Statki Lądowe

Go down

Statki Lądowe

Pisanie by Zeman on Sob Lut 08, 2014 9:43 am

Stworzone z drewna, lin oraz żagli, te dziwne konstrukcje są jednym z najpopularniejszych środków transportu w Oświeconym Królestwie. Dlaczego? Ponieważ są tanie w konstrukcji, nie potrzebują pożywienia jak konie, oraz ich skala może sięgać od jednostek osobowych, do wielkich konstruktów transportujących kupieckie towary przez prowincje. Jednak jak to działa?

W środku każdego statku znajduje się coś w rodzaju kręgosłupa, będący w rzeczywistości wałem korbowym. Obroty tego elementu, dzięki skomplikowanej konstrukcji stworzonej z wielu drobnych drągów i pałeczek, przekształcone są w ruch kroczący. Z początku ten transport ograniczony był jedynie do płaskich terenów oraz równin, jednak z czasem konstruktorzy, często zwykli hobbiści, udoskonalili formułę i projekty, a dzięki szybkim zabiegom Rady stały się one popularne.

Zasilaniem Statków Lądowych jest wiatr, tak samo jak w przypadku ich morskich kuzynów. Jednak podczas ostatnich dwudziestu lat pewna para chłopska zrewolucjonizowała idee Statku Lądowe, dodając mu drugie źródło napędu – ciśnienie. Poprzez wykorzystanie utwardzanych skórą jelit zwierząt hodowlanych, oraz wielu drobnych tunelików wyrzeźbionych w drzewcu Statku, wykorzystali wiatr by dodać nowy element – kolejną pare skrzydeł, które w czasie podróży zwyczajnie pomagają w sterowności, jednak w czasie postoju „machają” niczym ptak. Dzięki temu, powietrze pod wysokim ciśnieniem jest gromadzone w przygotowanych przechowalniach. Poprzez umieszczenie mniejszego drewnianego palika w większym, umożliwilo to utworzenie swojego rodzaju siłownika. Dzięki temu, statki lądowe zdolne są kroczyć nawet przy małym wietrze, w czasie gdy podczas zwyczajnej podróży ponownie gromadzą powietrze w przechowalniach.

Każdy Statek Lądowy posiada dek i pod-pokład, jak zwyczajne jednostki Morskie, oraz Koło którym są kierowane.

Aktualnie, Statki Lądowe zdolne są wspinać się na lżejsze wzniesienia, jednak niemożliwe jest ich zastosowanie w lasach. Zwyczajnie, wszystko by się poniszczyło. Rada przewiduje zastosowanie ich w innych dziedzinach życia, przede wszystkim w Rolnictwie, ale może i militariach.
avatar
Zeman

Liczba postów : 235
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach