Las Lignumski

Go down

Las Lignumski

Pisanie by Umrzyk on Pią Lut 14, 2014 3:48 pm

LAS LIGNUMSKI


"Liczący sobie setki - jeśli nie tysiące - lat, Las Lignumski to największa puszcza na terytorium Cesarstwa Luny i jednocześnie najbardziej tajemnicze miejsce na północy. Nigdy nie został on do końca zbadany przez podróżników i odkrywców soliańskich, a ludzie zapuszczający się zbyt głęboko między drzewa ginęli bez śladu. Solia zrezygnowała z dalszej eksploracji oraz wycinki drzew w tych rejonach, obawiając się tego, co nieznane.
Po upadku Solii i proklamowaniu Cesarstwa Luny wznowiono prace w tartakach; jednak nie na długo. W połowie 1 roku Ery Barana ludność mieszkająca w okolicznych wsiach zaczęła znikać w niewyjaśnionych okolicznościach, a sprawą zainteresował się sam cesarz, który wysłał w tamte rejony oddział toporników z Ottusem Laniusem, bohaterem północy i zwierzchnikiem cesarskich wojsk. Nie do końca wiadomo, co stało się w lesie. Istnieje kilka tez:
- Teza pierwsza wyjaśnia, że wojska cesarskie zarżnęły dzikich mieszkańców lasu takich jak rozszalałe likantropy oraz zwykłą faunę, ściągając na Lunę gniew puszczy. By odpokutować swe winy każda rodzina z wiosek na skraju lasu ma obowiązek oddać swojego drugiego syna pod opiekę prastarych mocy;
- Teza druga zakłada, że Ottus Lanius trafił na skupisko mrocznych sił, które prawie go przezwyciężyły, jednak ten wrócił do Aetium z niepokojącymi wieściami. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ciemności, cesarz w porozumieniu z Pontifexem rekrutują przymusowo drugiego syna każdej rodziny z miejscowości w Insulam Lignum do stacjonowania w czeluściach lasu i toczenia ciągłych batalii z nieznanym zagrożeniem;
- Teza trzecia (podparta jakoby relacjami jednego z uczestników, którego uznano za obłąkanego) wyjaśnia, że Ottus Lanius napotkał w lesie przedziwną istotę zwaną Leśną Kobietą, która była panią w całym lesie; flora i fauna się jej słuchały. Aby nie drażnić wielkich sił i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo w samym centrum cesarstwa, Ottus zgodził się na układ z prastarymi mocami, które przysięgły wspomóc Cesarstwo Luny w wojnach obronnych w zamian za ofiarę, jaką jest drugi syn z każdej rodziny w Insulam Lignum.
Jaka jest prawda? Czy kiedykolwiek się tego dowiemy? Tylko sam Cesarz-Luna to wie."

"Fakty i mity z Północnych Rubieży" pióra Avernusa Theosiana
Umrzyk
Umrzyk

Liczba postów : 263
Join date : 06/05/2013
Age : 22

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach