Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Vaiar on Sob Mar 01, 2014 6:56 pmI. Tysja


Tysja to stołeczna prowincja Hegemonii i wysunięta najbardziej na zachód. Jej stolicą i stolicą całej Hegemonii jest miasto portowe Tysos, leżące nad brzegami Morza Południowego. Tysos było drugim największym miastem założonym przez Verrańczyków i pierwszą verrańską monarchią, która ostatecznie narzuciła swoją władzę wszystkim innym miastom-państwom Verranii. Tysja to prowincja rzemieślników i handlu - tutejsze rolnictwo produkuje towary głównie na potrzeby przemysłu - tj. len, owoce przeznaczone na alkohol czy wełnę. Prowincja Hegemona jest też najbardziej zalesiona - ostatecznie flota Hegemonii nie została zbudowana z niczego..


II. Kilchia


Kilchia to matecznik wszystkich Verrańczyków. Znajduje się tutaj też najstarsze verrańskie miasto - czyli Kilchis. Najpierw miasto rządzone przez błękitnokrwistych autokratów, potem przez lud a na końcu - administrowane przez urzędników wysłanych przez królów Tysos. Kilchia jest prowincją handlarzy i pasterzy - posiada najdogodniejsze tereny do wypasu zwierząt a wszystkie najważniejsze verrańskie szlaki lądowe przechodzą właśnie przez miasto stołeczne prowincji, czyli Kilchis.


III. Telkia


Telkia to ojczyzna górników i mędrców. Telkis może i jest najmłodszym z trzech największych miast Verranii, ale za to jest najbardziej płodnym jeśli chodzi o uczonych i naukę. To stolica inżynierii i architektury. Góry Telkii są bogate w różnorakie metale, którego obróbką zajmują się najlepsi mistrzowie z Telkis.


IV. Vaerti


Wyspa Vaerti to najmłodsza prowincja w Hegemonii, przyłączona przez hegemona Vaertysa. Nie istnieją na niej żadne większe ośrodki miejskie, ale centrum administracyjnym wyspy jest miasteczko Vaertoli. Wyspa jest spichlerzem Hegemonii - to tutaj uprawia się najwięcej zbóż, owoców i zwierząt przeznaczonych na konsumpcję. Winnice i gorzelnie Vaerti słyną ze wspaniałych trunków a jej miody są rarytasami na arystokratycznych stołach..
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach