Administracja

Go down

Administracja

Pisanie by Ismerus on Czw Cze 20, 2013 6:54 pm


W Wielkim Księstwie na prowincje mówi się woliny. Oto one: 
1. Wolin Dijowski- południowa prowincja. Jej gospodarka opiera się na pracy niewolników. Pracują oni na roli i przy hodowli zwierząt. Porządku pilnują grody i twierdze. Zbiera tutaj si zboże, słoneczniki, rzepak i ziemniaki. Hoduje się krowy, świnie, konie, osły. 

2. Wolin Dymitroburgski- najważniejszy z wolinów. Jego mieszkańcy zajmują się przemysłem. Większość surowców trafia tutaj żeby przerobić je na towary. Następnie wysyłane są do Sankt Dymitrburga. Znajduje się tutaj siedziba Wielkiego Księcia i jego dworu. 

3. Wolin Władimirogrodzki- nadmorski wolin. Jego mieszkańcy zajmują się rybołóstwem i zbieraniem drewna. Ryby, małże i inne owoce morza wysyłane są do Władimirogrodu, natomiast drewno do Sankt Dymitroburgu. 

4. Wolin Torsuński- wolin leżący w centrum kraju. Jego mieszkańcy to głównie drwale, myśliwi i rybacy. Ze skór zwierząt robi się skóry, a następnie wysyłane są nad morze. Drewno z tego regionu jest tylko na potrzeby królestwa.

5. Wolin Tagopolski- wolin leżący na odludziu. Jego mieszkańcy to głównie drwale i starzy wojownicy. Drewno tutaj jest bardzo mocne, dlatego trudno je się ścina, ale rzeczy z tego są tak samo mocne.  

Główne osady: 
- Sankt Dymitroburg: stolica państwa. Posiada ogromny port i wiele manufaktur. W jego obrębie jest dwór królewski i główna świątynia. Miasta posiada kanały które usprawniają wożenie towarów. Mieszkańcy zajmują się handlem i produkcją rzeczy. 

-Dijów: największa twierdza Wodolinu. Posiada nowoczesne i grube kamienne mury (co jest niespotykane w Wodolinie), fosę i wiele baszt. Dobrze wyposażone wojsko monitoruje sytuację. Jest to stolica wolinu (nr. 1). 

-Władimirogród: główne miasto wolinu (nr. 3). Posiada duży port i ogromne magazyny na żywność. Tutejsi mieszkańcy to głównie handlarze i rybacy. Panuje tutaj odór ryb, dlatego nie każdy może tu wytrzymać. 

-Torsuń: miasto-twierdza i stolica wolinu (nr. 4).  Jej mieszkańcy to głównie żołnierze i drwale. Leży nad rzeką, dlatego ma komunikację wodną z innymi wolinami. Magazynuje tutaj się skóry, przed wysłaniem dalej. 

-Tagopol: miasto-stolica wolinu (nr. 5). Jej mieszkańcy to głównie wojownicy, ponieważ Wajar tej prowincji lubi przebywać w obecności takich osób. Miasto ogólnie jest omijane, dlatego drewna składuje się w przygranicznych miastach. 

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Administracja

Pisanie by Ismerus on Sob Cze 22, 2013 12:28 pm

1 punkt handlu: Port w Sankt Dymitroburg- Sankt Dymitroburg jest stolicą Wodolinu, a port w nim jest ogromny. Codziennie setki kupców przybijają do niego. Kupcy Wodolińscy handlują tutaj głównie drewnem, owocami morza, olejami, meblami i żywnością. 

Kolejny 1 punkt handlu: Magiczne lasy w Wolinie Tagopolskim- od dawien dawna wiadome jest że lasy w wolinie Tagopolskim są magiczne. Drewno z niego jest strasznie mocne i bardzo odporne na ogień.

Ismerus

Liczba postów : 160
Join date : 16/05/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach