Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by MG Vaiar on Sob Cze 22, 2013 12:40 pm1. Klan Raedlingów - klan królewski
Klan Raedlingów po pokonaniu smoka Niwroka osiedlił się w południowowschodniej części Valuundii zwanej też Aeddą, z uwagi na dosyć łagodny klimat jaki panuje tu w czasie wiosny i lata. Wraz z nimi przybył tutaj Narthe Złotowłosy. Uznano że najlepszym miejscem na siedzibę dla Króla Chmur powinien być najwyższy szczyt w całym łańcuchu górskim Valuundii. Szybko ten szczyt odnaleziono. Był to szczyt o raczej prostej nazwie - Orle Gniazdo. Nazwa wzięła się z jednego powodu - dosyć wiele orłów zakładało swoje gniazda wlaśnie na tym szczycie, a same orły to święte zwierzęta Aedina, które mają być jego posłańcami i obserwatorami. U podnóża góry Raedlingowie rozpoczęli zakładanie miast a na piętrach rozpoczęto budowę królewskiej twierdzy. Sama budowa trwać miała około pięćdziesięciu lat (ostatecznie budowanie silnych fortyfikacji na stromej górze to czasochłonne zajęcie..) a korytarze i pomieszczenia królewskiej siedziby zostały wykute nawet wewnątrz samej góry. Co prawda panuje tutaj cieplejszy klimat niż na terytoriach północnych klanów, to nadal jest tutaj dosyć zimno. Nieostrożni podróżni podczas zimy mogą nawet utracić swoje życie. Na szczęście Orle Gniazdo jest dosyć zauważalnym szczytem, a miasto które wyrosło wokół niego, Narthegard, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych górskich osiedli.

Klan Raedlingów twierdzi że pochodzi od jednego z pierwszych krasnoludów - Raeda, który miał być mistrzem kowalstwa, górnictwa i innego rodzaju rzemiosła. Toteż sami Raedlingowie specjalizują się w tego typu działalności. Narthegard słynie ze swoich kamiennych kuźni, gdzie zbrojmistrzowie pracują dzień i noc nad cudami krasnoludzkiego rzemiosła. Właśnie w Narthegardzie wytwarza się najlepsze w Valuundii pancerze, miecze i topory. Tutaj też swoje siedziby mają najlepsi jubilerowie. Sama Aedda jest też cały czas eksplorowana przez Raedlińskich kopaczy - którzy poszukują odpowiednich złóż minerałów. Na chwilę obecną wydobywa się tutaj dwa rodzaje surowców - żelazo oraz złoto, chociaż większość kopalni złota w Aeddzie należy do króla, jako jego prywatna własność - większość z nich założyli jeszcze jego przodkowie.

Legenda:
Kolor niebieski - stolica Królestwa oraz siedziba króla - Orle Gniazdo oraz Narthegard
Kolor czerwony - "Złotniczka", największa kopalnia złota w Valuundii, należąca do Króla Chmur (punkt handlu)2. Klan Ydirlingów
Klan Ydirlingów wywodzi swoje pochodzenie od Ydira, pierwszego krasnoludzkiego marynarza i żeglarza a jednocześnie najgorętszego wyznawcy Eidrigga. Ydirlingowie uznawani są za najdziwniejszy klan - a przynajmniej pośród innych krasnoludów. Żyją pośród najmniejszych gór (chociaż jest ich całkiem sporo) a ich terytoria są najcieplejsze w Valuundii. Kraina, którą Ydirlingowie objęli pod władanie nazywana jest Ariggią. Większość Ydirlingów osiedliła się na zachodnich i północnych krańcach Ariggi, natomiast centralne części krainy są raczej słabo osiedlone. Ariggię porastają gęste lasy i łąki.

Ydirlingowie czerpią swoje dochody głównie z handlu lądowego, morskiego oraz rybołówstwa. Tutaj też pasie się lwia część krasnoludzkich stad owiec i kóz. Ydirlingowie są najbardziej szanowanymi serowarami w całej Valuundii - ostatecznie mają gdzie paść swoje owce.. Mimo to największym klejnotem Ariggi jest Eidriggstaed, założone dwieście lat temu przez grupę valuundzkich magnatów handlowych. Eidriggstaed nie zostało wybudowane z kamienia czy innej skały, ale z drewna. Mówi się że na budowę miasta wykarczowano przynajmniej dziesięć dużych lasków. Dlatego też wokół Eidriggstaedu spotkać można prawie wyłącznie łąki. Właśnie w Eidriggstaedzie znajdziemy najwięcej krasnoludzkich handlarzy, wraz z towarami ze wszystkich regionów Valuundii. Eidriggstaed posiada też stocznię, dzięki której Krasnoludy posiadają małą, ale zawsze jakąś, flotę. Mimo tego stolicą Ariggi nie jest Eidriggstaed, ale bastion położony na północnych granicach Królestwa. Nazywany jest on Posterunkiem Aerdala. W zasadzie jest to niewielkie miasteczko, ale bardzo dobrze ufortyfikowane i stojące na straży północnych granic Królestwa.

Legenda:
Kolor niebieski - Posterunek Aerdala
Kolor czerwony -Eidriggstaed (punkt handlu)3. Klan Roeriklingów
Klan Roeriklingów wywodzi swoje pochodzenie od Roerika, legendarnego rolnika i hodowcy zwierząt. Patronką Klanu jest bogini C'harraig, dzięki której mimo tego że kraina Roeriklingów, Alderheim, jest najmniej przyjazna ze wszystkich krasnoludzkich krain zimą, to jej ziemia potrafi wydać ogromne plony. W Alderheimie hoduje się też najbardziej przydatne (zdaniem krasnoludów) zwierzęta - a dokładniej krowy. Dają mleko, można je zabić dla mięsa i skór - z których można wykonać nie tylko ciepłe ubrania, ale również lekkie pancerze.

Jak łatwo można się domyślić, tutejsza ludność zajmuje się głównie rolnictwem. Najczęściej uprawiane tutaj zboża to pszenica, jęczmień oraz żyto. Uprawia się również warzywa i owoce - takie jak jabłka, ziemniaki, marchew czy soczewica. Hodowane tutaj zwierzęta to głównie krowy oraz woły, jest też niewiele owiec oraz kóz. Roeriklingowie hodują też swoją własną wersję niedźwiadków valuundzkich, zwane Niedźwiedziami Alderheimskimi. Są one nieco mniejsze od niedźwiadków valuundzkich, ale za to znacznie szybsze i czujniejsze - idealne do pilnowania stad krów przed złodziejami, gremlami i innymi drapieżnikami. Alderheim to też stolica alkoholi w Skalnym Królestwie. Tutaj znajduje się najwięcej (często rodzinnych!) browarów i destylarni cydru. Najlepsze trunki eksportuje się do innych części Królestwa, a czasami nawet i za granicę.

Główną osadą w Alderheimie jest Hveda, zbudowana u podnóża góry z której wypływa rzeka zwana przez krasnoludy Lodem. "Lód" przepływa bezpośrednio przez centrum Hvedy a przy brzegach rzeki, na żyznych madach, powstają krasnoludzkie gospodarstwa rolne. Roeriklingowie wykorzystują również góry do uprawy ziemi i swoich trzód - są ekspertami w obróbce stoków, hal i turni na potrzeby rolnictwa.


Legenda:
Kolor zielony - Hveda


4. Klan Jaerlingów
Jaerlingowie uznawani są za najdzikszy i najbardziej wojowniczy klan w Valuundii. Ponoć to właśnie spośród klanu Jaerlingów pochodzi najwięcej wojowników. Jaerlingowie w przeciwieństwie do innych krasnoludów (z wyjątkiem może tych w Eidriggstaedzie) mieszkają nie w skalnych domach - lecz właśnie w drewnianych. Nie mają też jednego patrona, lecz dwóch - Ferigga i Ivara. W ich krainie, zwanej Skyggeheimem jest najmniej gór w całym Królestwie. Znajduje się też tutaj najwięcej lasów - i to głównie bardzo starych.

Skyggeheim jest najbiedniejszą częścią Skalnego Królestwa a tutejsze krasnoludy zajmują się głównie polowaniem na zwierzęta, oswajaniem i sprzedawaniem valuundzkich niedźwiadków oraz innych dzikich zwierząt, takich jak wilki. Jaerlingowie są również bardzo utalentowanymi drwalami i zielarzami. To Jaerlingowie są też najlepszymi strzelcami w całym Królestwie - ale nie ma w tym nic dziwnego. Skyggeheim jest też najzimniejszą krainą w Valuundii i według niektórych - tutaj znajduje się najwięcej gniazd Gremlów, gdyż znacznie łatwiej ukryć im się w lasach..

Stolicą Skyggeheimu jest niewielka osada o nazwie Jaergard, położona podobnie jak Hveda, przy źródle rzeki. A dokładniej Rzeki Avil. Najważniejszą różnicą jest tutaj to, że o ile "Lód" przepływa przez centrum Hvedy, to Avil przepływa zaraz obok Jaergardu.

Legenda:
Kolor zielony - Jaergard
MG Vaiar
MG Vaiar
Admin

Liczba postów : 617
Join date : 05/05/2013

Zobacz profil autora http://tivar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach