Militaria

Go down

Militaria

Pisanie by AdDur on Wto Lut 04, 2014 3:38 pm

1. Liczebność armii::
a) Łowcy niewolników: 2 kompanie

Inne:

2. Rozmieszczenie armii:

3. Utrzymanie:
Koszt utrzymania: 10% dla oddziałów ludzkich, 20% dla demonów

Motłoch: 0,5 (dla ludzkich oddziałów) i 1 (dla demonicznych)
Żołnierze profesjonalni: 1 (dla ludzi) i 2 (dla demonicznych)
Elita: 2,5 (j.w.) i 4 (j.w)

Zaopatrzenie: 2/2


Ostatnio zmieniony przez AdDur dnia Czw Lut 06, 2014 8:51 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by AdDur on Wto Lut 04, 2014 4:58 pm


Piechota liniowa: Biedni obywatele Tyranii szukający swej przyszłości w armii. Uzbrojeni w miecze, czasem włócznie i szerokie tarcze. Ich pancerz to najcześciej jeno skórzany kaftan, z rzadka obszyty metalowymi płytkami. Ich wyszkolenie to słowo "przeciętność" w pełnej rozciągłości tego słowa. Ot "kurza piechota" której nie żal poświęcić, a nie zbuntują się jak zagonieni do armii niewolnicy. W końcu to ochotnicy... Najmocniejszą stroną tej piechoty jest umiejętność tworzenia "ściany tarcz".

Liczebność: 200


Kusznicy: Formacja strzelców Tyranii. Zdyscyplinowani i bitni są znacznym zagrożeniem dla przeciwników. Kusza ma znaczny zasięg, a co najważniejsze potężną siłę rażenia. Kusznicy są dobrze wyposażeni i opancerzeni, a co najważniejsze wyszkoleni - ich oddziały prowadzą ostrzał z precyzją i zgraniem. Podczas przeładowywania kryją się za pawężami.

Liczebność: 100


Łowcy niewolników: "Łapanie niewolników jest jak golenie świni - dużo krzyku, a niewiele zysków". Smutna to prawda, i choć łapanie Negrów to zajęcie podłe w oczach "szlachetnych ludzi" i trudne, to jednak może być dochodowe. Trzeba się po prostu na tym znać. I tym właśnie zajmują się ci ludzie. Chwytają niewolników. Są ekspertami w obezwładnieniu ofiary, bez jej zabijania. Świetnie posługują się lassami, sieciami czy innymi narzędziami do unieruchamia innych. Przy tym są szybcy, zwinni i znakomicie znają teren w jakim przyszło im operować oraz zwyczaje "zwierzyny". Wśród nich służy wielu "kolaborantów" z niewolonych nacji, który uznali że wolą łapać swych współplemieńców.

Liczebność: 100


Lekka Jazda: Konni łucznicy. Lekko opancerzeni, ostrzeliwują przeciwnika z końskiego grzbietu. Poruszają się szybko i często służą jako zwiadowcy. W walce wręcz nędzni, ale rzadko do niej dopuszczają, umykając przed ścigającym ich wrogiem i ostrzeliwując z dystansu.

Liczebność: 100,


Rycerze Piekieł: Elitarna formacja jazdy, składająca się jednak wbrew nazwie z ludzi. Najlepsi z najlepszych - potężnie opancerzeni i władającymi magicznymi mieczami. Od dzieciństwa szkolili się w sztuce zabijania i potrafią walczyć wieloma rodzajami broni. Najgroźniejsi jednak są gdy szarżują na grzbietach swych bojowych rumaków. Ich szarża jest druzgocząca, a oni sami nieustraszeni i gotowi walczyć aż do śmierci. Mawia się że każdy z nich równa się dziesięciu zwykłym mężom, a sama ich obecność napawa strachem...

Liczebność: 25


Zabójcy: Nie ma żadnych dowodów że ci ludzie istnieją, jasne? Na pewno Tyrania nie posiada tajemnego bractwa zabójców, szkolonych w kamuflażu, sztuce cichych zabójstw oraz trucicielstwa, a ponoć także mrocznych sztuk.  A już na pewno ci ludzie nie dokonywali serii zamachów na wrogich wodzów, ani nie wprowadzali chaosu w armii. Rozumiesz? Tych ludzi nie ma!

Liczebność: 25Trebusz: Jaki jest każdy widzi. Machina oblężnicza, miotająca głazy lub pociski zapalające na znaczną odległość. Dobrze użyta bateria trebuszy zburzy mury każdej twierdzy, lub zasieje niepokój w sercach ostrzeliwanych wrogów:

Liczebność: 100 (5)


Ostatnio zmieniony przez AdDur dnia Wto Lut 04, 2014 7:24 pm, w całości zmieniany 3 razy
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by AdDur on Wto Lut 04, 2014 5:07 pm


Demonolodzy Czarnoksiężnicy władającymi piekielnymi mocami. Demonolodzy spotykani na polu bitwy są w większości ledwo uczniami, ale ich umiejętności i tak budzą podziw. Władają oni mają ognia, miotając w przeciwnika ognistymi pociskami, czy nawet kulami. Przeklinają także przeciwników, sprawiając że szczęście ich opuszcza... Znają się także na demonicznej magii i z pewnością jeśli w ich armii znajdować się będą demony, to walczyć one będą skuteczniej. Dziesięciu Demonologów tworzy tzw. Sabat, w ramach którego rzucanie zaklęć znacząco zwiększa ich moc.

Liczebność: 25,


Impy: Pomniejsze duchy z Piekieł, przyzwane na ten plan egzystencji. Imp mierzy niecały metr i przypomina łysą małpę. Ma jednak ostre pazury i kły, praktycznie nie czuje bólu i lata (co prawda niezbyt wysoko, bardziej przypomina to unoszenie się jakieś dwa-trzy metry nad ziemią. Impy są łatwe w przyzwaniu i kierowaniu, ale także potwornie głupie. Mają także złodziejskie skłonności, bez wahania grabiąc ciała poległych (szczególnie kochają błyszczące przedmioty). Ich pazury jednak zdolne są rozedrzeć co słabsze zbroje, a Impy są zaskakująco silne jak na tak nędzną posturę. W dodatku atakują chmarą i bez żadnego honoru, na przykład wyłupując oczy lub uderzając "poniżej pasa".

Liczebność: 200


Ostatnio zmieniony przez AdDur dnia Wto Lut 04, 2014 7:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by AdDur on Wto Lut 04, 2014 5:28 pm


Galera: Lekki okręt, szybki i zwrotny. Posiada zarówno żagle, jak i wiosła (do których rzecz jasna przykuci są jeńcy. Daje jej to możliwość znacznego przyspieszania. Galery używane są głównie na obszarze Morza Zatokowego, jako że na pełnym oceanie wywracają je fale. Dzięki niewielkiemu zanurzeniu wpływają także na rzeki. Galera przewozi oddział abordażowy, a także ma na pokładzie balistę. Z przodu ma take zamontowany taran. Główną taktyką jej ataku pozostaje staranowanie przeciwnika, albo doprowadzenie do abordażu. Jedna eskadra może przewieźć 3 kompanie wojska. Jest ona także dzięki swej szybkości ulubionym statkiem łowców niewolników.

Liczebność: 12,Barka: Koń pociągowy floty transportowej Tyranii. Uzbrojony w dwie balisty i katapultę, polega jednak bardziej na żołnierzach który przewozi. Nie jest zbyt szybki, ani zwrotny, ale za to niezwykle ładowny, a uzbrojenie przy tym pozwala odeprzeć atak piratów czy mniej zdecydowanego wroga. Eskadra barek przewozi 6 kompanii wojska. Barki są także głównym typem okrętów handlowych Tyranii.

Liczebność: 6Tyran Mórz: Najpotężniejsze statki Tyrani i zapewne najpotężniejsze okręty południowych mórz. Tyranii są więksi od barek, a przy tym zbudowani z nietypowych gatunków drewna z dżungli - lekkiego i wytrzymałego. Okręty te mimo swej wielkości są dość zwrotne i szybkie, a to dzięki ogromnym żaglom. Na pokładzie Tyran ma kilkanaście balist i katapult, a także doborowy oddział żołnierzy posiadających wsparcie pokładowego Demonologa.

Liczebność: 3
avatar
AdDur

Liczba postów : 393
Join date : 06/05/2013
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Zeman on Sro Lut 05, 2014 9:49 pm

Piechota liniowa - Motłoch - 100 Sztuk Złota
Kusznicy - Zawodowi - 200 Sztuk Złota
Łowcy niewolników - Zawodowi - 150 Sztuk Złota
Lekka Jazda - Zawodowi - 300 Sztuk Złota
Rycerze Piekieł - Elita - 2000 Sztuk Złota
Zabójcy - Elita - 800 Sztuk Złota
Trebusz - Specjalisci - 600 Sztuk Złota
Demonolodzy - Elita - 1500 Sztuk Złota
Impy - 300 Sztuk Złota

Galera - 12 - 1000 Sztuk Złota
Barka -6 - 1500 Sztuk Złota
Tyran Mórz - 3 - 3000 Sztuk Złota
avatar
Zeman

Liczba postów : 235
Join date : 08/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Militaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach