i namawiać do ludzi do ochotniczego dołączania. Jednocześnie otwarty zostaje fundusz kampanii, na który patrioci, którzy nie mogą dołączyć do walk, mogą wpłacać pieniądze w ramach wsparcia. Bo wszyscy wiedzą, że do prowadzenia wojny potrzebne są pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Sty 02, 2016 5:29 pm

Fundusz patriotyczny zebrał sto pięćdziesiąt sztuk złota na poczet wojny. Może to się nam na coś przydać.

Natomiast do naszej armii przyłącza się wielu ochotników. Znacznie obniży to koszty uzupełnień, bo sprzęt zazwyczaj udało nam się odzyskać. A ochotnicy nie chcą pensji - sądzą, że wzbogacą się na łupieniu garrońskich miast. Uzupełnienie naszych start zamiast czterystu sztuk złota kosztować będzie dwieście.
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 5:48 pm

Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 7:07 pm

Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Sty 02, 2016 7:09 pm

MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 7:14 pm

Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Sty 02, 2016 7:15 pm

MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 7:17 pm

Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Sty 02, 2016 7:20 pm

MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Sty 02, 2016 9:15 pm

Wojska Temnodaru zostają uzupełnione za 230 sztuk złota.
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach