Magia i obrzędy

Go down

Magia i obrzędy

Pisanie by Hoors on Czw Lut 06, 2014 6:17 pm

W Baji wiara i magia są ze sobą połączone, nie ma magii bez wiary i nie ma wiary bez magii.

Hoors

Liczba postów : 57
Join date : 04/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Magia i obrzędy

Pisanie by Hoors on Czw Lut 06, 2014 6:33 pmMagiczne Runy

Główną dziedziną magii w Baji są nauki runiczne. Istnieje masa symboli, które w odpowiedni sposób ułożone tworzą magiczny katalizator, który wypełnia się wiarą określonego boga.

Widoczna powyżej runa to "Ręce boga". To najpotężniejsza runa, której zadaniem jest kontakt z danym bóstwem. W każdym chramie głównym miejscem jest wyryty w skale symbol rąk boga.

Runy naniesione na gliniane tabliczki to tzw. runy doczesne, ich przeznaczeniem jest uwolnienie czaru spontanicznego. Używać ich mogą osoby bez święceń kapłańskich oraz umiejętności magicznych. Po użyciu runa ulega zniszczeniu. Przykładami są: Ognisty pocisk, uleczenie, przyzwanie ducha lasów czy też tarcza śmierci.

Runy naniesione na elementy zabudowy mają za zadanie osłonę bądź poświęcenie. Przykładem jest naniesienie run płomieni na drewniane budowle, Baja zawdzięcza tym runom trwałość ich grodów.

Runy naniesione na broń są najpotężniejsze. Symbol bluszczu wywołuje w zaatakowanych chorobę. Runy ognia poparte modlitwami i zawziętością dzierżawcy wywołują, że miecz płonie żywym ogniem.

Hoors

Liczba postów : 57
Join date : 04/02/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach