Puszcza Ostalfarska

Go down

Puszcza Ostalfarska

Pisanie by Miyokari on Pią Lut 28, 2014 9:36 pm


1. Rasy

Ostalfar głównie jest zamieszkiwany przez dwa typy elfów. Jedne z nich żyją w lasach jak i starają się by nie przeszkadzać w codziennym życiu ludzi bądź swoich pobratymców. Wyróżniają się oni tym, iż głównie mają włosy o kolorze blond, rzadko natomiast są zarośnięci i starają się utrzymywać swoją kondycję w dobrej formie mimo tego, że nie wyglądają na muskularnych. Jest jednak garstka ludzi która żyje poza lasami Ostalfarskimi.

Druga rasa jest znana jako Elfy, przez niektórych nazywane mrocznymi. Ich skóra jest trochę ciemniejsza od leśnych elfów, natomiast ich włosy są głównie koloru czarnego bądź brązowego. Umięśnienie mają podobne do swoich pobratymców, jednak przy nich jest ono bardziej widzialne. Zamieszkują oni głównie wielkie miasta które budują w lasach jak i również poza nimi, starają się oni nie naruszać puszczy by nie denerwować swych braci i sióstr.
Do tego, oba rodzaje elfów są długowieczne i mogą dożyć nawet do dwóch tysięcy lat.
Ludzie żyjący na obrzeżach puszczy są dość spokojnymi osadnikami którzy zajmują się uprawą roli jak i wojskowym treningiem, ze względu iż ich małe państewko jest dość militarne. Z elfami mają bardzo dobre stosunki i starają się im pomagać w razie potrzeb.

2. Ustrój

Ostalfar jest podzielony na trzy kasty, które mają ostateczne zdanie w tym co się dzieje na rejonach jego kraju. Są to odpowiednio przedstawiciele leśnych elfów, druidzi jak i kapłanki panny Diany. Mają oni dużo do powiedzenia w sprawach Państwa jak i to oni mają ostateczne zdanie na temat leśnych elfów. Mimo swojej mocy, starają się być uczciwi, honorowi jak i sprawiedliwi. Kasta ta jest rządzona odpowiednio przez Najwyższą Kapłankę i jej zastępcę(bądź zastępczynie) arcydruida. W razie, gdy ów wieszczka jest zajęta ważnymi sprawami dla leśnych elfów, władzę poza puszczami przejmuje Arcydruid który ma takie samo zdanie przy mrocznych elfach, jak Najwyższa Kapłanka.

Drugą z kast są wojownicy. Są to zazwyczaj zwykli żołnierze którzy zostali wybrani do służenia w armii ostalfarskiej. Rządzeni są przez Wysokiego Lorda który ma decydujące zdanie w sprawach całego Ostalfaru, to od niego zależy gdzie zostaną wysłane wojska. Urząd Wysokiego Lorda jest urzędem dziedzicznym, w razie wymarcia rodu przywódcy, nowy Lord wybierany jest przez Najwyższą Kapłankę.

Trzecią kastą jest kasta książęca są to ludzie z obrzeży puszczy. Przewodzi nimi Książe, jednak w sprawach ludzi najwięcej do powiedzenia ma Generał.  Ów grupa w sprawach Ostalfaru ma dość dużo do powiedzenia, gdyż to Generał jest głównym strategiem ludzi jak i elfów. Generał jest wybierany(bądź wybierana) przez Najwyższą Kapłankę Elfów, natomiast książę, tak samo jak Wysoki Lord jest urzędem dziedzicznym. Książe w głównej mierze to figurant, jest wysyłany przez Generała do różnych politycznych misji.

3. Model Ekonomiczny

Leśne elfy głównie zajmują się głównie rolnictwem, rybołówstwem, polowaniem, hodowlą zwierząt jak i produkcją broni takich jak miecze bądź łuki. Głównie nie handlują z nikim w obrębie swoich terytoriów a towary wysyłają do mrocznych elfów i to dopiero one zajmują się dalszym wysłaniem tego w różne rejony świata.

Główny handel tkwi natomiast na terytoriach Elfów poza puszczami, gdyż to oni przygotowują wszystkie towary by wysłać je w świat jak i przyjmują kupców z różnych rejonów. Władze Ostalfaru starają się nie ingerować w handel , jednak Lord ma prawo nałożenia podatków gdy jest do tego nagła potrzeba, bądź kraj szykuje się do wojny.
Ludzie poza uprawą roli zajmują się również przygotowywaniem opałów z drzew na zimę jak i jesień, również u nich znajduje się główna produkcja broni jak i pancerzy.

4. Kultura

Kultura na terenach Ostalfaru jest naprawdę podzielona, gdyż leśne elfy mają odmienne tradycje od swoich braci i sióstr spoza puszczy.

Elfy żyjące w puszczy starają się na bieżąco wykonywać różne rytuały w imieniu Bogini Ostalfaru jak przestrzegać swoich tradycji. Często, gdy się porusza po ich lasach można zauważyć różne posągi postawione w imieniu ich Bogini Diany. Ich domy są dość proste, zbudowane głównie z drewna a czasami z kamienia, w środku lasu, tak by nie być zbyt widzialnym dla innych. W swoich domach również mają małe posążki w imieniu swojej Bogini. W kręgu ich starań leży budownictwo z dala od uczęszczanych szlaków, przez co dostanie się do jednej z ich wiosek jest trudne do wykonania. Dość często piszą różne poematy bądź tańczą w blasku księżyca.

Mroczne elfy natomiast, budują dość piękne i duże miasta, mało przypominające te ludzkie. W swej architekturze starają się być unikalni, budują swe miasta głównie z kamienia bądź marmuru. Są mniej pobożni od swych braci i sióstr z puszczy, jednak starają się ukazywać iż również wierzą w tą samą Boginię, poprzez naszyjniki przypominając pół księżyc. Elfy te bardziej lubią ucztować, jednak nie przepadają zbyt mocno za alkoholem.

Najważniejsze święto przypada raz na trzy miesiące dla Mrocznych Elfów jak i Leśnych elfów. Jest to pełnia księżyca którą przepowiada Najwyższa Kapłanka, w tym dniu wszyscy długousi z Ostalfaru poświęcają się ucztom jak i modlitwom.

Ludzie Ostalfarscy budują głównie małe wioski, jednak z rozkazu Generała parę wiosek zostało przerobionych na duże warownie jak i twierdze. Budowane one są głównie z kamienia, czasami tworzą miasta z marmuru. Ludzie Ci uwielbiają picie alkoholu jak i używanie różnych ziół które elfy im zwożą. Jako iż ludzie Ci przyjęli te same wyznanie co mroczne i leśne elfy, ich święta są wręcz takie same.

Mimo swych różnic, Mroczne Elfy i Leśne elfy używają tego samego języka, ludzie od wielu lat porzucili swój język w celu większego zrozumienia elfów i łatwiejszego porozumiewania się.

5. Podział Społeczeństwa

Społeczeństwo w Ostalfarze jest podzielone w głównej mierze na rasy które żyją w nim, leśne i mroczne elfy oraz ludzi.
U leśnych elfów ten podział jest nieskomplikowany, jednak w ich miastach trudniej spotkać mroczne elfy. Mimo to, dość duża część (około dwudziestu procent) żyje w puszczach ze swoimi braćmi, gdy leśna część społeczności żyje tylko w 13% w miastach mrocznych elfów.

Natomiast w miastach poza kniejami, społeczność owa jest podzielona już trochę bardziej. Jest to część bogatsza i biedniejsza.

Szlachcice patrzą na drugą część swych ziem z pogardą, jednak nie jest to czysta nienawiść, po prostu nie mogą tego znieść iż ów elfy nie poradziły sobie wystarczająco w życiu by być bogate jak oni.
Biedniejsza część natomiast, nie żywi ani urazy ani nienawiści wobec swych braci, starają się oni unikać kontaktów ze Szlachtą, jednak jak dochodzi do rozmów, starają się być spokojni i uważać na swe słowa.
Ludzka część w głównej mierze nie jest podzielona na szlachtę, są to zwykli żołnierze jak i farmerzy, którzy są przewodzeni przez Generała. Większość z nich żyje w swych wioskach jak i nowo powstałych twierdzach, jednak część z nich żyje w elfickich miastach.

6.Cechy Społeczeństwa
Usposobienie : Mieszane
Najważniejsza : Wiara
Specjalizacja : Magia

7.Wierzenia


W Ostalfarze jest wiara politeistyczna, z główną Boginią Dianą na czele. Według elfów, jest to uosobienie samego księżyca. W głównej mierze, jej symbol to pół księżyc, czasami ukazana jest jako pełnia. Jak było wspomniane, kościół ów jest w rękach Najwyższej Kapłanki, tytuł który zostaję nadany jedynie kobiece w czasie pełni księżyca. Legendy mówią o tym, że w czasie ów dnia, światło w tej fazie spada na kapłankę, która ma przejąć władzę po poprzedniej.

Najwyższa Kapłanka jest na swym stanowisku aż do końca swych dni, czy to śmierć w walce czy to ze starości. Jak do tej pory, tylko leśne elfy były wybrane na Najwyższą Kapłankę.

Następne ważne stanowisko, to Arcydruid którym mogą zostać mężczyźni jak i kobiety. W czasie gdy nie ma Najwyższej Kapłanki, to on bądź ona obejmuje władzę w kościele jak i najważniejsze decyzję w sprawie leśnych elfów. Towarzyszy on swej przełożonej w prawie każdej podróży, czasami jednak jest przez nią oddelegowany na tereny mrocznych elfów. Mówi się, iż jest on błogosławiony przez samą Boginię Dianę, a na tą pozycję jest wybierany przez Najwyższą Kapłankę. Arcydruid nie może zostać zdymisjowany w żaden sposób, poza znakiem od Bogini.

Diana ma również znaczenie w wyborze Wysokiego Lorda, gdyż to Najwyższa Kapłanka błogosławi przywódcę wojowników w Ostalfarze. Wśród mieszkańców jest powiedzenie, iż żaden Wysoki Lord nie porządzi długo bez owego błogosławieństwa.
Odkąd ludzie dołączyli do elfów i przyjęli ich panteon, Generał jest wybierany przez Najwyższą Kapłankę w razie śmierci poprzedniego(bądź poprzedniej) przywódcy. Odbywa się to wtedy gdy Diana rzuca najjaśniejsze światło księżyca na puszcze Ostalfarską. W razie wojny, Generał jest wybierany szybciej przez Najwyższą Kapłankę, mówi się iż jest to z rozkazu Diany.

Panteon natomiast wygląda następująco :

Diana – Bogini ciemności, honoru jak i tradycji. Elfy z Ostalfaru wierzą, że ich Bogini to tak naprawdę księżyc który ich obserwuje z góry. Oznaczana jest jako kobieta w szatach, trzymająca małą kulę w swoich rękach która przypomina księżyc, a na czole ma tatuaż półksiężyca. Mówi się, iż jej wrogiem jest samo słońce i stara się je zniszczyć.

Orvil – Bóg Wojny. W wierzeniach elfów, jest małżonkiem Diany który odpowiada za wszystkie wojny które ich Bogini wygrała. Często jest mówione, iż jest on gwiazdą na niebie która stara się zbliżyć do swojej ukochanej.

Nessale – Bogini Magii. Pierwsza i jak do tej pory jedyna Najwyższa Kapłanka która dostąpiła zaszczytu dołączenia do Panteonu Diany, jest ona odpowiedzialna za całą magię która spada na elfy z Ostalfaru.
Ulrik – Bóg strategii. Pierwszy Generał Ludzki który poparł elfy z Ostalfaru i sprzymierzył się z nimi. Dzięki niemu elfy dowiedziały się o świecie zewnętrznym jak i poprowadził obronę puszczy, dzięki temu dostąpił zaszczuty w Panteonie.

Wiara w Ostalfarze, jak już wcześniej było wspomniane jest taka sama dla Leśnych Elfów, Ludzi jak i Mrocznych Elfów, wierzą oni w swoją Panią Dianę i przestrzegają wszystkich tradycji jak i świąt.

8.Historia
Elfy na początku żyły w puszczach na wybrzeżu, przez co nikt nie miał zbyt wielu informacji o Ostalfarze. Natomiast elfom żyjących w tych puszczach historia jest dość dobrze znana. Według legend które są opowiadane z pokolenia na pokolenia. Według nich, elfy żyjące w tych lasach byli tak naprawdę wysłannikami Diany jak i kupcami z wysp którzy osiedlili się w gajach z dala od ludzkości.

W pewnym jednak momencie ich życiu w lasach, nastąpił rozłam na dwie kasty, wojowników którzy chcieli mieć również władzę oraz kościół Diany. Obyło się bez rozlewu krwi gdyż Najwyższa Kapłanka zgodziła się na to, by wojownicy również mieli swoje zdanie w losach tegoż kraju. Nessale koronowała pierwszego Wysokiego Lorda, który wyprowadził elfy z lasów, tworząc miasta poza nimi. Nazwał ich mrocznymi elfami, jednak nie wszystkie przystały na to i wielu z nich pozostało w swych miastach w puszczach.

Mimo tego rozłamu na dwie rasy, żyją oni dość zżyci z sobą mimo różnorodności w tradycjach jak i w myśleniu, jednak Wiara łączy ich ze sobą.

Dzięki współpracy między Wysokim Lordem a Najwyższą Kapłanką, przyjaźń ta była jeszcze bliższa. Postanowiono iż leśne elfy i mroczne elfy nie będą wzajemnie wybijać się w bezsensownej walce, która nie będzie im służyła, a może nawet zezłościć boginię która mogła by spuścić na nich swój gniew.
W czasie gdy Wysoki Lord wyprowadził elfy z lasów, natrafili oni na ludzi którzy nie wyglądali zbyt pokojowo, w najgorszych czasach przelała się między nimi krew gdyż Generał ze strony ludzkiej nie chciał ustąpić elfom i chciał je przepuścić z powrotem do puszczy.

Wojna między nimi trwała kilkadziesiąt lat, do czasu aż Generałem nie został Ulrik, który postanowił iż czas już zaprzestać wojny z elfami i czas na to by się z nimi sprzymierzyć. Jako, iż książę był tylko marionetką w rękach poprzedniego Generała, nie chciał się na to  zgodzić przez co zginął w wypadku. Następny przywódca ludzi z obrzeży Ostalfaru podzielał wizję Ulrika i w czasie rozmów między Ulrikiem a Wysokim Lordem został podpisany pokój. Ludzie zgodzili się w czasie tego rozejmu przyjąć Panteon Diany jako ich główną wiarę jak i nauczyć się elfickiego.

Ludzie w zamian, zaproponowali elfom by Ci dowiedzieli się więcej o świecie zewnętrznym jak i technologii jaka tutaj jest.  Podzielili się swoją technologią z elfami, dając im lepsze uzbrojenie.

Nie był to jednak znak pokoju dla Ludzi i Elfów z Ostalfaru, puszcza została zaatakowana przez barbarzyńcę plemię która chciała zagarnąć ten las dla siebie. Ulrik wraz z Wysokim Lordem i Najwyższą Kapłanką Nessale poprowadzili armię przeciwko plemieniu i to dzięki strategii Ulrika, Magii Nessale jak i wspaniałemu dowodzeniu armią przez Wysokiego Lorda, barbarzyńcy Ci zostali pokonani.  W tym momencie Najwyższa Kapłanka powiedziała, iż przewidziała to wszystko w swojej wizji, iż zjawi się inna rasa która poprowadzi ich do zwycięstwa. Tłumaczyła to tym, iż Diana chce im pokazać, że same elfy nie wygrają wszystkich wojen a potrzebują pomocy z zewnątrz. Tym samym Wysoki Lord zgodził się, iż Generał ludzki będzie ich strategiem, a Ulrik po swej śmierci dostąpił zaszczytu dołączenia do panteonu Diany.

Przez następne kilkaset lat, elfy i ludzie z Ostalfaru żyły jak i żyją w pokoju. Nie przeszkadza im to jednak w trenowaniu swoich wojsk w razie koniecznej wojny i obrony ich wierzeń.

W dziejach Ostalfaru jest jednak jeden mroczny rozdział, gdzie jeden z Wysokich Lordów postanowił stworzyć siatkę agentów i zabójców, za zgodą Najwyższej Kapłanki, w jakim celu, to jednak nie zostało zapisane na kartach historii.


9.Władca


W Państwie jest władza dualistyczna, Wysoki Lord jak i Najwyższa Kapłanka mają tą samą władzę – jednak zazwyczaj, naradzają się między sobą przed podjęciem decyzji.


Wysoki Lord Nel’erne Vilroen – Aktualny przywódca kasty wojowników, który jest na swojej pozycji od ponad czterystu lat. Został wybrany przez Najwyższą Kapłankę w czasie blasku księżyca, gdy ostatni Wysoki lord z rodu Esselith zmarł, nie zostawiając na tym świecie potomka.  Jest doświadczonym wojownikiem i dość pobożnym.
Cechy : Kompetentny dowódca, Pobożny


Najwyższa Kapłanka Elirath Sende’lune – Obecna przywódczyni kasty druidów i kapłanów, rządząca na tej pozycji od ponad siedmiuset lat. Nie jest czystą fanatyczką, jednak jest dość pobożna. Przez lud kochana, stara się dbać o dobro Ostalfaru jak i o tradycję względem Diany.

Książę Gardhar – aktualny książę ludzi jak i „przywódca” (ze względu iż to głównie generał dowodzi i wydaje prawa) kasty książęcej. Jest on w wieku około trzydziestu osiem lat, a na księcia został mianowany w wieku zaledwie trzynastu gdy jego ojciec zmarł z powodu choroby.

Generał Akira – Aktualna przywódczyni kasty książęcej jak i ludzi, to ona wydaje obecne prawa których trzeba przestrzegać na obrzeżach puszczy jak i to ona zatwierdza wszystkie plany budowania twierdz bądź wiosek. Urzędu tego dostąpiła w dość młodym wieku, gdyż ma ona 28 lat, jednak została wybrana przez samą Dianę. W walce głównie używa broni przypominającej kosę, jednak z krótszym zakończeniem.

10. Ważne Osobistości

Mistrz zabójców i szpiegów – Anaduil Velryth
Arcydruid – Endilruth Ma’fessen
Syn Wysokiego Lorda – Ilerath Vilroen

11. Heros

Magią w państwie zajmuje się Gildia Magów, które mają Błogosławieństwo od Wysokiego Lorda jak i Najwyższej kapłanki na prosperowanie na terenach Ostalfaru. Ich przywódcą jest elfi mag Velrath El’duren, który w głównej mierze specjalizuje się w magii ziemi. Swe trzysta lat poświęcił na opanowaniu tej magii by zostać potężnym geomantą, zna również podstawy magii lodu. Chce by jego magowie w razie nadchodzących konfliktów mogli wspomóc Wysokiemu Lordowi jak i Najwyższej Kapłance.

12. Mapa

13. Militaria
Wojsko w Ostalfarze jest różnorodne.

Leśne elfy w głównej mierze opierają się na łucznikach którzy są w swoim fachu dość doświadczeni. Trzymają się głównie na tyłach głównej armii mrocznych elfów. Poza tym, łucznicy Ci są dobrymi zwiadowcami i są często wysyłani na zwiady bądź zastawianie pułapek w lasach w celu wystrzelania i osłabienia armii przeciwnika.

Wojownicy mrocznych elfów w głównej mierze są wyposażeni w miecze, tarcze jak i we włócznie. Jest to główna piechota która stoi w pierwszym szeregu. Każdy mroczny elf jest szkolony by móc używać broni przez siebie wybranej. Po treningu zazwyczaj są wysyłani z powrotem do domu i mobilizowani tylko w czasach wojny.

Ostalfar posiada również konnicę, która ma w głównej mierze za zadanie atak z flanki i osłabienie z sił wroga, by wojownicy mogli przeprowadzić szarżę na przeciwnika.

Ludzie w głównej mierze to piechota, czasami zdarza się iż do boju wystawią oddział bądź dwa konnicy. Używają oni głównie toporów oraz mieczy. W głównej mierze używają ich jako bronie dwuręczne, jednak wielu z nich używa również broni jednoręcznych z pawężem. W głównej mierze uzbrajają się w skórzane pancerze bądź ciężkie zbroje.
Siłami głównie dowodzi Generał oraz Wysoki Lord i dowódcy przez niego wybrani przed wojną, są to jego zaufane elfy, ludzie jak i weterani którzy mają doświadczenie w wydawaniu rozkazów na polu bitewnym.

14. Zastosowanie magii
Mieszana – Magia ta jest używana w życiu codziennym, do budowania budynków i roli ale jak i w walce. Wszystko za sprawą gildii magów która w głównej mierze rezyduje w stolicy mrocznych elfów. W czasie walk używają oni czarów które potrafią pomóc w defensywie tak jak na przykład bariera z kamienia, w ofensywie starają się używać tego co matka ziemia im pozwala używać, tak jak na przykład użycie pobliskich kamieni w celu uderzenia na wroga. W czasach pokoju używają jej by wezwać deszcz który jest potrzebny do uprawy roli bądź usprawnić bardziej glebę. Jest ona również używana do budowli dróg i miast. Leśne elfy natomiast w głównej mierze polegają na magii kapłańskiej jak i druidystycznej(wciąż związanej z matką naturą).

Miyokari

Liczba postów : 88
Join date : 05/02/2014
Age : 25

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Puszcza Ostalfarska

Pisanie by Vann on Sob Mar 01, 2014 9:03 am

Podanie zaakceptowaneee.

Stawki utrzymania:

Motłoch - 0,5 pkt zaopatrzenia,
Profesjonaliści - 1 pkt zaopatrzenia,
Elita - 2 pkt zaopatrzenia.
Vann
Vann

Liczba postów : 148
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Puszcza Ostalfarska

Pisanie by Vann on Sob Mar 01, 2014 9:46 pm

Modyfikator - W różnorodności siła!

Choć Puszcza Ostalfarska zamieszkana jest przez dwie różne elfickie rasy i na dodatek ludzi, wszyscy jakoś sobie radzą i nieszczególnie narzekają. System zaopatrywania i rozdzielania surowców przez Mroczne Elfy jak dotychczas dobrze się sprawdza. Kreuje to wizerunek tolerancyjnego mieszkańca Puszczy, co zresztą jest zgodne z prawdziwym stanem rzeczy. Problem pojawia się jedynie przy religii, dlatego, że wszyscy tkwią przy niej do utraty tchu; co nie znaczy jednak, że do obcych podchodzi się zupełnie wrogo. W przypadku ekspansji i przyłączaniu nowych terytoriów i plemion do państwa i podjęciu odpowiednich działań na rzecz nawrócenia ich na odpowiednią wiarę, efekty nieufności zerują się. Na dodatek, projekty realizowane przez kilka różnych prowincji i ludów są efektywniejsze niż te realizowane jedynie w jednej jednostce administracyjnej lub w rejonie zamieszkanym przez jeden lud.


Heros - Velrath El’duren

Wytrawny geolog sprawia, że ziemia trzęsie się (w stopniu ograniczonym, oczywiście...) pod jego stopami, a rośliny kiełkują szybciej. Jest jednak wyszkolony w magii bojowej, a wraz ze swoją gildią stanowi wytrawną siłę obronną. Przez całe swoje życie zdążył doskonale poznać terytorium Puszczy i jego zaklęcia i trening sprawiają, że jeśli przewodzi jednostce wojskowej broniącej terytorium państwa staje się ona znacznie efektywniejsza, a w przypadku ataku - potrafi wykorzystać znaną sobie magię natury i ziemi do manipulacji otoczeniem, co działa na jego korzyść.
Vann
Vann

Liczba postów : 148
Join date : 01/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Puszcza Ostalfarska

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach