Regalia Królewskie

Go down

Regalia Królewskie

Pisanie by Vaiar on Czw Lut 06, 2014 12:27 pm


Wysoki Król, jak każdy inny monarcha również posiada przedmioty legitymizujące jego władzę. Wśród regaliów najważniejsze są trzy rzeczy, które gdyby Wysoki Król utracił w trakcie bitwy bądź w ramach traktatu pokojowego - zapewne przestałby być uznawany za Wysokiego Króla. Wśród tych trzech przedmiotów znajdują się:I. Kieł Węża


Jest to bardzo stary miecz i najprawdopodobniej najstarsza i najlepiej zachowana relikwia Ventheimu. Nie dysponuje żadnymi magicznymi właściwościami i w zasadzie wygląda jak zwykły miecz - jedyne co go wyróżnia to starożytne runy, których nikt nie potrafi przeczytać (ale według podań są to zapisane błogosławieństwa Skatnirra dla Nordmannów) i specyficzna rękojeść, której głownia stylizowana jest na pysk węża morskiego. Według podań Ząb Węża został wykuty przez Vilfreda (według podań - z zęba węża morskiego, ale sam miecz jest stalowy) i podarowany pierwszemu mitycznemu Wysokiemu Królowi - Vydnirrowi Aegellingowi. Miecz miał być pobłogosławiony przez Skatnirra i przynosić szczęście każdemu, kto jest jego właścicielem. Przez wieki Kieł Węża używany głównie do składania ludzkich ofiar bogom - szczególnie wrogich Ventheimowi obcych królów i monarchów. Wiedzący twierdzą że im bardziej Kieł Węża nasyci się krwią obcych wodzów - tym większe szczęście czeka Nordmannów w przyszłości.

Historyczni Wysocy Królowie nigdy nie walczyli za pomocą Kła. W swoich czasach dysponowali znacznie lepszymi mieczami, ale "Kieł" nadal pozostał mieczem ceremonialnym. Wysocy Królowie składają ofiary z wrogich monarchów i wodzów nadal za pomocą "Kła" i tradycja ta raczej prędko się nie zakończy.


II. Kamień z Veikssyrre


Inna prastara pamiątka, tym razem po Leifie Siwym który miał ją stworzyć. Kamień z Veikssyrre to nic innego jak starożytna kamienna tablica, na której zapisane są warunki przymierza bogów z ludźmi. Podczas koronacji Wysokiego Króla, Najstarszy Wiedzący zawsze odczytuje treść tablicy a następnie domaga się od koronowanego aby złożył przysięgę, że będzie przestrzegać przepisów Przymierza. A jeśli przysięgi nie dotrzyma - niech zostanie odcięta mu głowa a on sam wrzucony do morza, na pożarcie morskim stworzeniom. Jak dotąd przytrafiła się tylko jedna tego typu sytuacja.


III. Korona


Symbol władzy Wysokiego Króla. Jak na koronę monarchy - jest ona dosyć skromna. Jest to prosty, złoty diadem, ozdobiony szkarłatnymi runami. Runy to słowa przysięgi, którą wypowiada każdy Wysoki Król przed wstąpieniem na tron. Korona Ventheimu jest najmłodszym z regaliów królewskich i została wykuta w tym samym czasie, w którym utworzono Związek. Od tego czasu zdążyła już na trwałe zapisać się w nordmańskiej kulturze.
avatar
Vaiar

Liczba postów : 100
Join date : 11/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach