Bogowie

Go down

Bogowie

Pisanie by Hoors on Pią Lut 07, 2014 3:03 pm

Kanon bóstw Bajarskich:


Władywład - Ojciec wszystkich bogów, odpowiedzialny za rozumienie dobra i zła, pan dnia i światła. Jego wyobrażeniem materialnym jest słońce.

Mrokomir - Władca podziemi i wszelkiego co w tych podziemiach mieszka. Zły bóg, który wydostał się spod władzy Władywada i stara się walczyć z nim walczyć w celu przejęcia władzy na ziemi oraz żyjącymi na niej śmiertelnikami.

Faunir - Opiekun zwierząt oraz Nocnych Ludzi. Jest on odpowiedzialny za żywy aspekt całej natury, w wielu sprawach wyręcza go jego małżonka - Borsława.

Borsława - Zwana Carycą lasów, to ona opiekuje się lasem, jej sługi - duchy lasu pod postacią drzewców kroczą po lasach dbając o porządek i bezpieczeństwo.

Ogewid - Patron rodziny, dba o dobry nastrój w każdym domu, jest również panem ognia i władcą piekła.

Wodisław - Bóg oceanów podążający na grzbietach fal, opiekuje się rybakami na morzu oraz patronuje handlarzom.

Waradeus - Wierzą w niego jedynie centaury, albowiem na ziemi Honewedów od zawsze na wielkiej łące stał totem Waradeusa. Wokoło tego totemu jest wybudowane jedyne centaurze miasto - Waradegrad.

Wojnar - Bóg wojny i zniszczenia. Jego sławne błogosławieństwo dało pradawnemu czempionowi - Propielemu - wielką moc, dzięki której pokonał mrocznego półboga Werysa spłodzonego przez Mrokomira w łonie ludzkiej kobiety.

Klauenstyna - Bogini sztuki i run strzegących budynki przed klęskami żywiołowymi. Matka bardów, według mitów Bajarzy to dzięki niej ludzie uzyskali słuch.

Hronis - pan ciemności i mroku. Uznawany powszechnie za neutralnego, jest on bratem Władywłada. Jeden z najważniejszych bogów, Hronis bowiem włada nocą - zaś księżyc to jego odbicie.

Hoors

Liczba postów : 57
Join date : 04/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach