Rozpiska punktowa

Go down

Rozpiska punktowa

Pisanie by Celtharion on Sro Lut 05, 2014 3:10 pm


Handel:
• Imardin - stolica Siczy Drawskiej, gdzie znajduje się centrum państwowego handlu, port, ludzie są bogaci i zamożni. To tutaj kwitnie większość wszelakich interesów i dobijane są targi. Można tutaj kupić niewolników, wynająć najemników i wydać sporą sumę złota. Imardin pełny jest mieszczan i kozaków prowadzących osiadły tryb życia - powstają cechy, tawerny i małe instytucje. To stąd głównie płyną towary do sąsiadującego morzem państwa - Układ Wielka Sicz - Baja - w zbudowanych do tego czajkach i cięższych statkach towarowych.
• Orle Gniazdo - miasto będące stolicą Siczy Północnej, handlujące z Siczą Kankarską i Siczą Kresową, a także ze wschodnimi terenami Siczy Abalońskiej. Tutaj można kupić podobnie jak w Imardinie prawie wszystko, chociaż w mniejszej ilości. Dużo tutaj pospolitych rzeczy, jak żywność, materiały budowlane, narzędzia i broń. Jednakże, w Orlim Gnieździe dzięki plantacjom można zakupić też w przystępnej cenie materiały tkackie. Stąd też jeżdżą tabory, głównie do Borty, Abalonu i aż po sam Imardin, rzadziej na południe kraju. Orle Gniazdo ma swój udział także w handlu morskim, jako główny dystrybutor materiałów tkackich i bawełny.

Zaopatrzenie:
• Noryjsk - największa produkcja broni, pancerzy, narzędzi i wszelakich przedmiotów wykonywanych z metalu bądź częściowo z metalu. Na terenie Siczy Noryjskiej znajdują się kopalnie i huty, przez co przemysł jest o wiele większy niż w innych prowincjach, prawdopodobnie większy nawet od Siczy Koronnej.
• Gród Kacki - Sicz Koronna - większość zboża, które przychodzi z całej Siczy, zbierana jest w okolicach Imardinu jak i nieopodal samej stolicy, w małym, ufortyfikowanym Grodzie Kackim służącym za magazyn wojskowy i koszary dla koronnej armii. Liczne wsie i posiadłości atamanów, w których pracuje masa rolników powodują, że zaopatrzenie wojskowe w obecnej chwili mieści się właśnie w tych okolicach.
• Fort Księżycowy - umocniona potężnie forteca na Drawie, leżąca w Siczy Wschodniej. Jest to miejsce, gdzie znajdują się koszary, baraki, a także zbiór różnorakich kuźni, warsztatów, pracowni i obiektów o przeznaczeniu wojskowym bądź gospodarczym. Spichlerze, karczmy, wieże obserwacyjne.
Celtharion
Celtharion

Liczba postów : 65
Join date : 08/05/2013
Age : 23

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach