Ród Dmitarydów

Tivar :: Archiwum :: Archiwum :: Rody

Go down

Ród Dmitarydów

Pisanie by MG Umrzyk on Pią Cze 26, 2015 12:15 am


I. Historia rodu


Początki Dmitarydów nie są jasne. Wiadomo że ród bierze swoje początki od tajemniczego Dmitara Miljanovica - nie wiadomo jednak czym się konkretnie zajmował i co robił, ale wiadomo że co roku na królewskiej ceremonii rozdawania tytułów zawsze jakiś otrzymywał. W końcu został margrabią na południowych krańcach Vilsarionu, w swojej małej ojczyźnie - Ketzicy. On sam by się już tym zadowolił, ale wkrótce zaraz umarł z powodu jakichś żołądkowych dolegliwości. Podejrzliwi twierdzili, że otruli go jego wrogowie bądź syn. W gruncie rzeczy wychodziłoby na to samo. Zdarzyło się to w czasie Błękitnego Przewrotu. Na skutek tych zmian Dmitarydzi nie uczestniczyli w wojnie domowej i nic na niej nie stracili ale również nic nie zyskali.

Ambitny syn Dmitara, Slevek, nie był jednak zadowolony z samej Ketzicy. Chciał władać większymi i bogatszymi terytoriami i od samego początku lobbował w królewskim Senacie frakcje które dążyły do wojen z południowymi sąsiadami Vilsarionu - krasnoludzkimi królestwami. Do tych wojen doszło ostatecznie za króla Fanora I, a Dmitarydzi brali w nich udział. Na skutek tych serii konfliktów, praktycznie wszystkie krasnoludzkie państewka zostały wcielone do Vilsarionu, z wyjątkiem jednego - Nurvii, która stała się na tyle silna, że połączyła ocalałe i zdołała się przeciwstawić królestwu.

Jednak zyski Dmitarydów były oczywiste. Ketzica rozszerzyła wraz z biegiem czasu swoje granice, aż w końcu król Fanor II nadał Dmitarydom godność kniaziów Wielkiej Ketzicy. Zbiegło się to w czasie z inwazją Cesarstwa Nurvii, która postanowiła wywrzeć swoją zemstę na Dmitarydach. Jednak sprytny ród zdołał wyjść obronną ręką z tej agresji..

Dmitarydzi mieli ostatnio u siebie sporo chaosu. W trakcie serii niefortunnych zdarzeń umarła męska linia Dmitarydów, a Wielką Ketzicę odziedziczyła Vesna Dmitaryd, kobieta o reputacji kokietki i bezwzględnej intrygantki. Typowa Dmitarydka - jasnowłosa i szarooka.

Ale czy Vesna będzie w stanie zapanować nad Wielką Ketzicą i doprowadzić do wzrostu wpływów Dmitarydów? Ostatecznie ród ten nie jest postrzegany przez innych jako wiarygodny partner. Nawet najbardziej podejrzani z magów nie chcą z nimi robić interesów. Ale z drugiej strony, Szary Lis zawsze był sprytny, może i tym razem będzie..?

II. Krótki opis terytorium

Wielka Ketzica to niegościnna, górzysta kraina. Zimy są tutaj bardzo chłodne, a lata - całkiem ciepłe. Niewiele się tutaj uprawia - głównie proso i żyto. Najwięcej hoduje się owiec i kóz. Większość ludności żyje w małych wioskach, ale znajdzie się też parę większych miast.

Ketzica jest w miarę równomiernie podzielona rasowo, chociaż trzeba przyznać że ludzie mają niewielką przewagę. Ludzie zajmują się zwykle rolnictwem, wyrębem drzew i hodowlą zwierząt, natomiast krasnoludy rzemiosłem i pracą w kopalniach - wydobywając sól i żelazo.

Ludzka część (bardzo bogobojna, wierząca w Tara i Arę (Tarializm) i nienawidząca bezbożnych czarownic) jest definitywnie lepiej traktowana przez władze niż krasnoludzka. Dawniej krasnoludy wywoływały z tego powodu różne zamieszki i rozruchy, ale na skutek ich krwawego tłumienia i porażki Nurvii w ostatniej wojnie zdecydowały się tego zaprzestać. Ketzica NIE JEST dobrym miejscem na osiedlenie się, jeśli nie jest się człowiekiem. A należy jej szczególnie unikać gdy jest się krasnoludem - bo potem można nie wyjechać..


Mapa
avatar
MG Umrzyk
Admin

Liczba postów : 609
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


Tivar :: Archiwum :: Archiwum :: Rody

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach