Działania i wydarzenia

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sro Lis 11, 2015 8:10 pm

DZIAŁANIA I WYDARZENIA
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sro Lis 25, 2015 3:11 pm


Na dwór książęcy zgłosiła się delegacja bojarów z Torgowania, wsparta kilkoma przedstawicielami szlachty z Gór Trebeckich. Ich zdaniem krasnoludy (a szczególnie te najbogatsze) zatruwają ludzkie studnie, porywają i mordują małe dzieci, a co najważniejsze - stanowią nieuczciwą konkurencję, która gra niewłaściwie w interesach względem swoich ludzkich rywali. Bojarzy uniżenie proszą monarchę, by coś uczynił z niesfornymi krasnoludami, tak by dobrzy ludzie nie musieli się niczego obawiać.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sro Lis 25, 2015 4:13 pmMOTYW MUZYCZNY

Wielki książę wysłuchał skarg bojarów z kamienną twarzą i podziękował za ich inicjatywę, obiecując, że zajmie się problemem w najbliższym czasie. Po wyjściu bojarów Dmitar skierował spojrzenie w stronę panoramy Temnodaru, miasta stołecznego - myślami jednak znajdował się już gdzie indziej. A dokładniej na Wielkich Mokradłach...

Kilka dni później w biurze Stojana Tugoryda, szefa temnodarskiego wywiadu pojawił się list z pieczęcią Welemirydów.


Do Stojana Tugoryda,
bojarstwo zgłasza coraz większe problemy z krasnoludami i należy rozwiązać tą kwestię bez konieczności powrotu do niej. A rozwiązanie ma być surowe.
Wynająć kilku agitatorów i umieścić ich w miastach prowincji, niech nawołują do przemocy wobec karłów. Jednocześnie obserwować jak rozwija się sytuacja; kiedy już nastroje społeczne będą wystarczająco napięte - przekażecie heroldom te oto pismo. I nie możecie dać wymknąć się sytuacji spod kontroli, macie przekonać tym zabiegiem krasnoludy do skorzystania z oferty poniżej.


"Z rozkazu miłościwie nam panującego wielkiego księcia Dmitara Welemiryda, Pierwszego Tego Imienia, potomka Welemira Zbawcy i pana na Temnodarze, ogłasza się co następuje:
Z uwagi na ostatnie wydarzenia związane z mniejszością nieludzką na terenie naszej wspaniałej ojczyzny, wielki książę postanowił dokonać zmian w kodeksie karnym - od dzisiaj każdy nieludź, któremu zostanie udowodnione przestępstwo popełnione na terenach miast-stolic prowincji, otrzyma wybór: katowski topór lub zesłanie do wiosek na Wielkich Mokradłach, które potrzebują rąk do pracy i nowych osadników. Jednocześnie zarządza się limit na każdą osadę, ażeby populacja nieludzi nie przekroczyła 1/3 ogółu ludności danej wsi.
Ponadto zarządza się zmiany dotyczące urodzeń w rodzinach nieludzkich - od dzisiaj wprowadzone zostaje prawo, na mocy którego obowiązuje limit jednego urodzonego dziecka na krasnoludzką rodzinę; wyjątkowo dopuszcza się dwójkę dzieci, jeśli pierwsze z nich jest płci żeńskiej. Ponadto, rodzinom niestosującym się do nakazu książęcego dziecko nielegalne zostanie pozbawione życia.
Prawo to nie dotyczy prowincji Wielkich Mokradeł.

Podpisano,
Todmar Koliakow, namiestnik wielkoksiążęcy."

Dodatkowo, nie można pozwolić na wymknięcie się sytuacji spod kontroli, toteż przeznaczona zostanie pewna suma pieniędzy na wzmożoną kontrolę porządku publicznego w dzielnicach miast w większości zamieszkałych przez karłów.

Podpisano,
Todmar Koliakow.

Następnego dnia w Wukogrodzie i okolicznych osadach rozwieszono ogłoszenia informujące o rozpoczęciu wielkopowierzchniowej eksploatacji torfu, który jest naturalnym bogactwem bagien. Nie zabraknie rąk do pracy, zwłaszcza z uwagi na ostatnie wydarzenia dotyczące planowanych aktów przemocy wobec nieludzi. Torf, będący naturalnym paliwem kopalnianym i źródłem ciepła, będzie idealnym substytutem dla droższego od niego drewna - dlatego też każdy osadnik na terenie moczarów ma prawo do zachowania 1/3 wydobytego przez niego surowca. I wilk syty, i owca cała.

WYDATEK: 75 sztuk złota na działania Tugoryda oraz rozpoczęcie wydobycia torfu na Wielkich Mokradłach.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Czw Lis 26, 2015 7:50 pm


Rozwiązanie zaproponowane przez dwór nie powiodło się do końca. Fala przemocy względem karłów, która rozprzestrzeniła się po kraju w formie pogromów spowodowała masową emigrację krasnoludów z Temnodaru do innych państw kontynentu. Wielu uciekinierów zdołano złapać na granicach i porządnie ukarać, ale wiele krasnoludów nie miało już zwyczajne nic do stracenia. A są sprytne same z siebie.

Wielu ze złapanych oraz tych, którzy zostali i utracili zupełną nadzieję na poprawę swojego losu zdecydowało się jednak wziąć udział w akcji kolonizacyjnej Wielkich Mokradeł. Ostatecznie to lepsze niż bycie nabitym na widły albo powieszonym na drzewie za niski wzrost.

----
Odejmij wydane pieniądze
Spada efektywność górnictwa w górach trebeckich. Od teraz dochód z kopalni wynosi 180 sztuk złota.
Pojawia się nowe źródło dochodu: wydobycie torfu na Wielkich Mokradłach (75 sztuk złota dochodu)
Zmienia się skład rasowy:
Góry Trebeckie (95% ludzie, 5% krasnoludy)
Step Muruski (95% ludzie, 5% krasnoludy)
Wielkie Mokradła (80% ludzie, 20% krasnoludy)
Uzupełnij.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Pią Lis 27, 2015 7:20 pm


Położony na południe od stolicy państwa temnodarskiego Step Muruski wcześniej nie był w żaden znaczący sposób eksploatowany; to w najbliższym czasie ma się zmienić. O ile centralna i południowa część równin to jałowe, suche gleby, na których najprawdopodobniej nic nie urośnie - o tyle północne stepy, tj. Równiny Temnodarskie to żyzne gleby i morza traw, które mogą zostać wykorzystane na naszą korzyść. Wielki książę zdecydował się na rozwinięcie tych ziem, które wedle prawa nie podlegają żadnemu bojarowi i są terytorium należącym do władcy. Rozpocznie się wielkopowierzchniowe tworzenie ośrodków rolniczych - charakter zagospodarowywania tych ziem nie może jednak być zbyt inwazyjny i intensywny, bo może je to wyjałowić. Jeśli cała akcja się uda to niebawem Temnodarczycy będą mieli muruski chleb na stołach.

WYDATEK: 100 sztuk złota na zagospodarowanie północnej części Stepu Muruskiego.


Pora przyjrzeć się również Tundrze Karalskiej, będącej częścią naszej najmłodszej prowincji - Wielkich Mokradeł. Jak wiadomo, rejony tego typu wprost obfitują w zwierzynę typu renifery, lisy polarne czy wilki.. co jest doskonałą okazją na rozwój naszego myślistwa w tym rejonie. W samym Temnodarze rozpocznie się przygotowywanie akcji kolonizacyjnej, której członkowie będą mieli możliwość rozpoczęcia nowego źródła dochodu, a także wzmocnienia zysków z handlu; zabite zwierzę nie tylko daje nam materiały na uszycie ciepłego płaszcza, ale też mięso, które wyżywi ciągle rozwijającą się populację wielkiego księstwa.

WYDATEK: 75 sztuk złota na budowę domków myśliwskich w Tundrze Karalskiej.


Kolejnym krokiem na drodze ku świetności naszego narodu jest ekspansja terytorialna; na tereny ziem położonych na zachodzie, południowym zachodzie oraz południu wyśle się zwiadowców, którzy mają za zadanie zebrać informacje o tych regionach - ponieważ zbyt długo śpiący niedźwiedź może obudzić się za późno. Lub dać się zabić w tymże śnie.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Lis 28, 2015 12:20 pm


Działania gospodarcze opłaciły się. O dziwo, dochody z myślistwa w Tundrze Karalskiej są wyższe niż potencjalne dochody z rolnictwa na Stepie Muruskim. Wynika to zapewne z tego, że myśliwi nie muszą tak długo czekać, by rozpocząć pracę.. No i oczywiście zwierzęta zapewniają nie tylko pokarm, ale i ciepłe skóry.

Zwiadowcy usłużnie donoszą, że bezpośrednio na zachód (zielony) od Księstwa znajduje się lesista kraina zasiedlona przez jedno z barbarzyńskich plemion. Nie znamy dokładnie ich zwyczajów i tradycji, ale nie wyglądają na spokrewnionych z nami w jakikolwiek sposób. Ich terytoria nie wyglądają na nadzwyczajnie bogate.. Niektórzy niewolnicy z Temnodaru żyją w lepszych warunkach.

Tereny na południowym zachodzie nie są zasiedlone. Wyglądają jednak na żyzną, bogatą krainę, pełną czystych rzek i zielonych lasów. Pozostaje jednak pytanie - dlaczego barbarzyńcy z północy nie osiedlili się tutaj, a wolą pozostawać na swoim biednym terytorium?

Tereny bezpośrednio na południu to jedno wielkie pustkowie. Jak się dowiedzieliśmy, stacjonowały tutaj niedawno niemal wszystkie plemiona orków na wschodzie i maksymalnie wykorzystały i rozgrabiły tamtejszą krainę. Zasiedlenie jej zdecydowanie będzie kosztowne i nie ma co liczyć na to, że sama będzie się w stanie wyżywić.

---
Odejmij pieniądze.
Dodaj sobie dochody:
Rolnictwo na Stepie Muruskim (50 sztuk złota)
Myślistwo w Tundrze Karalskiej (60 sztuk złota)
Zwiększ sobie dochód z handlu w Torgowaniu o 30 sztuk złota
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Lis 28, 2015 1:27 pm


Skoro potwierdzono już obecność innych sąsiadów niż plemiona boreańskie, wielki książę powziął się do działania. Do bojarów i zarządców Torgowania wysłany zostanie oficjalny list, który - biorąc pod uwagę wyświadczenie im ostatniej przysługi - przyjmą ochoczo i zastosują się do jego treści. A treść będzie bardzo konkretna; oczekuje się od nich zorganizowania poboru do wojska, które będzie miało za zadanie zabezpieczenie rejonów kolonizacji regionu południowo-wschodniego. Wynika to z podejrzeń dotyczących niechęci barbarzyńców do osiedlenia się na tych terytoriach. Ponadto wielki książę zorganizuje pobór do wojska na terenie miasta stołecznego, Temnodaru oraz w rejonie Tundry Karalskiej - wdzięczni mu łowcy na pewno będą walili drzwiami i oknami, żeby tylko przyłączyć się do na nowo formującej się armii temnodarskiej. Tychże łowców wyśle się na pogranicze ziem barbarzyńców i Stepu Muruskiego, by oczekiwali potem dalszych rozkazów.
Wracając do akcji kolonizacyjnej - w miastach wielkiego księstwa heroldowie rozpoczną nawoływania do stawienia się w Torgowaniu i wzięcia udziału w akcji osiedleńczej; wszystko dla dobra ojczyzny, oczywiście.


WYDATEK: 100 sztuk złota na akcję kolonizacyjną + wyceniony pobór do armii.


Terytoria położone na południe to zwykłe, nieznaczące pustkowie. Jednak mieszkali tam niedawno orkowie, więc możliwą opcją jest ich ewentualny powrót bądź ekspansja na północne ziemie - ziemie należące do Temnodaru. Wielki książę zdecydował się na budowę wielkiego muru, który strzec będzie Stepu Muruskiego i perły w koronie książęcej, jakim jest Torgowań - będzie to ambitny projekt, toteż Dmitar zwróci się do ekspertów architektury i budownictwa w tej sprawie, chcąc wycenić koszt budowy tegoż muru.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Lis 28, 2015 1:50 pm

Akcja rekrutacyjna do kolonizacji trwa. Zjawiły się pierwsze oddziały, które możemy powołać pod broń (patrz: militaria). Budowa samego wielkiego muru (bez dodatkowych fortyfikacji) kosztować będzie 300 sztuk złota i potrwa sześć miesięcy, jednak będzie to całkiem dobry mur, którego sforsowanie bez machin oblężniczych będzie dosyć trudne.

---
Odejmij pieniądze
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Lis 28, 2015 1:58 pm

Wielki książę decyduje się na rekrutację Pierwszej Chorągwi Książęcej (300 sztuk złota) i rozdzielenie jej na odpowiednio 150 piechurów torgowańskich i 150 łowców karalskich; ci pierwsi będą asystować osadnikom w kolonizacji, a łowcy wysłani zostaną na granicę z krainą barbarzyńców. Zadaniem łuczników będzie poprzez zwiad i ewentualną walkę zaczepną sprawdzenie potencjału militarnego dzikusów i zdanie raportu o ich przybliżonej liczebności.

Kwestia muru zostaje przesunięta na czas późniejszy; plany budowy póki co są aktualne i przedsięwzięcie najpewniej będzie realizowane po kilku miesiącach.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Lis 28, 2015 2:01 pm

Osadnicy ochraniani przez stu pięćdziesięciu piechurów zaczęli się powoli zadomawiać w nowej krainie. Na rezultaty należy jednak poczekać.

Łowcy karalscy ponieśli niestety całkiem spore straty - dzikusy nie były takie głupie, na jakich wyglądają i jak się okazało - są specjalistami w walkach w lesie. Doskonale radzą sobie z kamuflażem, walczą głównie za pomocą włóczni i łuków. Mawia się też że istnieje wśród nich grupa ludzi, która potrafi manipulować lokalną florą i fauną w taki sposób, aby pomagały im w walce.

----
Odejmij pieniądze, dodaj sobie armię.
Stracono 50 łuczników karalskich. Uzupełnienie będzie kosztować 30 sztuk złota.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Lis 28, 2015 2:25 pm


Wielki książę uśmiechnął się chłodno i podniósł głowę znad położonego na jego biurku raportu dotyczącego starć z barbarzyńcami.
- Mistrzowie walki w lesie, hmm? Potrafiący manipulować florą i fauną? - siedzący na krześle przed nim namiestnik Todmar pokiwał powoli głową. Rozległ się łomot pięści uderzającej o stół.
- Tak więc trzeba pozbyć się tego, co jest ich domem. Sprawić, że będą osaczeni przez żywioł, który zwalcza naturę od zarania dziejów. To będzie atak z dwóch stron; Karalczycy ze wschodu, Torgowańczycy z południa. Oba oddziały mają za zadanie rozniecić pożary na skraju lasu, który zostanie przez nie strawiony. I czekać na efekty. Wykurzę każdego zawszonego dzikusa z tej pierdolonej nory, którą śmią nazywać swoim domem. Ci, którzy nie wyjdą z lasu, najpewniej spłoną żywcem. A ci, którzy będą w popłochu się z niego wycofywać skończą ze strzałami we łbach i toporami w bebechach. Jeśli my nie możemy przyjść do nich, to oni przyjdą do nas.
- Twoje słowo to dla mnie rozkaz, wielki książę.


WYDATEK: 30 sztuk złota na uzupełnienie.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Nie Lis 29, 2015 11:31 am

Zasadniczo plan byłby świetny, gdyby został przeprowadzony w gorętszej porze roku i gdybyśmy mieli znacznie więcej ludzi. I gdybyśmy próbowali palić konkretne fragmenty lasu, a nie jego całość. Drzewniacy (jak ludzie z Torgowania ich nazywają) z daleka dostrzegali nasze pozycje, dzięki dymowi który powstał na skutek wywoływania pożarów. Zresztą wkrótce po spadł deszcz, a nasi ludzie mieli szczęście że w ogóle uszli z pola bitwy bez strat. Wygląda na to że 300 ludzi to nie wystarczająca liczba na taką pułapkę.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Nie Lis 29, 2015 12:45 pm


Wygląda na to, że za mało staramy się w tym konflikcie. Ale nie ma powodu do obaw, co prawda dzikusy są głęboko zakorzenione w swoich lasach - prędzej czy później ich łby będą ponabijane na pale. Ale nie da prowadzić się wojny bez funduszy, które pozwalają zrekrutować armię i zapłacić za prowiant, który napełni brzuchy żołnierzom.
Heroldowie miast-stolic prowincji Temnodaru ogłoszą powstanie funduszu wojennego na walkę z - jak to opiszą - przebrzydłymi dzikusami i sprzymierzeńcami Wielkiego Niedźwiedzia; wiadomo, że taki zabieg manipulacyjny na pewno skłoni ludność do wpłacania bądź też przyłączania się do armii. Bo czego nie robi się dla ojczyzny?

Wojska biorące wcześniej udział w podpalaniu lasów ponownie są łączone w Pierwszą Chorągiew Książęcą i wysłane do nowopowstającej kolonii.


WYDATEK: 20 sztuk złota na rozesłanie heroldów.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Nie Lis 29, 2015 2:35 pm

Kompania wojowników znana jako Bojownicy Vukowica zdecydowali się na przyłączenie na okres walki z dzikusami do żołnierzy Wielkiego Księcia. Zebrano też trochę funduszy - 100 sztuk złota.

----
Odejmij pieniądze, dodaj pieniądze.
Bojownicy Vukowica dostępni są na okres walk z dzikimi
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Nie Lis 29, 2015 2:47 pm


To dopiero pierwszy etap szeroko zakrojonego planu - czas na drugą jego część. Wielki książę zorganizuje ucztę dla bojarów temnodarskich, na której obecni będą również jego matka oraz Stojan Tugoryd; szef wywiadu temnodarskiego będzie miał za zadanie wybadać nastroje wśród bojarów i rozpoznać ewentualnych wrogów i rywali (oficjalnych bądź nie) bojara Gorana Polanyda. Jelena z kolei zajmie najpotężniejszego wielmoża rozmową dotyczącą kwestii barbarzyńców w zachodnich lasach, jednocześnie wspominając o tym, że najprawdopodobniej wielki książę będzie miał zamiar rozparcelować zdobyte ziemie pośród innych bojarów.. chyba, że sam Goran jest zainteresowany tymi ziemiami i zaoferuje coś w zamian.

WYDATEK: 25 sztuk złota na ucztę w Temnodarze.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sro Gru 02, 2015 4:03 pm

Jak się okazuje, większość ewentualnych wrogów i rywali Gorana Polanyda została wygnana przez samego Wielkiego Księcia - mowa tutaj oczywiście o krasnoludach, a szczególnie tych najzamożniejszych handlarzach i rzemieślnikach, którzy stanowili największą konkurencję dla jego własnych warsztatów. Reszta bojarów jest na skutek tego zbyt słaba, żeby stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla Polanyda. Goran z kolei zaproponował sto pięćdziesiąt sztuk złota za barbarzyńskie ziemie.

---
Odejmij pieniądze
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sro Gru 02, 2015 5:51 pm

Księżna Jelena zaoferowała kontrpropozycję: 100 sztuk złota i wsparcie korony w podboju ziem dzikusów przez wojska bojara.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Czw Gru 03, 2015 10:30 am

Polanyd chce wiedzieć, na czym dokładnie ma polegać te wsparcie korony.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Czw Gru 03, 2015 5:49 pm

Wystawienie wojsk, które pomogą w działaniach militarnych przeciwko barbarzyńcom; jedna chorągiew licząca przynajmniej 200 wojowników oddana na czas wojny pod komendę dowódców korony.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Pią Gru 04, 2015 12:54 pm

Goran Polanyd wyraził zgodę.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Pią Gru 04, 2015 2:45 pm


Po przygotowaniach w postaci ogromnych zasobów finansowych w skarbcu, wsparcia Golana Polanyda oraz poszerzenia armii wielkoksiążęcej czas na zdecydowane kroki zmierzające do zgniecenia oporu w lasach na północ od naszej kolonii.
Rekrutuje się Torgowańskie Psy Wojny oraz Pierwszą Chorągiew Torgowańską (750 sztuk złota); pierwszych wysyła się na wschodni skraj lasu dzikich, tworząc armię południową, a drugich na granicę puszczy i kolonii - będą stanowili armię wschodnią. Wojska użyczone przez Gorana Polanyda zostają przydzielone do armii wschodniej, razem z Bojownikami Vukowica.
Armia południowa, złożona z torgowańskich oddziałów ma za zadanie rozniecić pożar na skraju południowego lasu; biorąc pod uwagę ekspozycję puszczy na wiatry wiejące znad zatoki, nad którą leży Torgowań oraz panujące obecnie gorące lato, ogień ma ogromne szanse na rozprzestrzenienie się.
Nie możemy jednak zapomnieć o zgubie naszych ostatnich działań na tych terytoriach, Drzewniakach - z Pierwszej Chorągwi Książęcej wyodrębnia się oddział 150 łowców karalskich, którzy będą znajdowali się w odpowiednim dystansie do ostrzeliwania na ślepo płonącymi strzałami w ramach ognia zaporowego dalszych części lasu, oddzielonego od armii południowej ścianą płomieni. Zapobiegnie to próbie ugaszenia pożaru przez dzikich oraz jakimkolwiek działaniom mającym na celu zaatakowanie naszych podpalaczy, którzy zaraz po wykonaniu zadania wycofają się na bezpieczną odległość i zaczną obserwować sytuację.
Co się tyczy armii wschodniej; tymczasowo zrekrutowani Bojownicy Vukowica, Pierwsza Chorągiew Torgowańska oraz wojska Polanyda, zaraz po podpaleniu lasu będą czekali, aż wróg wypełznie z niego, nie mogąc się udać na północ - do wrogich wszystkim plemion boreańskich - ani też na południe - gdzie od cywilizacji oddzielać go będzie ściana ognia. Jedynymi opcjami jest zachód i wschód; zaś na wschodzie będą na nich czekać nasi wojownicy, którzy w walce na otwartym polu wyrżną rozszalałych prymitywów. A jeśli pójdą na zachód.. cóż, las - a raczej to, co z niego zostanie - będzie nasz. Gorana Polanyda, znaczy się.


SIŁY PRZEZNACZONE DO AKCJI:
I. ARMIA POŁUDNIOWA:
- PIERWSZA CHORĄGIEW TORGOWAŃSKA (300 PIECHURÓW);
- CZĘŚĆ PIERWSZEJ CHORĄGWI KSIĄŻĘCEJ (150 ŁOWCÓW).

II. ARMIA WSCHODNIA:
- BOJOWNICY VUKOWICA (200 PIECHURÓW);
- TORGOWAŃSKIE PSY WOJNY (400 PIECHURÓW);
- ODDZIAŁY WSPARCIA GORANA POLANYDA.


WYDATEK: 750 sztuk złota na rekrutację Pierwszej Chorągwi Torgowańskiej oraz Torgowańskich Psów Wojny.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Gru 05, 2015 11:05 am

Akcja powiodła się, przy odniesieniu minimalnych strat. Drzewniacy zostali całkowicie wyeliminowani, a ci którzy przeżyli uciekli w różnych kierunkach. Pozostaje tylko taki problem że puszcza była jedynym bogactwem tej krainy i ta ziemia jest teraz praktycznie nieużyteczna, a prawdopodobnie nie kryje w sobie żadnych bogactw. Zwierzęta albo zginęły w pożarze albo wyemigrowały razem z tubylcami, więc otrzymaliśmy pustkowie podobne do tego orkowego.

---
Odejmij pieniądze, możesz sobie dodać na mapie tą prowincję.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Gru 05, 2015 2:51 pm

Po wielkim zwycięstwie nad dzikusami, zgodnie z umową terytoria podbite stają się własnością Gorana Polanyda, będącego wasalem wielkiego księstwa. Wraz z notą uznania i podziękowania oddział przez niego użyczony wraca do swojego wcześniejszego przełożonego.
Lokujemy Torgowańskie Psy Wojny w Torgowaniu, Pierwszą Chorągiew Książęcą w Górach Trebeckich (A konkretniej nad rzekę Aguraj) oraz Pierwszą Chorągiew Torgowańską w kolonii jako ochronę dla osadników.
Do prowincji położonej na zachód od naszej powstającej osady wysyłamy zwiadowców w celu rekonesansu.


avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by MG Vaiar on Sob Gru 05, 2015 3:06 pm

Zwiadowcy wrócili bardzo szybko, ale nie z wiadomościami o tym co dowiedzieli się o rekonesansie. Wygląda na to, że większość naszych mieszkańców zwyczajnie zniknęła, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Jeden ze zwiadowców zameldował że gdy wchodził do opuszczonego domu, w kominku nadal palił się ogień a woda gotowała się w czajniku. Tak więc tajemnicze zniknięcia dokonały się niedawno. W podobny sposób zniknęły wszystkie zwierzęta.
avatar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 614
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Umrzyk on Sob Gru 05, 2015 3:59 pm


Zniknięcie mieszkańców naszej kolonii to poważny problem. Póki co należy zadbać, żeby nie został on nagłośniony w metropolii - zajmiemy się tym po cichu. Do wioski wysłany zostanie Stojan Tugoryd; jego wybitna zdolność dedukcji pozwoli ustalić, co się stało z osadnikami i czy został po nich jakikolwiek trop. Ponadto przydzielona zostanie mu ochrona, a kilku żołnierzy z oddziału stacjonującego w osadzie ma obowiązek nie spuszczać go z oka.
avatar
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Działania i wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach