Ród arp Scharatagos

Tivar :: Archiwum :: Archiwum :: Rody

Go down

Ród arp Scharatagos

Pisanie by MG Umrzyk on Pią Cze 26, 2015 9:19 pm


I. Historia rodu

Arp Scharatagos - to znaczy: "z Scharatagos". Czym jest Scharatagos? Pierwotnie był to posterunek wzniesiony przez dynastię Iosenidów krótko przed Błękitnym Przewrotem. Umiejscowiony on był na południowo-wschodnich krańcach Vilsarionu, na przecięciu ważnych lądowych szlaków handlowych. W trakcie Błękitnego Przewrotu lokalnym dowódcą wojskowym był człowiek prostego pochodzenia, pułkownik Tervan. Był on jednak bardzo ambitny i gdy tylko dowiedział się o buncie Narela, natychmiast okrzyknął się udzielnym władcą okolicy i zaprowadził własne rządy. Przez jakiś czas pobierał daniny i cła od kupców, a okoliczni mieszkańcy zaczęli go tytułować Baronem z Scharatagos. To było jednak dla niego za mało i gdy stwierdził że Iosenidzi nie mają szans na zwycięstwo - dołączył się natychmiast do walki po stronie Narelidów, co jednak przypłacił oblężeniem jego siedziby, co prawda nieudanym.

Narel I w nagrodę za pomoc zdecydował się pozostawić Tervana na jego stanowisku i usankcjonował prawnie jego tytuł. Formalnie był szlachcicem, ale pozostałe rody i arystokracja nie mogły zapomnieć jego pochodzenia i w jaki sposób uzyskał swoją władzę. Jego potomkowie bogacili się na handlu przyprawami i cłach, a także na ochronie konwojów i szlaków przed najazdami Skalnych Klanów. Wykupywali ziemię, prowadzili kolonizację i zdobywali ziemię od Klanów.

Klany im zresztą tego nie darowały. W Wojnach Obronnych uderzenia barbarzyńców kierowane były właśnie głównie w Scharatagosów. Wielu z nich umarło w walkach ze Skalniakami a ich czaszki do dziś przyozdabiają Szary Dwór - siedzibę Wysokiego Wodza Klanów. Scharatagosowie odwdzięczyli im się w podobny sposób - i do dziś są przez Skalniaków nienawidzeni, ze wzajemnością zresztą.

Obecnie władzę nad rodem od dłuższego czasu sprawuje starszy już Yobelis arp Scharatagos, trzeci syn swojego ojca. Jego sukcesja nie była planowana i poświęcił swoje życie karierze najemnika, ale na skutek Wojen Obronnych poprzedni patriarcha rodu utracił swoich dziedziców.


II. Krótki opis terytorium

Skalna Marchia to pustkowie pod względem żyzności gleby. Rośnie tutaj tylko trawa i krzewy różnych egzotycznych roślin, z których wyrabia się przyprawy, perfumy i różne składniki alchemiczne. Okolica pełna jest wzgórz i dolin, w których nie ma nic oprócz właśnie tego typu flory.

Ale za to przez Skalną Marchię przechodzą jedne z najważniejszych szlaków przyprawowych, co Scharatagosowie starają się skrzętnie wykorzystywać.


Mapa
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


Tivar :: Archiwum :: Archiwum :: Rody

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach